Nadílka obrázků Freedom Fighters aneb překvapení roku v akci

Celosvětový mír je ohrožen - Spojené státy americké se nedobrovolně staly součástí sovětského impéria a tak se pouze hrstky odvážlivců pouštějí do nekončícího boje s početnou ruskou armádou. Christopher Stone je člověkem, který povede lid USA ke konečné bitvě o nezávislost - byli jsme u toho a tak vám nyní nabízíme nadílku zbrusu nových obrázků hry Freedom Fighters, zřejmě největšího překvapení letošního roku.
Nadílka obrázků Freedom Fighters aneb překvapení roku v akci

Hra Freedom Fighters dánských IO Interactive je jedním z titulů, které se ztratily ve stínu očekávaných akčních pecek letošního podzimu - jak však ukazují naše první zkušenosti s plnou verzí této hry, malý zájem médií i hráčské veřejnosti byl osudnou chybou. Stal jsem se po několik hodin součástí boje za svobodu, který v mnohém překvapil - co přesně nás tedy čeká v podání titulu Freedom Fighters? Nikdy nekončící boj! Akce probíhá rychle, má spád, nepřátelé číhají skutečně na každém roku. A co je hlavní, ani po několika misích se nedostavil pocit stereotypu, se kterým se (bohužel) setkáváme u novodobých her stále častěji. Rozvíjející se příběh slibuje zajímavé okamžiky i další dění - jeho střípky a útržky jsou pak výhradně šířeny televizním programem, při němž vám sovětská propaganda předvede veškerou moc. Potěšen jsem rozmanitostí misí i prostředí - tvůrci si pro nás nachystali nehostinné i luxusnější čtvrti New Yorku, zavítáte tak do proslulého Manhattonu i dalších lokací. Co více, společnost vám bude dělat také otravné počasí - slunečné dny vystřídá deštivý podzim, vše k dokonalosti dovádí tuhá zima. Věřte mi, že padající sníh začnete po několika okamžicích nenávidět - nepříjemně brání ve výhledu, což je jistě pozitivní zprávou pro vaše soupeře.

Ty z vás, kteří pozorně četli naše první dojmy, pak jistě nepřekvapí zjištění, že kromě postavy hlavního hrdiny hrají v každé misi důležitou roli také posily v podobě dalších členů týmů. Těch je v jednotlivých pasážích i misích dostatek, můžete je tak z radosti či taktických důvodů (ne vždy se vyplatí vracet do vřavy nepřátel kvůli ošetření jednoho z vojáků) libovolně zaměnit. Ovládání týmu jde ruku v ruce s demoverzí - všem či pouze jednomu z členů můžete rozkázat chránit zadanou oblast, zlikvidovat zaměřený cíl a mnohé další. Potěší i dobrá umělá inteligence. Pastvou pro oči je detailní grafika (FF využívá služeb enginu Glacier), která s hrou dokonale souzní, stejně jako orchestrální a opět neméně geniální hudba v podání Jespera Kyda. Zkrátka a dobře – po zhruba první desítce misí (a sladké pomstě v jedné z nich) se mi Freedom Fighters jeví coby povedená, kvalitní a zábavná akce. Na finální verdikt si však budete muset počkat do příštího týdne, kdy vám nabídneme recenzi této akční hry, aspirující na titul největšího překvapení roku. Do té doby nepohrdněte sbírkou vytípaných obrázků, které jasně prezentují grafické kvality Freedom Fighters.

   
Ten chlapík napravo je náš hrdina! * Obyčejné pracovní odpoledne se zvrhlo v první přestřelku * Ve hře často využíváte lezení přes překážky

   
S pistolí na vrtulník? * Trojice odhodlaných bojovníků! * A tady ji máme - komentátorku nových televizních zpráv (aneb ať žije propaganda

   
Hlavní tábor rebelů se skrývá v podzemí * Americká vlajka coby symbol svobody * Pohled na jednoduchou (a přitom přehlednou) herní mapu

   
Policie se stále nevzdává, její odpor je však marný * Prakticky každá mise končí vyvěšením vlajky USA * Údaje o dokončené misi

   
Další seznámení s tlupou rebelů * Na návštěvě oblíbeného Brooklynu * Christopher Stone jako nesmlouvavý a nekompromisní bojovník za svobodu!

   
Přichází čas na získání posil * Vítejte, bratři Rusové! * Krásné zničení helikoptéry

   
Ve hře lze využít zbraní jako těžký kulomet * Ani déšť nezabrání chystané pomstě! * Boje probíhají i v podzemí


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |