Na Steam Decku v červenci zazářila nová indie hitovka. Mezi nejhranějšími tituly se stále drží Elden Ring i GTA V

Trh s PC handheldy se začíná pěkně rozjíždět. Tím nejoblíbenějším je momentálně určitě Steam Deck, který aktuální vlnu odstartoval. Valve se na svých sociálních sítích opět pochlubilo s žebříčkem dvaceti nejhranějších her za uplynulý měsíc seřazených podle toho, kolik hodin v nich hráči strávili. V červenci si pro sebe první místo uzmul Dave The Diver, kombinace rybaření a správy sushi restaurace od studia Mintrocket, která má na Steamu extrémně kladné hodnocení.

Na dalších příčkách už se objevují stálice jako Elden Ring, Grand Theft Auto V nebo Red Dead Redemption 2, které slaví úspěch už od uvedení handheldu. Stále láká i Street Fighter 6, který v předchozím měsíci stál na první příčce. Z menších titulů pak jako obvykle nechybí Vampire Survivors, Brotato a celkem čerstvá záležitost Halls of Torment. 

Máme takové tušení, že v dalším žebříčku se objeví Baldur's Gate III. Vývojáři ze studia Larian už předem dali vědět, že jejich novinka bude mít plnou kompatibilitu se Steam Deckem a tohle je přesně ten typ hry, který chcete mít vždy u sebe, abyste se mohli posunout zase o kousek dál ve stohodinové kampani. Samozřejmě nebude chybět ani možnost hraní v kooperaci, což její potenciál navyšuje ještě víc.

Speciál: 10 let Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V slaví deset let. GTA 5 se začalo prodávat 17. září 2013, tenkrát pro PS3 a Xbox 360. O rok později přišel port pro PS4 a Xbox One a v roce 2015 také verze pro Windows. Je to úspěšná akční hra s otevřeným světem, která se odehrává ve smyšleném současném světě inspirovaným Jižní Kalifornií a hráči se dostávají do role kriminálníků. Hra zaujala svým rozsahem, pestrostí, zábavností i vysokou úrovní grafického zpracování.

Váš názor Další článek: Další konkurence pro Steam Deck na obzoru. Lenovo podle reportu připravuje handheld Legion Go

Témata článku: , , , , , , ,