Motocross Madness 2

Každá úspěšná hra se většinou dočká pokračování a v případě, že ji vydá firma specialisty na vydělávání peněz, můžete si na to dokonce vsadit. V případě Motocross Madness byste vyhráli, protože Microsoft víc než po roce od vydání prvního dílu přichází s Motocross Madness 2, ve kterém si opět na motorkách zařádíte ve vzduchu a zaryjete nosem v zemi
Motocross Madness 2
Není toho zas tolik, co by měly Spojené státy s naší malou republikou společného, ale když už budeme nějaké styčné body hledat, tak určitě narazíme na motokros. Rozježděné tratě, jedna „mulda“ za druhou, jezdci lítající na svých mašinách vzduchem a dopadající většinou sebejistě na zem – to je ta romantika prosycená vůní benzínu a nasáklá jako kombinézy závodníků bahnem a olejem. A to je také to, co oslovuje Američana stejně jako Čecha, a co nám chtějí tvůrci z Rainbow Studios zprostředkovat ještě víc a ještě lépe, než v MM s pořadovým číslem jedna. Očekávejte vše, co bylo v původní hře, k tomu pár nových herních módů (aby se neřeklo) a především ďábelskou grafiku. Už první díl byl po této stránce nadprůměrný, ale v druhém se počet možných polygonů tvořících jezdce a jejich stroje zvedl z 250. na rovných 1250, takže vše bude vypipláno až s fotorealistickou dokonalostí, díky níž možná mezi nánosy špíny zahlídnete i švy závodních kombinéz. Stejně tak by měl být do větších detailů propracován i terén, v jehož okolí autoři slibují až 100 000 nejrůznějších keřů a stromů, přičemž nesmíme zapomenout ještě na budovy a jiné objekty v blízkosti závodišť.

Grafika bude rozhodně jednou z nejsilnějších zbraní MM 2, ale fandům by asi jen tohle nestačilo, takže nebojte, ke stávajícím figurám přibyly i nějaké nové, z nichž nejslibněji zní ta s názvem Heart Attack (z mnoha možných překladů nabízím aspoň Útok na srdce, jinak ale Infarkt). Objeví se i nový herní mód, který je nazýván Pro Circuit a který není ničím jiným, než oblíbeným budováním kariéry, v níž se z obyčejného začínajícího závodníka pomocí výher a odměn bude moci vyšplhat až na samotný trůn krále všech motokrosařů. Kromě toho si užijete i módy jako Enduro Racing, kde budete muset zvládnout vzdálenost mezi dvěma checkpointy v co nejkratším čase, přičemž cestu si budete hledat sami, a nebo se třeba blýsknete před diváky těmi nejlepšími frajeřinkami ve vzduchu během Supercross soutěží. A pokud vám i tohle bude málo a všechny kopie skutečných umělých či přírodních tratí vás už budou nudit, upravíte si jízdní vlastnosti i vzhled své mašiny, navrhnete si vlastní trať v přidruženém editoru a užijete si na ní. Nicméně, pokud ani to nezabere, asi to skutečně není hra pro vás.

Ale než se do toho všeho pustíte, zkuste si všechny skoky, otočky a další fígle napřed v některé z lokací určených pro trénink, protože ještě něčím se bude druhý díl MM odlišovat od prvního. Tvrdostí. Lidé z Rainbow Studios prohlašují, že pokud by měli tuhle hru k něčemu přirovnat, byly by to animované grotesky o Kojotovi a ptáku Road Runnerovi. Kdo tuhle šílenost někdy viděl, tomu už teď běhá hrůzou mráz po zádech a přitom se zvrhle těší, jak si ještě v prvním čtvrtletí tohoto roku užije při hraní MM 2 všech těch krásných (s prominutím) držkopádů.

Meep meep…

Nejnovější komentáře