Muzeum her oslavilo své první narozeniny, přijďte se podívat

Pražské Muzeum her přežilo první rok své existence. A my jsme se zúčastnili oslav!

Pokud si chcete zahrát na arkádových automatech nebo retro konzolích, nemáte u nás moc možností. Nejznámější jsou asi Arcade hry v Červeném újezdu. Pokud chcete něco přístupnějšího v centru Prahy, možná jste zaznamenaly bar Joystick u stanice metra Můstek. Relativně nově ale vyrostlo v Praze muzeum, doslova přeplněné nostalgií, které se nachází v Holešovicích.

muzeum_5.jpg
SEGA RALLY se stala hlavní atrakcí oslavy. V nejednom závodě jsem bojoval o svou čest

Nazývá se Muzeum her a jeho majitelem je Čeněk Cibien, který zároveň vydává svůj vlastní pořad o starých videohrách s názvem Cibien's Corner. Na rozdíl od Joysticku  tohle vážně není bar. Jedná se o dvoupatrové konzolemi nabité prostory. K udržení něčeho takového je třeba hodně nadšení, pomoc jiných nadšenců a hlavně hodně práce a úsilí.

muzeum_1.jpgmuzeum_3.jpgmuzeum_4.jpg
Fotky z oslavy... určitě nepřehlédněte narozeninové čepičky

Jelikož nic z toho Čeňkovi a jeho přátelům nechybí, muzeum přežilo a oslavilo první rok své existence. A já měl tu čest, že jsem se mohl oslavy zúčastnit. Vedle vybrané společnosti a bohatého občerstvení jsem žasl nad obrovském množství všemožných strojů. Nechybí zde SEGA Dreamcast, NES, PS2, původní Xbox či SEGA RALLY (hratelná až ve čtyřech hráčích). A pokud retru moc neholdujete, najdete zde také Xbox One či Nintendo Switch.

Za hraní navíc nemusíte platit velké peníze. Muzeum funguje na základě vstupného. Když ho zaplatíte, hrajete celý zbytek dne zdarma. Navíc není moc vysoké. Dospělé stojí 250 Kč, děti do 14 let 150 Kč a děti do 6 let 100 Kč. Případný nehrající doprovod musí zaplatit 100 Kč.

Ať chcete lépe poznat historii her nebo si jen užít odpoledne s přáteli, je Muzeum her bezesporu skvělou volbou. Já se osobně plánuji do Muzea her znovu podívat. Automatů a jiných strojů totiž mají nadbytek a jsou nuceni svou nabídku postupně obměňovat. Každá návštěva tedy může být jedinečná.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |