PS3

Na Uncharted se podílelo i Bungie

Oficiálně u nás sice Uncharted 2 vychází až zítra, ale internetem už nějaký ten den kolují recenze, jež se vesměs shodují na jediném - Among Thieves je mnohem víc než jen důstojný nástupce vynikajícího prvního dílu. Snad i proto si hra na serveru Metacritics drží průměrné hodnocení na úžasných 96 procentech. Ale je to jen zásluhou studia Naughty Dog?

Ano, je! Jsou totiž především tamější vývojáři, kteří hře podle všeho vtiskli kouzlo, díky němuž si na svou stranu získala drtivou většinu odborné veřejnosti. Nicméně, v závěrečných titulcích se tvůrci odhodlali poděkovat několika vývojářským týmům, včetně jednoho z "nepřátelského" tábora.

VIDEO: 1845 'Uncharted 2: Among Thieves - ukázka hraní'

Kromě Ready at Dawn, Insomniac Games, Sucker Punch a Infinity Ward totiž slova díků zamířila i k microsoftímu studio Bungie, zodpovědnému za veleúspěšnou sérii Halo. Všem zmíněným však Naughty Dog neděkovali za pomoc se samotným vývojem, jako spíš za nápady a konzultace. Alespoň to tak vysvětlil Neil Druckmann.

"Snažili jsme se být poměrně otevření, co se technologií i tvůrčího procesu týče," prozradil v rozhovoru. "S ostatními tvůrčími týmy jsme si tak vyměňovali technické poznatky, stejně jako konzultovali nápady. A chtěli jsme se ujistit, že se nám, ať tak či onak, podaří poděkovat všem, kteří nám byli nápomocni."

Zdroj: 1UP

Dostupné pro: PS3
Výrobce: Naughty Dog
Začátek prodeje: 16. října 2009
Váš názor Další článek: Odhalen multiplayer v GTA 4: Gay Tony

Témata článku: , , , , , , , , ,The Callisto Protocol: Dali jsme dohromady vše, co potřebujete vědět o nejočekávanějším hororu roku

The Callisto Protocol: Dali jsme dohromady vše, co potřebujete vědět o nejočekávanějším hororu roku

Vývojáři ze Striking Distance Studios v čele se slavným Glenem Schofieldem, autorem úspěšné série Dead Space, si pro nás nachystali strašidelnou jízdu, se kterou zamíříme opět do vesmíru.

Michal Polok
The Callisto ProtocolPreview
Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Kdo vám udělá nejlepší fotky? Srovnali jsme 7 fotolabů, nejlepší není ani zdaleka nejdražší

Kdo vám udělá nejlepší fotky? Srovnali jsme 7 fotolabů, nejlepší není ani zdaleka nejdražší

Fotografie ve fyzické podobě stále mají velký smysl. Jsou bezpečným způsobem archivace a jejich prohlížení má přece jen větší kouzlo než listování v telefonu nebo na tabletu. Jednou z cest k nim jsou fotolaboratoře, které vám vytisknou snímky z digitálů i telefonů. Sedm z nich jsme porovnali.

Stanislav Janů
Srovnávací testFotky
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace

Aktuality

16:20 | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 
3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách