Na pravoboku žralok! Nalevo ostatně taky!

Trup lodi vrže pod nápory vln, stožár s plavčíkem se v prudkých poryvech větru mírně naklání a vy coby zkušený kapitán pátráte po pevnině, u které byste zakotvili. Pokud patříte mezi ošlehané mořské vlky, kteří se vody nebojí, pak by mohla být připravovaná novinka Age Of Sail II tou správnou hrou pro vás.
Na pravoboku žralok! Nalevo ostatně taky!
Trup lodi vrže pod nápory vln, stožár s plavčíkem se v prudkých poryvech větru mírně naklání a vy coby zkušený kapitán pátráte po pevnině, u které byste zakotvili. Pokud patříte mezi ošlehané mořské vlky, kteří se vody nebojí, pak by mohla být připravovaná novinka Age Of Sail II tou správnou hrou pro vás.
Age of Sail 2Age of Sail

Age Of Sail II je pokračováním (nebo spíš novou verzí) stejnojmenné hry z roku 1996. Pro Talonsoft ji vyvíjí chlapíci z týmu Akella a jejich hlavním úkolem je navléknout celý díl do slušivého 3D kabátu. Že to k úspěchu hry nestačí, to je dnes už známá věc a tak se podívejme, zda nás ve hře čeká ještě něco víc, než jen oslnivá grafika..
Age of Sail 2Age of Sail

Age of Sail 2Age of Sail

Děj hry se bude odehrávat v druhé polovině 18. a začátkem 19. století, kdy už měla svobodná Amerika svoje vlastní loďstvo, které nepříjemně konkurovalo anglickému. Vy si samozřejmě budete moci vybrat, zda budete hrát za Američany či Angličany a pak už se vrhnete do jednoho ze stovky připravených scénářů, abyste nepřítele poslali ke dnu dřív, než vám totéž provede on. Age Of Sail II přitom nebude materiálem šetřit a vy se tak díky tomu můžete těšit na celých 1 200 nejrůznějších kocábek, které se na vašem monitoru během hry objeví. Důraz bude přitom kladen na jejich věrné dobové ztvárnění, což by mělo dodat hře tu správnou atmosféru
Age of Sail 2Age of Sail

Co se žánru hry týče, každému alespoň trochu zkušenému pařanovi je jasné, že Age Of Sail II bude strategie. Strategie real-timová, v níž bude na rychlém rozhodování a taktickém uvažovaní záviset život váš a vaší posádky. 3D prostor by tu přitom měl být maximálně využit nejen jako čistě estetický a moderní, ale i velice praktický prvek. Se zcela volně plovoucí kamerou se totiž budete moci podívat na kterékoli vámi zvolené místo a to si navíc ještě pomocí zoomu prohlédnete do nejmenších detailů. Zjistíte tak třeba, že ta tečka na obzoru není smítko ve vašem oku, ale hromadou zboží a zlatem naložená nepřátelská obchodní loď. Připočteme-li k celé té single nádheře ještě multiplayer určený až pro šestnáct lidí propojených přes LAN či Internet, zjistíme, že Age Of Sail II by se v konkurenci her podobného typu rozhodně ztratit neměla. Datum vydání stanovili Talonsoft a Akella
na podzim letošního roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |