Motorkářská akce Axle Rage - ruské GTA3?

Ruská herní scéna se zjevně snaží vyrovnat "západní vlně". Jestliže KREED by se mohl pokusit konkurovat DOOMu 3, pak Axle Rage může znamenat pokus o takové malé ruské GTA. Nevěříte? A co když vám povím, že to celé běží na RenderWare enginu? Aha, už tomu přicházíte na chuť?! Podrobnější informace přinášíme v dnešní novince.
Motorkářská akce Axle Rage - ruské GTA3?

O co vlastně v Axle Rage půjde? V podstatě to bude takové motorkářské Grand Theft Auto. Stručně by se tahle hra dala popsat jako 3D akční hra viděná z pohledu třetí osoby. Při trochu podrobnějším zkoumání zjistíme, že půjde o docela originální dílko, které nabídne ruční souboje na motorkách i bez nich, rozsáhlé lokace města Nailsdale, zamotaný příběh a především špičkovou technologii RenderWare enginu, který využívá také právě nejnvoější GTA.

 

 

Axle Rage je přezdívka hlavního hrdiny hry, tvrďáckého motorkáře z gangu No Dice. Jeho domovem a zároveň působištěm je postapokalyptická metropole Nailsdale. Jedná se o město vystavěné na umělé mořském plovoucím ostrově. Architektura 30. let minulého století se zde misí se monumentálními supermoderními mrakodrapy ze skla a oceli. V Nailsdale neplatí žádné zákony. Ulice města se už dávno proměnily arénu gangů. Nikdo ze nevládne, nikdo nehlídá veřejný pořádek, nikdo se o nikoho nestará. Každý tady žije jen sám za sebe. Peníze, drogy a násilí jsou to, co vládne ulicím.

 

 

O převzetí vlády nad městem se už dlouhá léta pokoušejí dvě proti sobě stojící politické strany - využívají k tomu ale stejných prostředků, jako bojovné městské gangy, a to pro město znamená pouze další úpadek. Lidský život tu má jen pramalou cenu, pokud vůbec nějakou má. Většina obyvatelstva je závislá na drogách, a tak mají den co den největší tržby dealeři. Jediná věc, která vám v Nailsdale dává svobodu je pořádná motorka. Důležitou součástí hry bude také podivná substance zvaná "myro", jejíž schopnosti vám mohou v průběhu hry velmi pomoci.

Bohužel, zatím není jasné, zda bude hra obsahovat multiplayer nebo ne. Zatím to vypadá spíše na druhou možnost.

Hlavní rysy hry:

  • originální příběh
  • rozsáhlá metropole Nailsdale
  • interaktivní prostředí
  • množství zbraní a kombo pohybů
  • filmová atmosféra, pokročilé skriptování
  • RenderWare engine (stejný jako u GTA: Vice City)

Vydání hry plánuje ruská vydavatelská společnost 1C Company poněkud neurčitě na příští rok.

Oficiální stránky: http://www.axlerage.com
Výrobce: Akella (http://www.akella.com/)
Vydavatel: 1C Company (http://games.1c.ru/)