Nakopejte Grimmům zadky!

Už dlouho jsme tu neměli žádné MMORPG, že? Kolik dnů už to bude? Dva, tři, čtyři? Nebo snad ještě více? Uff, no tak to musíme ihned napravit! A napravíme to jak? Tamhle vidím, že Pepíček se konečně hlasí. Ano Pepíčku? "Sím, napravíme to tak, že si povíme vo tý super pářce co se menuje Charr: The Grimm Fate."
Nakopejte Grimmům zadky!
Velice správně, posaď se Pepíčku, máš za jedna. Ehm, zpátky k tomu Charru. Jak jsem již řekl, bude to MMORPG. A to persistentní, tedy podobné např. známé Ultimě Online - každý server (svět) bude podobného ražení (prostředí, nepřátelé, apod.), jen bude mít trochu jiná pravidla (jako jednotlivé shardy UO). V asi jediném tomto ohledu se Charr Ultimě podobá, jinak je totiž úplně jiná hra.

Tak za prvé, bude to plně 3D gameska. A to údajně s tak úchvatnou grafikou, že si ji hráči budou plést s realitou. Mno, aehm, píšou to sice na stránkách, ale osobně bych o tom tak trochu pochyboval. Na druhou stranu je pravdou, že už GeForce3 toho umí Hodně s velkým H, takže když bude Charr využívat podobné stejně pokročilé technologie (T&L a další), je tu jistá šance, že ta grafika bude opravdu dobrá. Navíc, teď trochu předběhnu, ale Charr se má objevit až někdy na počátku roku 2003, takže času na vylepšování mají tvůrci opravdu dost.

CharrCharr

Za druhé, Charr bude svět fantasy A sci-fi, obě tyto složky se v něm budou prolínat a vzájemně kombinovat. Tedy to, co množství hráčů zavrhuje, ale co také množství hráčů přitahuje. Kombinace nablyštěných sekyr a zářících paprsků plasmových zbraní... no, taky to má něco do sebe, takže vlastně proč ne. Většina z vás u jistě pochopila, že celé to on-line dobrodružství se bude odehrávat ve světe zvaném Charr. Ten se snaží ovládnout podivné interdimensionální bytosti, zvané Grimm (či Grimmové... bratři Grimmové?;), které rozsévají zkázu a smrt všude, kam se na svých toulkách dostanou. Jejich zkáza a smrt má ale docela zvláštní podobu nejrozmanitějších mutací a nemocí. Úkolem všech hráčů bude samozřejmě tyhle kruťácké Grimmy z Charru vykopat - jak již upozorňuje titulek článku. To znamená dvě věci: 1) tahle hra bude primárně zaměřená na boj a 2) hráči spolu budou spolupracovat, spíš než mezi sebou bojovat. Boj bude veden klasickým způsobem dobij - opanuj. Pokud byste pouze dobyli a nechali pak tamní pevnosti opuštěné, Grimmové by se za několik málo dnů vrátili. To svědčí o velice vyspělé umělé inteligenci, která bude Grimmy, resp. celý svět ovládat.

CharrCharr

Proto bude nutné postupovat stále do středu světa Charr, a za sebou zanechávat samá osídlená a dobře chráněná území. Důležité tedy bude stavět tzv. "přístavy" aneb útočiště. Přístav zde totiž bude jakési město, ve kterém bude možné obchodovat, stavět sklady, vysílat karavany se zásobami (např. pro okolní pevnosti), apod. Interakce hráčů zde bude samozřejmě maximální. Na druhou stranu v Charru nebudou bez šancí ani zatvrzelí samotáři. Zpočátku totiž dostane každý své vlastní NPC, které mu bude pomáhat v boji a na nejrůznějších questech (jejichž generování má být natolik propracované, že nikdy nebudou mít dva hráči jeden a ten samý). Pokud bude postava dobrá a vytrvalá, její schopnosti, vlastnosti a reputace bude stále růst, bude si pak moci dovolit pořídit další takováto NPC. Některá z těchto NPC údajně budou i dopravní prostředky.

Celkem hra nabídne dvanáct ras, za které budete moci hrát. Jsou jimi Plebejci, Elfové ze Škaredozemě, Temní Elfové, Orkové, Trollové, Trpaslíci, Obři, Temné víly, Malí obři, Sleethové, Vzbouření a nakonec Prokletí. Docela pěkná jména, což?

CharrCharr

Samozřejmě, že Charr nabídne i množství zbraní. Začínat bude každý s těmi klasickými fantasy, jako jsou meče, sekery, dýky, apod., a postupně, jak bude stoupat ve svých zkušenostech, se dostane i na ony sf zbraně. Nejsem si sice jist onou pověstnou křehkou rovnováhou mezi jednotlivými hráči, ale nakonec tady půjde hlavně o boj proti Grimmům, ne o boj mezi hráči, takže by to nakonec mohlo být docela zábavné.

Autorským týmem je v tomto případě společnost Fate Studios, hru má publikovat Waggaworld Entertainment International, Inc. Zatím nebyla upřesněna ani cena za samotnou hru ani měsíční (či jiné) poplatky, jedinou jistou číselnou "cifrou" je zatím doba vydání - 1. kvartál roku 2003.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry