Nákup EA her přes Steam se prodraží, společnost zvýšila už tak vysoké ceny

EA zřejmě schytá další kritiku od fanoušků.
Nákup EA her přes Steam se prodraží, společnost zvýšila už tak vysoké ceny

EA se po delší době vrátilo se svými hrami na Steam, když se jako první podíval na platformu od Valve nový Star Wars počin Jedi: Fallen Order. Následovaly také starší tituly, které si doposud EA střežilo pouze pro svého vlastního klienta Origin. Z návratu EA na Steam měli radost především hráči upřednostňující zakoupení všech her od jednoho obchodu. Jak už je ale u neoblíbené americké společnosti zvykem, udělala opět hráčům doslova čáru přes rozpočet.

Hry vydavatele EA zamíří zpátky na Steam, vlaštovkou je Star Wars Jedi

Hry vydavatele EA zamíří zpátky na Steam, vlaštovkou je Star Wars Jedi

Některé hry totiž na Steamu nyní dostaly novou cenovku a nejde pouze o nové tituly. Nárůst cen zaznamenávají například hry Dead Space 2, Sim City 4 či Dragon Age. Velká část titulů přitom již před zvýšením byla dražší než v případě koupě přes Origin. Nyní po dalším navýšení jsou ceny oproti Originu i dvojnásobné. K tomuto navýšení pravděpodobně vedla změna cenotvorby pro určité regiony. Navýšení cen totiž nezasáhlo úplně všechny regiony a měny. Obecně ale nedává tato úprava cen moc smysl, protože pokud porovnáte třeba ceny dvou regionů u různých her, někde je dražší jedna a jinde zase druhá.

Stáhnete si radši Origin a ušetříte nějakou tu korunu, nebo se budete držet Steamu i přes méně příznivé cenovky?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A