Nadílka obrázků Freedom Fighters aneb překvapení roku v akci

Celosvětový mír je ohrožen - Spojené státy americké se nedobrovolně staly součástí sovětského impéria a tak se pouze hrstky odvážlivců pouštějí do nekončícího boje s početnou ruskou armádou. Christopher Stone je člověkem, který povede lid USA ke konečné bitvě o nezávislost - byli jsme u toho a tak vám nyní nabízíme nadílku zbrusu nových obrázků hry Freedom Fighters, zřejmě největšího překvapení letošního roku.
Nadílka obrázků Freedom Fighters aneb překvapení roku v akci

Hra Freedom Fighters dánských IO Interactive je jedním z titulů, které se ztratily ve stínu očekávaných akčních pecek letošního podzimu - jak však ukazují naše první zkušenosti s plnou verzí této hry, malý zájem médií i hráčské veřejnosti byl osudnou chybou. Stal jsem se po několik hodin součástí boje za svobodu, který v mnohém překvapil - co přesně nás tedy čeká v podání titulu Freedom Fighters? Nikdy nekončící boj! Akce probíhá rychle, má spád, nepřátelé číhají skutečně na každém roku. A co je hlavní, ani po několika misích se nedostavil pocit stereotypu, se kterým se (bohužel) setkáváme u novodobých her stále častěji. Rozvíjející se příběh slibuje zajímavé okamžiky i další dění - jeho střípky a útržky jsou pak výhradně šířeny televizním programem, při němž vám sovětská propaganda předvede veškerou moc. Potěšen jsem rozmanitostí misí i prostředí - tvůrci si pro nás nachystali nehostinné i luxusnější čtvrti New Yorku, zavítáte tak do proslulého Manhattonu i dalších lokací. Co více, společnost vám bude dělat také otravné počasí - slunečné dny vystřídá deštivý podzim, vše k dokonalosti dovádí tuhá zima. Věřte mi, že padající sníh začnete po několika okamžicích nenávidět - nepříjemně brání ve výhledu, což je jistě pozitivní zprávou pro vaše soupeře.

Ty z vás, kteří pozorně četli naše první dojmy, pak jistě nepřekvapí zjištění, že kromě postavy hlavního hrdiny hrají v každé misi důležitou roli také posily v podobě dalších členů týmů. Těch je v jednotlivých pasážích i misích dostatek, můžete je tak z radosti či taktických důvodů (ne vždy se vyplatí vracet do vřavy nepřátel kvůli ošetření jednoho z vojáků) libovolně zaměnit. Ovládání týmu jde ruku v ruce s demoverzí - všem či pouze jednomu z členů můžete rozkázat chránit zadanou oblast, zlikvidovat zaměřený cíl a mnohé další. Potěší i dobrá umělá inteligence. Pastvou pro oči je detailní grafika (FF využívá služeb enginu Glacier), která s hrou dokonale souzní, stejně jako orchestrální a opět neméně geniální hudba v podání Jespera Kyda. Zkrátka a dobře – po zhruba první desítce misí (a sladké pomstě v jedné z nich) se mi Freedom Fighters jeví coby povedená, kvalitní a zábavná akce. Na finální verdikt si však budete muset počkat do příštího týdne, kdy vám nabídneme recenzi této akční hry, aspirující na titul největšího překvapení roku. Do té doby nepohrdněte sbírkou vytípaných obrázků, které jasně prezentují grafické kvality Freedom Fighters.

   
Ten chlapík napravo je náš hrdina! * Obyčejné pracovní odpoledne se zvrhlo v první přestřelku * Ve hře často využíváte lezení přes překážky

   
S pistolí na vrtulník? * Trojice odhodlaných bojovníků! * A tady ji máme - komentátorku nových televizních zpráv (aneb ať žije propaganda

   
Hlavní tábor rebelů se skrývá v podzemí * Americká vlajka coby symbol svobody * Pohled na jednoduchou (a přitom přehlednou) herní mapu

   
Policie se stále nevzdává, její odpor je však marný * Prakticky každá mise končí vyvěšením vlajky USA * Údaje o dokončené misi

   
Další seznámení s tlupou rebelů * Na návštěvě oblíbeného Brooklynu * Christopher Stone jako nesmlouvavý a nekompromisní bojovník za svobodu!

   
Přichází čas na získání posil * Vítejte, bratři Rusové! * Krásné zničení helikoptéry

   
Ve hře lze využít zbraní jako těžký kulomet * Ani déšť nezabrání chystané pomstě! * Boje probíhají i v podzemí

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

22.  3.  2018 | | 88 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 30 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Surviving Mars je ke stažení, podívejte se na trailer

Surviving Mars je ke stažení, podívejt…

Sci-fi simulátor kolonizace Marsu je k mání a vy si jej můžete zahrát už nyní.

16.  3.  2018 | | 7 N/A
Modifikace realismu pro Kingdom Come je ultimátní zkouškou trpělivosti

Modifikace realismu pro Kingdom Come j…

Nejnovější české dílko je těžké i samo o sobě. To ale není nic proti tomu, co z toho může udělat modifikace.

20.  3.  2018 |
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A