Mortal Kombat 11: Aftermath - a jedeme znovu | Recenze

Proč si nedat zase po hubě, když už si můžete zaskákat časem?

Co baví

  • Noví bojovníci
  • Pár hodin příběhu navíc
  • Přidání nového obsahu

Co vadí

  • Minimální přidaná hodnota
  • Vyšší cena
8/10
Hodnocení

Pravděpodobně neexistuje lepšího studia než NetherRealm, které se o své značky a svěřené série stará tak precizně a s takovou láskou. Ať už mluvíme o komiksové bojovce Injustice nebo znovuzrozeném kultu Mortal Kombat, vývojáři zkrátka odvádí výbornou práci.

Mortal Kombat 11: ukázková renovace legendy (recenze)

Mortal Kombat 11: ukázková renovace legendy (recenze)

Nejnovější přírůstek s číslovkou 11 se nyní dočkal i příběhového rozšíření Aftermath, které přináší kromě pár hodin příběhu navíc také celou řadu novinek a čerstvého obsahu. Stojí ale za tu tisícovku?

Opět napříč časem a prostorem

Jelikož se původní hra nemění ale spíše jen rozšiřuje, nebudeme se opakovat a pro pořádné detaily si odskočte do naší recenze výše. Příběh navazuje přesně tam, kde jedenáctka skončila. Hráči zatočili s Kronikou a Liu Kang se rozhodl využít přesýpací hodiny času, aby dal do kupy časoprostor, minulost i budoucnost. 

Mortal Kombat 11_20200530132459.jpg

Něco se ale očividně pokazilo, jelikož se do světa vrací Shang Tsung, Fujin a Nightwolf, kteří nesou nemilou zprávu. Je potřeba se vrátit zpět do minulosti a ukořistit korunu času, bez které nebude možné hodiny správně využít. Každému ale dojde, že to není tak jednoduché a že má Shang Tsung rozhodně něco za lubem. 

Příběh rozhodně není ten pravý důvod, proč si rozšíření kupovat. Je samozřejmě opět špičkově odvyprávěn, nechybí mu filmový styl a mnohé luxusní rvačky, z hlediska obsahu jde ale spíše o natahování starého známé. Víceméně se podíváme na již známé události z trochu jiného úhlu a konec přijde dříve, než se stihnete pořádně připravit na souboj. 

Zpestření pro fanoušky

Aktualizace obsahu už je podstatně zajímavější. Do soupisky se přidávají tři noví bijci - bůh větru Fujin, stará známá Shiva a překvapivý host - Robocop. Seznam bojovníků se nám tak rozšířil už na několik desítek, a to je rozhodně dobré pro párty rvačky mezi kamarády. 

Mortal Kombat 11_20200530141244.jpgMortal Kombat 11_20200530141325.jpgMortal Kombat 11_20200531205136.jpg

Vývojáři také vyslyšeli fanoušky a přidali celou řadu vychytávek. Zpátky jsou tak některé kultovní úrovně spolu s unikátními fatalitami pro každou z nich, stejně jako celá řada exkluzivních oblečků, skinů a dalších maličkostí, kterými si můžete ozvláštnit své oblíbené bojovníky. Některé z nich také dostávají nové tradiční fatality a příjemným dárečkem jsou tzv. friendshipy, tedy přátelství, kterými můžete své skolené soky potěšit, pokud už vás nebaví poletující střeva. 

Verdikt

Otázkou zůstává, zda vám Aftermath za to stojí. Cenovka se totiž pohybuje kolem 1000 Kč, a to je za pár hodin příběhu a pár postav navíc opravdu hodně. Nepomáhá tomu ani fakt, že spousta aktualizací dostanete jako majitelé původní hry zcela zdarma a v případě rozšíření tedy opravdu platíte jen za "pár" věcí. Ve výsledku je to tedy jednoduché. Pokud nevlastníte Mortal Kombat 11, rozhodně vám doporučujeme pořídit si komplet Kolekci se vším všudy. Pokud ale přemýšlíte jen o Aftermath, zamyslete se, zda se vám to vyplatí. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 9 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |