Na pravoboku žralok! Nalevo ostatně taky!

Trup lodi vrže pod nápory vln, stožár s plavčíkem se v prudkých poryvech větru mírně naklání a vy coby zkušený kapitán pátráte po pevnině, u které byste zakotvili. Pokud patříte mezi ošlehané mořské vlky, kteří se vody nebojí, pak by mohla být připravovaná novinka Age Of Sail II tou správnou hrou pro vás.
Na pravoboku žralok! Nalevo ostatně taky!
Trup lodi vrže pod nápory vln, stožár s plavčíkem se v prudkých poryvech větru mírně naklání a vy coby zkušený kapitán pátráte po pevnině, u které byste zakotvili. Pokud patříte mezi ošlehané mořské vlky, kteří se vody nebojí, pak by mohla být připravovaná novinka Age Of Sail II tou správnou hrou pro vás.
Age of Sail 2Age of Sail

Age Of Sail II je pokračováním (nebo spíš novou verzí) stejnojmenné hry z roku 1996. Pro Talonsoft ji vyvíjí chlapíci z týmu Akella a jejich hlavním úkolem je navléknout celý díl do slušivého 3D kabátu. Že to k úspěchu hry nestačí, to je dnes už známá věc a tak se podívejme, zda nás ve hře čeká ještě něco víc, než jen oslnivá grafika..
Age of Sail 2Age of Sail

Age of Sail 2Age of Sail

Děj hry se bude odehrávat v druhé polovině 18. a začátkem 19. století, kdy už měla svobodná Amerika svoje vlastní loďstvo, které nepříjemně konkurovalo anglickému. Vy si samozřejmě budete moci vybrat, zda budete hrát za Američany či Angličany a pak už se vrhnete do jednoho ze stovky připravených scénářů, abyste nepřítele poslali ke dnu dřív, než vám totéž provede on. Age Of Sail II přitom nebude materiálem šetřit a vy se tak díky tomu můžete těšit na celých 1 200 nejrůznějších kocábek, které se na vašem monitoru během hry objeví. Důraz bude přitom kladen na jejich věrné dobové ztvárnění, což by mělo dodat hře tu správnou atmosféru
Age of Sail 2Age of Sail

Co se žánru hry týče, každému alespoň trochu zkušenému pařanovi je jasné, že Age Of Sail II bude strategie. Strategie real-timová, v níž bude na rychlém rozhodování a taktickém uvažovaní záviset život váš a vaší posádky. 3D prostor by tu přitom měl být maximálně využit nejen jako čistě estetický a moderní, ale i velice praktický prvek. Se zcela volně plovoucí kamerou se totiž budete moci podívat na kterékoli vámi zvolené místo a to si navíc ještě pomocí zoomu prohlédnete do nejmenších detailů. Zjistíte tak třeba, že ta tečka na obzoru není smítko ve vašem oku, ale hromadou zboží a zlatem naložená nepřátelská obchodní loď. Připočteme-li k celé té single nádheře ještě multiplayer určený až pro šestnáct lidí propojených přes LAN či Internet, zjistíme, že Age Of Sail II by se v konkurenci her podobného typu rozhodně ztratit neměla. Datum vydání stanovili Talonsoft a Akella
na podzim letošního roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

včera | | 4 N/A