Monsters and Mayhem – dungeon plný nástrah

Podzemní kobky, dungeony, labyrinty, to vše najdete v dnešní plné hře, v níž se coby chrabrý rytíř pustíte do mnohých dobrodružství a častokrát vám půjde o život. Proti vám se postaví všichni přisluhovači temnoty a zla a budou vám bránit ve vašem poslání. Vy se však nesmíte vzdát, musíte rychle jednat, ohánět se dobře mečem, ale hlavně přežít!
Monsters and Mayhem – dungeon plný nástrah
Monsters & Mayhem (M&M) je hra, kterou je velice těžké někam zařadit. Nejblíže má asi k RPGčku, ale také poměrně hodně inklinuje akční hře. Asi nejlepší by bylo označení akční RPG. To zní slibně, co? No, řekněme si to hned na rovinu: M&M sice není špatná hra, ale nebýti několika chyb, mohla být lepší a úspěšnější.

U her žánru RPG bývá většinou pravidlem, že obsahují nějaký příběh. U M&M je tomu poněkud jinak – hra začíná neslaně, nemastně, kdy po započetí hry budete jen informováni o tom, co máte udělat a kam máte dojít. Nic víc. Možná by se tato věc při velké snaze dala nazvat příběhem, ale hodně útržkovitým, nesourodým a nicneříkajícím. Prostě vždy na začátku každého levelu dostanete úkol a pak je jen na vás, jak s ním naložíte.

Monsters & MayhemMonsters & Mayhem

Když už jsem nakousl ty levely, už u nich chvíli zůstaneme. Máme jich tu celkem dvanáct, což by se někomu mohlo zdát málo, avšak věřte mi, že je to více než dost, protože čistý herní čas se pohybuje, dle mého názoru, u hranice tří hodin, ne-li více, tedy za předpokladu, že si hru pěkně dohrajete do konce bez cheatů (Pro všechny cheatery: F1, F2, toť vaše klávesy :-).

Jak už jsem řekl, vaším cílem ve hře je plnění úkolů, jenž dostanete zadané na začátku levelu. Ty nejsou nijak originální, i když se to hra snaží zamaskovat něčím ve stylu: např. jednou musíš najít mága a od něj získat meč, podruhé musíš najít to a to. Ač se na první pohled zdá, že jde o zcela rozdílné úkoly, realita je poněkud jiná a v drtivé většině případů jde jen o bezduché cestování z místa A do místa B. To začne být úměrně s časem stráveným u hry dosti stereotypní, neřku-li nudné.

Vaši cestu vám budou znepříjemňovat spousty nepřátel, které moc inteligence nepobraly. Vždy se jen snaží kopírovat vaše pohyby, a zabít je tudíž není těžké. Co však musím ocenit je různorodost nepřátel – potkáte tu různé typy mágů, bojovníků, nestvůr a kdovíčeho jiného. Na mnoha místech se také povalují různé poklady, jimiž si můžete vylepšovat svou zbroj nebo zdraví a také v nich můžete nacházet peníze nebo klíče - ty jsou nutné k otevírání dveří, jež bývají vždy zamčeny a brání vám tak v dalším postupu k vytyčenému cíli.

Monsters & MayhemMonsters & Mayhem

Na celou hru nahlížíte shora, z ptačího pohledu, což je velmi přehledné. Mrzí mě však, že hrací ploše byla věnována tak cca. jedna čtvrtina z celého okna, v němž hra běží. Na zbývajících třech čtvrtinách máte váš inventář, informace o počtu zlata, zdraví, klíčů apod. Hudební a zvuková stránka je dokonalá, nikde žádné zaváhání, balada pro uši.

Závěr se k nám blíží mílovými kroky. I přestože jsem byl na hru docela kritický, stojí za to si ji stáhnout a vyzkoušet, protože free RPG her zase tolik není a každá nová je hráčským publikem vítána s otevřenou náručí.

Download (3,44 MB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A