Na závodní okruhy v Toca Race Driver 3

Série Toca Race Driver od britských Codemasters se vždycky snažila o patřičnou rovnováhu mezi arkádovým pojetím a simulací. Třetí díl je v přípravě již nějaký ten pátek a kromě konzolové a PC verze se jej dočkáme i na novém handheldu PSP. Nejen o tom se zmínil Gavin Raeburn, vedoucí vývojářského týmu, ve včerejším rozhovoru na Eurogameru. Toca Race Driver 3 bude podle jeho slov i nadále pokračovat v duchu předchozích dílů, tedy kdesi na pomezí realistického simulátoru (GTR) a arkádové hry jako například série Need For Speed. Tentokrát však bude vše jasně viditelné díky možnosti volby mezi dvěma herními módy - World Tour a Pro Career.

Volba World Tour v sobě bude kombinovat rovnou tři stěžejní prvky - filmové scény, funkce tutoriálu a samotné závodění. Mixem výše zmíněných propriet dostanete představu o čem tento mód vlastně je. Ve World Tour existuje dějová linie sledující vývoj hlavního hrdiny, tedy vás, coby závodního jezdce. Filmové scénky jsou pak jakýmsi motorem, který posouvá příběh kupředu a zároveň okénkem do světa motorismu a technických vymožeností kolem. Po vzoru minulých dílů, které právě tímto v závodních hrách neobvyklým prvkem vynikly, se opět dočkáme suchého humoru a uvěřitelných postav. Byla by škoda nevyužít potenciálu animovaných filmečků, a tak budou suplovat i známý tutorial, jenž vás, na rozdíl od ostatních titulů, poutavou formou seznámí se všemi úskalími jezdeckého řemesla.

Pro Career naopak bude simulací se vším všudy. Od náročnějšího ovládání vozidel, přes chytrou a někdy až záludnou umělou inteligenci, až po možnost totálně zdevastovat každý vůz, navíc s perfektním zpracováním odlétávajících kusů a částí karoserie. Ohromující realismus však podle autorů nezůstane jen u výše zmíněného. Každá ze sedmi disciplín se bude konat podle stanovených pravidel, charakteristických pro každou z nich. Jeden závod se tak bude skládat z více částí; vše odstartuje sérií tréninkových dní, následovat budou zkušební jízdy s možností upravit vlastnosti vozu, dále kvalifikace a vše vyvrcholí v ostrém závodě. Fungovat budou pochopitelně i barevné vlajky, různé strategie a taktiky jako kdy přezout gumy, natankovat či vyměnit směsi. Jak už bylo řečeno výše, hra bude obsahovat sedm stěžejních závodních škatulek, mezi kterými se budete moci volně pohybovat. Za zmínku stojí určitě V8 Supercars a série DTM, kterým jsou vyhrazeny samostatné kariérní módy. Díky silné licenci těchto dvou "značek" budete moci shlédnout spoustu video záznamů a prohlédnout si poutavé obrázky, jež vám do detailu přiblíží motoristický svět.

S novým Race Driverem bychom se měli setkat v zimě (snad ještě tohoto roku) a to na Xbox, PS2, PC a dokonce i na handeldu PSP.

Zdroj: Eurogamer, 3DGamers

 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily