Na PS3 pojede i Linux

Pokud se divíte, proč Sony označila svoji přicházející konzoli PS3 jako zábavný superpočítač, doporučím vám rozhovor v magazínu PC Watch s prezidentem SCE. Ken Kutaragi tam totiž vysvětluje, že vždy chtěli označovat Playstation jako počítač, ale až nyní s PS3 mají dostatečné možnosti spouštět třeba operační systém. Přímo se zmiňuje o Linuxu a jeho mutaci Linspire, ale nechává volný prostor i pro alternativní systémy.

Ve spojitosti s tím ale vyvstává otázka, kde že to bude systém uložen. Jak už jsme dříve sdělovali, pevný disk nebude ke konzoli přibalen, ale budete si jej moci dokoupit. Kutaragi však říká, že i když bude k dispozici 80GB a 120GB dvou a půl palcový disk, stejně to bude málo. Hlavní směr vývoje vidí v terabytových síťových discích, které může sdílet několik uživatelů. Toto vypadá na velký skok dopředu, vždyť už jen pro srovnání Xbox 360 půjde na trh s 20GB diskem. Microsoft sice tvrdí, že může kdykoliv produkci změnit, ale uvidíme, zda se nejedná jen o silná slova. PS3 viditelně nebude "jen" konzole.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma