Mrazík: část první – Nastěnka (jaro)

Přinášíme vám kompletní návod na nejnovější českou adventuru Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce. Vzhledem k tomu, že se nejedná o příliš obtížnou hru, nechceme vám kazit požitek z hraní. Proto je návod zpracován formou otázek a odpovědí. S chutí do toho a půl je hotovo!
Mrazík: část první – Nastěnka (jaro)
Úvodem zmiňme základní pravidlo všech adventur: prozkoumejte všechny předměty, seberte vše, co sebrat jde, promluvte si se všemi postavami a proberte s nimi všechna témata. K některým předmětům nebo postavám se budete muset vracet poté, co se dozvíte další informace nebo se děj posune dopředu.

Část 1 – jaro (Nastěnka)
Jak mám uplést ponožku?Potřebujete získat druhou ponožku jako vzor, zastavit východ slunce a sehnat další červené klubíčko.

Jak získám druhou ponožku jako vzor?V chalupě u pece prohledejte malou vázu. Naleznete lízátko, které dáte v ložnici Marfuši. Pak jí můžete stáhnout z nohy druhou ponožku. Když se ponožku pokusíte uplést (použitím jehlic na červené klubíčko), zjistíte, že červené vlny je málo a ponožku upletete jen z poloviny.

Jak zastavím východ slunce?

Promluvte si s kohoutem, který vás pošle za sluncem. Běžte na rozcestí a pak na kopec. Požádejte slunce, aby ještě nevycházelo.

Jak seženu další červené klubíčko?

Potřebujete získat červenou řepu a vyvařit ji ve vodě. V červené vodě pak obarvíte bílé klubíčko.

Jak získám červenou řepu?

Vydejte se na pole a zkuste sebrat červenou řepu. Havran sedící na strašákovi vám to nedovolí. Promluvte s ním – zjistíte, že chce něco k jídlu.

Kde seženu jídlo pro havrana?

Vraťte se do chalupy a požádejte tatínka o kus sýra. Sýr ukrojíte nožem, který najdete zapíchnutý vedle hub u rozcestí. Běžte znovu na pole a dejte sýr havranovi.

Jak vykopu řepu?

Rukama řepu nevytáhnete. Běžte k chalupě a dozadu k chlévu. Seberte motyku opřenou o chlév. Vraťte se na pole, s pomocí motyky již řepu snadno vykopete.

Jak seženu vodu?

V chlévě seberte hák a u chalupy misku. Hák připevněte na konec provazu a spusťte jej o studny. Zkoušejte to tak dlouho, až se vám podaří hákem zachytit a vytáhnout vědro s vodou.

Jak vyvařím řepu?

Běžte do chalupy, u pece seberte dřevo a přiložte ho na oheň. Vodu přelijte do misky a postavte ji na oheň. Nožem nakrájejte řepu na malé kousky a vložte do vody.

Jak obarvím bílé klubíčko?

Nožem rozdělíte bílé klubíčko na dvě menší. Jedno z nich pak vložte do misky s obarvenou vodou – získáte tak červené klubíčko. Na něj použijte jehlice a ponožka je hotová.

Jak splním další úkoly od macechy?

Musíte dát slepicím, nakrmit koně a krávu, nakrmit psa a zamést dvůr.

Jak dám slepicím?

Potřebujete od Marfuši získat zrní – to pak nasypte slepicím (použijte zrní na dvorek).

Jak od Marfuši získám zrní?

V ložnici si promluvte s Marfušou. V peci seberte saze a začerněte Marfuši nohy. Znovu si s ní promluvte a získáte misku se zrním.

Jak nakrmím koně a krávu?

Jděte k chlévu a promluvte si s koněm a krávou. Přineste seno a nakrmte koně i krávu (pro seno musíte dvakrát).

Jak přinesu seno?

Pokuste se zvednout žebřík – je na Nastěnku příliš těžký. Zajděte za tatínkem a požádejte ho o pomoc se žebříkem. Ten vám pomůže, když doručíte peníze sedláku Mičurinovi. Pak vylezte po žebříku a seberte seno.

Jak doručím sedlákovi Mičurinovi měšec s penězi?

Běžte na pole, promluvte si se sedlákem a dejte mu peníze. Když se vrátíte zpět k chlévu, žebřík již stojí.

Jak nakrmím psa?

Musíte najít misku s nakrájeným chlebem a získat mléko, ve kterém chléb rozmočíte. Pak můžete misku s chlebem dát psovi.

Kde najdu misku s chlebem?

V ložnici.

Jak získám mléko?

Pokud je již kráva nakrmena, seberte vědro a krávu podojte. Mléko z vědra pak přelijte do misky.

Jak zametu dvorek?

V kuchyni seberte koště (je opřené u dveří) a zkuste zamést dvorek. Koště se zlomí. Pokud již máte ostatní úkoly splněny, poproste tatínka a on vám koště spraví. Pak již můžete dvorek zamést.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A