Motocross Madness 2

Každá úspěšná hra se většinou dočká pokračování a v případě, že ji vydá firma specialisty na vydělávání peněz, můžete si na to dokonce vsadit. V případě Motocross Madness byste vyhráli, protože Microsoft víc než po roce od vydání prvního dílu přichází s Motocross Madness 2, ve kterém si opět na motorkách zařádíte ve vzduchu a zaryjete nosem v zemi
Motocross Madness 2
Není toho zas tolik, co by měly Spojené státy s naší malou republikou společného, ale když už budeme nějaké styčné body hledat, tak určitě narazíme na motokros. Rozježděné tratě, jedna „mulda“ za druhou, jezdci lítající na svých mašinách vzduchem a dopadající většinou sebejistě na zem – to je ta romantika prosycená vůní benzínu a nasáklá jako kombinézy závodníků bahnem a olejem. A to je také to, co oslovuje Američana stejně jako Čecha, a co nám chtějí tvůrci z Rainbow Studios zprostředkovat ještě víc a ještě lépe, než v MM s pořadovým číslem jedna. Očekávejte vše, co bylo v původní hře, k tomu pár nových herních módů (aby se neřeklo) a především ďábelskou grafiku. Už první díl byl po této stránce nadprůměrný, ale v druhém se počet možných polygonů tvořících jezdce a jejich stroje zvedl z 250. na rovných 1250, takže vše bude vypipláno až s fotorealistickou dokonalostí, díky níž možná mezi nánosy špíny zahlídnete i švy závodních kombinéz. Stejně tak by měl být do větších detailů propracován i terén, v jehož okolí autoři slibují až 100 000 nejrůznějších keřů a stromů, přičemž nesmíme zapomenout ještě na budovy a jiné objekty v blízkosti závodišť.

Grafika bude rozhodně jednou z nejsilnějších zbraní MM 2, ale fandům by asi jen tohle nestačilo, takže nebojte, ke stávajícím figurám přibyly i nějaké nové, z nichž nejslibněji zní ta s názvem Heart Attack (z mnoha možných překladů nabízím aspoň Útok na srdce, jinak ale Infarkt). Objeví se i nový herní mód, který je nazýván Pro Circuit a který není ničím jiným, než oblíbeným budováním kariéry, v níž se z obyčejného začínajícího závodníka pomocí výher a odměn bude moci vyšplhat až na samotný trůn krále všech motokrosařů. Kromě toho si užijete i módy jako Enduro Racing, kde budete muset zvládnout vzdálenost mezi dvěma checkpointy v co nejkratším čase, přičemž cestu si budete hledat sami, a nebo se třeba blýsknete před diváky těmi nejlepšími frajeřinkami ve vzduchu během Supercross soutěží. A pokud vám i tohle bude málo a všechny kopie skutečných umělých či přírodních tratí vás už budou nudit, upravíte si jízdní vlastnosti i vzhled své mašiny, navrhnete si vlastní trať v přidruženém editoru a užijete si na ní. Nicméně, pokud ani to nezabere, asi to skutečně není hra pro vás.

Ale než se do toho všeho pustíte, zkuste si všechny skoky, otočky a další fígle napřed v některé z lokací určených pro trénink, protože ještě něčím se bude druhý díl MM odlišovat od prvního. Tvrdostí. Lidé z Rainbow Studios prohlašují, že pokud by měli tuhle hru k něčemu přirovnat, byly by to animované grotesky o Kojotovi a ptáku Road Runnerovi. Kdo tuhle šílenost někdy viděl, tomu už teď běhá hrůzou mráz po zádech a přitom se zvrhle těší, jak si ještě v prvním čtvrtletí tohoto roku užije při hraní MM 2 všech těch krásných (s prominutím) držkopádů.

Meep meep…

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A