Moorhuhn Kart XS - slepičky coby nekompromisní závodníci!

Série slepičích titulů Moorhuhn proslavila freeware scénu jako žádný jiný titul před i po ní. První či druhý díl, edice jarní, letní, zimní a kdo ví jaká ještě. Variací a speciálních edicí jsme se již dočkali nepočítaně a tak jistě všechny ty, kteří se cítí unaveni neustálým likvidováním zvířecích bytostí, potěší nový výtvor Moorhuhn Kart XS. Konec bylo zbraní a smrti, přichází slepičí závody!
Moorhuhn Kart XS - slepičky coby nekompromisní závodníci!

Duchovním otcem a tvůrcem herní série je známá společnost Phenomedia AG, kterou (velmi překvapivě) proslavily právě tituly s tématikou střílení nebohých slepic a dalších zvířat. Principy původní řady Moorhuhních her jsou dobře známé - vaším úkolem je v předem stanoveném limitu postřílet co možná největší množství poletujících slepic. Tohoto jedinečného systému a nápadu zároveň od doby prapůvodních Moorhuhn Jagd využilo nespočet her. A nás může těšit, že prapůvodní tvůrci celé série tentokráte opustili linii zabíjení a vydali se (spolu se svou hrou) na dráhu závodních pilotů.

 

V nové hře Moorhuhn Kart XS můžete ovládat celkem pětici postav - od klasické slepičky, přes sněhuláka až po žabáka. Jednotlivé postavy se od sebe liší při závodech jen minimálně a tak při jejich výběru spíše záleží na vkusu. Mým favoritem se stal sympatický žabák, který se ukázal být pekelně rychlým.

Ve veřejně dostupné verzi hry je však bohužel k dispozici pouze jediná trať - její zdolání vám potrvá něco kolem půl minuty, což bohužel není nikterak vysoké číslo. Jednotlivé závody se jedou vždy na tři kola. Kdo by si myslel, že proti němu budou stát další z řady slepic či jiných zástupců fauny, bude zřejmě zklamán. Vaším jediným soupeřem je rychle pádící čas.

Řidičsky méně nadaní jedinci jistě ocení také spolubojovníka, který je spolu s vámi na trati - jedná se samozřejmě o duchařskou podobu slepice, která celé klání vždy odjede v čase 2:15:70. Právě ten je v plné verzi nutný na kvalifikaci do dalších závodů. Velmi dobrá je stavba tratě - nechybí rychlé i pomalejší zatáčky, zpestřením je tunel a další zajímavé pasáže. Přesto nepatří dostupná drahá mezi ty komplikovanější, její dokonalé zvládnutí bude pro ostřílenější hráče otázkou několika sekund, respektive kol. 

Hráči dbající na každý detail jistě ocení také propracovanou grafiku. Ta je bezpochyby velmi kvalitní (viz. přiložené screeny) a jen ztěží se jí dá něco vytknout. Neméně působivá a nápaditá je také hudba, která je příjemným zpestřením a narozdíl od mnoha jiných freewarových titulů vás nezačne po několika minutách obtěžovat.

 

Výčet všeho nejpodstatnějšího máme za sebou a tak přichází čas na prosté a jednoduché hodnocení. Titul Moorhuhn Kart XS opět dokazuje, že lidé ze společnosti Phenomedia AG umí vytvářet kvalitní hry - nápadité tratě, hned několik závodníků a kvalitní zpracování, to vše jsou živoucí důkazy tohoto tvrzení. Litovat snad můžeme jen faktu, že kompletní verze hry není veřejně dostupná. I tak ale závody Moorhuhn Kart XS, které si můžete stáhnout přímo z Doupěte, stojí za vyzkoušení.
 
Související informace (Moorhuhn Kart XS):
Homepage: http://www.moorhuhn-kart.de
Systémové požadavky: DirectX 8.1
Výrobce: Phenomedia AG
Velikost: 13,6 MB

Download: Doupě

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce