Nadílka obrázků Freedom Fighters aneb překvapení roku v akci

Celosvětový mír je ohrožen - Spojené státy americké se nedobrovolně staly součástí sovětského impéria a tak se pouze hrstky odvážlivců pouštějí do nekončícího boje s početnou ruskou armádou. Christopher Stone je člověkem, který povede lid USA ke konečné bitvě o nezávislost - byli jsme u toho a tak vám nyní nabízíme nadílku zbrusu nových obrázků hry Freedom Fighters, zřejmě největšího překvapení letošního roku.
Nadílka obrázků Freedom Fighters aneb překvapení roku v akci

Hra Freedom Fighters dánských IO Interactive je jedním z titulů, které se ztratily ve stínu očekávaných akčních pecek letošního podzimu - jak však ukazují naše první zkušenosti s plnou verzí této hry, malý zájem médií i hráčské veřejnosti byl osudnou chybou. Stal jsem se po několik hodin součástí boje za svobodu, který v mnohém překvapil - co přesně nás tedy čeká v podání titulu Freedom Fighters? Nikdy nekončící boj! Akce probíhá rychle, má spád, nepřátelé číhají skutečně na každém roku. A co je hlavní, ani po několika misích se nedostavil pocit stereotypu, se kterým se (bohužel) setkáváme u novodobých her stále častěji. Rozvíjející se příběh slibuje zajímavé okamžiky i další dění - jeho střípky a útržky jsou pak výhradně šířeny televizním programem, při němž vám sovětská propaganda předvede veškerou moc. Potěšen jsem rozmanitostí misí i prostředí - tvůrci si pro nás nachystali nehostinné i luxusnější čtvrti New Yorku, zavítáte tak do proslulého Manhattonu i dalších lokací. Co více, společnost vám bude dělat také otravné počasí - slunečné dny vystřídá deštivý podzim, vše k dokonalosti dovádí tuhá zima. Věřte mi, že padající sníh začnete po několika okamžicích nenávidět - nepříjemně brání ve výhledu, což je jistě pozitivní zprávou pro vaše soupeře.

Ty z vás, kteří pozorně četli naše první dojmy, pak jistě nepřekvapí zjištění, že kromě postavy hlavního hrdiny hrají v každé misi důležitou roli také posily v podobě dalších členů týmů. Těch je v jednotlivých pasážích i misích dostatek, můžete je tak z radosti či taktických důvodů (ne vždy se vyplatí vracet do vřavy nepřátel kvůli ošetření jednoho z vojáků) libovolně zaměnit. Ovládání týmu jde ruku v ruce s demoverzí - všem či pouze jednomu z členů můžete rozkázat chránit zadanou oblast, zlikvidovat zaměřený cíl a mnohé další. Potěší i dobrá umělá inteligence. Pastvou pro oči je detailní grafika (FF využívá služeb enginu Glacier), která s hrou dokonale souzní, stejně jako orchestrální a opět neméně geniální hudba v podání Jespera Kyda. Zkrátka a dobře – po zhruba první desítce misí (a sladké pomstě v jedné z nich) se mi Freedom Fighters jeví coby povedená, kvalitní a zábavná akce. Na finální verdikt si však budete muset počkat do příštího týdne, kdy vám nabídneme recenzi této akční hry, aspirující na titul největšího překvapení roku. Do té doby nepohrdněte sbírkou vytípaných obrázků, které jasně prezentují grafické kvality Freedom Fighters.

   
Ten chlapík napravo je náš hrdina! * Obyčejné pracovní odpoledne se zvrhlo v první přestřelku * Ve hře často využíváte lezení přes překážky

   
S pistolí na vrtulník? * Trojice odhodlaných bojovníků! * A tady ji máme - komentátorku nových televizních zpráv (aneb ať žije propaganda

   
Hlavní tábor rebelů se skrývá v podzemí * Americká vlajka coby symbol svobody * Pohled na jednoduchou (a přitom přehlednou) herní mapu

   
Policie se stále nevzdává, její odpor je však marný * Prakticky každá mise končí vyvěšením vlajky USA * Údaje o dokončené misi

   
Další seznámení s tlupou rebelů * Na návštěvě oblíbeného Brooklynu * Christopher Stone jako nesmlouvavý a nekompromisní bojovník za svobodu!

   
Přichází čas na získání posil * Vítejte, bratři Rusové! * Krásné zničení helikoptéry

   
Ve hře lze využít zbraní jako těžký kulomet * Ani déšť nezabrání chystané pomstě! * Boje probíhají i v podzemí

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

dnes |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A