Na eBay se uživatelé snaží draze prodávat iPhony s instalovaným Fortnite

Na svůj nový iPhone si už Fortnite nenainstalujete. Naštěstí jsou zde kšeftaři z eBay, kteří vám prodají iPhone s již nainstalovanou hrou.

Spor mezi Apple a Epicem nepotěšil na první pohled nikoho. Jak se ale ukazuje, někteří z kšeftařů na eBay si z něj chtějí udělat solidní byznys a vydělat na tom, že nyní není možné na iPhone nainstalovat Fortnite. Telefony, které již měly hru nainstalovanou před stažením Fortnite z obchodu App Store nyní prodávají a chtějí za ně často ještě více peněz, než stálo zařízení, když bylo nové.

 

Podobný postup přitom není ve světě počítačových her žádným unikátem. Podobných snah jsme se již dočkali například když z obchodu pro Playstation zmizelo hororové P.T. nebo třeba u hry Flappy Bird, která taktéž byla stažena z obchodu. Nutno ovšem podotknout, že úspěšnost prodejců na eBay nejspíš nebude příliš vysoká. 

Listings on eBay.jpg

Celá situace je důsledkem boje mezi Applem a Epicem, který se rozhodl učinit přítrž třicetiprocentnímu podílu Applu na penězích z mikrotransakcí v aplikacích, které pro svá zařízení nabízí. Kvůli zavedení transakcí s platbou přímo Epicu se potom Apple rozhodl vymazat Fortnite z obchodu a válka gigantů byla na světě. Epic nyní žaluje Apple i Google za monopolní jednání a pro herní průmysl může mít tento spor obrovskou dohru. Epic je totiž mimo jiné zodpovědný za Unreal Engine a boj s těmito velikány průmyslu může pracím na enginu výrazně uškodit. 

Diskuze (1) Další článek: Black Myth: Wu Kong ukazuje boží next-gen záběry v novém videu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,