Muzeum Nintenda otevřeno

Jako jedna z akci při oslavách 100 let od založení Hankyu Department Sotres (sdružení obchodních domů a supermarketů v Japonsku) bylo v Osace na šest dní otevřeno „Nintendo muzeum“. Tisíce fanoušků z celého japonska se nyní sjíždějí na tuto ojedinělou akci, aby si prohlédli různé hry a hračky od slavné společnosti – od sto let starých karet určených pro hraní hry hanafudo až po nejnovější Nintendo DS či Wii.

V muzeum je ke shlédnutí obrovské množství různých zajímavých či úchylných hernícha hracích úřístrojů této společnosti, včetně řady vývtorů legendárního a geniálního inovátora a vynálezce Gunpei Yoki, který má – mimo jiné – na svědomí i Game Boy. Ukázky jeho práce zahrnují například i hry s pistolemi, z nichž později vycházel i NES Zapper; Light Telephone, v principu kombinace baterky a vysílačky v podobě kamery; Chiritori, podtlakový vysavač na dálkové ovládání; či Eletronic Love Tester – přístroj pro mladé páry, který jim poradí, jak moc se k sobě hodí.

Další zajímavosti z historie společnosti zahrnují domácí stroj na cukrovou vatu; superlevnou kopírku zvanou Copilas; či N&B blocks – variaci na Lego.

Návštěvníci si na výstavě mohou zakoupit hry od Nintenda – od nejnovějších konzolí Wii až po stolní minigolf z roku 1992. A samozřejmě jsou zde k zakoupení i propagační předměty Nintenda a jeho herních hrdinů – například nová trička s motivem Super Mario Kartbyla vyprodána během několika málo hodin.

Zajímavostí je, že žádný z ukázaných předmětů nebyl zapůjčen Nintendem – organizátoři výstavy si je všechny sehnali z jiných zdrojů.

  
Vstup do muzea * Hanafudo karty * Eletronic Love Tester 

  
První světelné pistole * Je libo vysavač na dálkové ovládání? * Light Telephone nebo kamera?

  
Domácí strojek na cukrovou vatu * Lego od Nintenda * Copilas, levná kopírka

 

Zdroj: 1up


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dol…

Tak to máme černé na bílém.

8.  9.  2020 | | 3 N/A