Na Xboxu rozjedete hry pro PC. Nově to jde oklikou přes GeForce Now

Na Xboxu spustíte hry ze Steamu i Epicu, jen budete potřebovat hodně dobrý internet

Provozovatelé herních streamovacích platforem zamířili do webových prohlížečů, aby se mohli nabídnout služby i na iPhonech a iPadech. Apple totiž dělá drahoty a příslušné streamovací aplikace jednoduše nevpustí do App Storu. Stávající situace ale může být výhodná i pro majitele konzolí. Jak upozornil Tom Warren z magazínu The Verge, herní streamy již fungují také v prohlížeči Edge na konzolích Xbox.

Tímto způsobem se už na Xbox dostaly Google Stadia nebo služba Parsec, která slouží pro zobrazování vzdálené plochy, čímž je možné také spouštět hry z jiného počítače. Nově pak skrz Edge funguje také GeForce Now, takže na konzoli skrz cloud rozjedete více než 1000 her určených pro PC.

Služba Nvidie zpřístupňuje tituly, které jste si koupili na Steamu, GOGu, Ubisoft Connectu nebo Epic Games Storu. Umožňuje hrát na gamepadu, ale podporuje také ovládání pomocí klávesnice a myši, a to i na Xboxu. GeForce Now má k dispozici tři tarify, ten základní je zdarma, nejvyšší pak stojí 2690 Kč na půl roku.

Tarify GeForce Now
  Free Priority RTX 3080
cena 0 Kč 1349 Kč / 6 měsíců 2690 Kč / 6 měsíců
přístup omezený přednostní přednostní
rozlišení 1080p60 1080p60 1440p120
ray tracing ne ano ano
délka relace 1 hodina 6 hodin 8 hodin

Konkurenční PlayStation obsahuje prohlížeč také, ale je skrytý a zatím i značně omezený, takže jeho prostřednictvím zatím hry streamovat nelze.

Diskuze (1) Další článek: Valheim láká na nový horský biom a další inovace v chystané aktualizaci

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

** Amazonu a Facebooku vývoj vlastních telefonů nic nepřinesl ** Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu ** Pokud zmizí Twitter z mobilních obchodů, nebude mít jinou možnost

Martin Chroust
Elon MuskTwitterSmartphony
Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily. Většina umí jen SMS a volání. Právě v tom je jejich síla

Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily. Většina umí jen SMS a volání. Právě v tom je jejich síla

** Klasické tlačítkové mobily se staly okrajovou záležitostí ** Někomu ale k používání stále bohatě postačují ** Z nabídky prodávaných modelů vybíráme 16 nejlepších

Jan Láska
Nákup a ceny
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách