Na strategii Bellfortis pracuje nezávislý tým z Prahy. Podmanit si můžeme celou středověkou Evropu

V českých studiích vzniká spousta menších zajímavých titulů. K nim se nyní přidává Bellfortis, na kterém pracuje vývojářský tým Rake in Grass, který patří mezi nejdéle působící na tuzemské nezávislé scéně. Můžete od nich znát třeba akci Jets'n'Guns nebo logickou plošinovku Archibald's Adventurs. Se svojí novinkou míří do žánru strategií a vyzkoušet si ji budeme moci ve třetím čtvrtletí letošního roku, kdy má na Steamu vyjít v předběžném přístupu.

Podíváme se do Evropy v dobách, kdy se na jejím území teprve formovala první království v průběhu toho, co se místní obyvatelé museli vypořádávat s nájezdy východních a severních kmenů. Úkol je vytvořit silnou a prosperující říši. Svých cílů můžete dosáhnout několika způsoby. Velká armáda je jistota, ale občas se hodí i trocha diplomacie. 

Bellfortis dělí hratelnost na dvě části. Během správy říše a diplomacie vše probíhá ve stylu tahových strategií, zatímco když dojde na konflikt, tak se bitvy odehrávají v reálném čase. Autoři se tímto stylem inspirují u klasik, jako jsou Total War: Medieval II, Crusader Kings III nebo Centurion, což bez okolků při oznámení přiznávají. Oproti nim má jí ale o rychlejší a intenzivnější zážitek s tím, že boje budou více arkádové. 

Váš názor Další článek: Střílečka XDefiant od Ubisoftu vyjde koncem května. Free-to-play novinka se dostane na PC i konzole

Témata článku: , , , , , , ,