Namalujte si svého šéfa!

Legrácky, které mi přijdou po emailu a mají příponu .exe, obvykle bez rozmyslu mažu sotva je spatřím. Tentokrát jsem učinil výjimku a rozhodně jsem nelitoval. S tímto prográmkem jsem strávil přes hodinu intenzivní práce a několikrát se přitom od srdce zasmál. No řekněte, kolikrát za den se vám podaří rozesmát sám sebe?
Namalujte si svého šéfa!
Z nedozírných lánů širého Internetu se ke mně do pošty jednoho dne dostal exe soubor, který se zoval „Vytvoř si svého šéfa“. Jméno jistě dostatečně zajímavé na to, aby mne zaujalo na první pohled.

Samou nedočkavostí jsem zapomněl provést antivirou kontrolu, ale což řekl jsem si a začal prozkoumávat všechna zákoutí programu. Prakticky nebylo co prozkoumávat, protože ovládání sestává z deseti prvků, z nichž každý má jakýsi „volume“ up a down a dalších pěti tlačítek se speciálním významem.

Jak se vidí Láďa Valík...Jak se vidí Honza Kuneš...

O co tedy v programu jde? Jistě si pamatujete na TV pořad „Televizní ústředna pátrá“, jehož modernizovaná podoba se na obrazovkách našich televizí objevuje možná ještě i dnes. V tomto pořadu se velice často vyskytovaly kreslené portréty domnělých pachatelů (opravdová sranda začínala ve chvíli, kdy ona neumělá kresba byla podobná fotografii ve vaší občance). Doba počítačů přinesla velké inovace i do tohoto oboru a tak policie propustila zdatné kreslíře a zasedla k počítačům s programy, které jsou v kreslení domnělých pachatelů více než zdatnými pomocníky. Můžete měnit tvar hlavy, obočí, oči, rty, vlasy, zkrátka cokoliv… Ptáte se, proč tu o tom povídám?

Je to totiž přesně to, co vám tenhle program umožňuje! Můžete měnit deset atributů obličeje – oči, uši, nos, tělo (pravda, není součástí obličeje, ale přesto skvěle doplňuje celkový vzhled), vousy, tvar obličeje, vlasy, ústa, obočí a brýle. Každý z těchto atributů nabízí od deseti po několik desítek položek, které můžete měnit. Často se jedná o pouhé posunutí určitým směrem (např. u úst), ale i tak si určitě vyhrajete, protože je vždy k dispozici minimálně deset rozdílně vypadajících variant a to je již slušný základ na vytvoření nespočetného množství variací.

Na výběr máte nejenom klasické tvary (a patvary) lidského obličeje, ale i něco málo z oblasti sci-fi a tak si například místo brýlí můžete nasadit jakýsi blikající elektronkový přístroj neznámého původu, či přímo místo očí „implantovat“ ono známé „vidítko“, kterým byl vybaven velitel strojovny z nové generace Star Treku (kdybych si tak vzpomněl na jeho jméno :). Raději už vůbec nemluvím o mimozemsky krásné zelené s několika pěknými vředy.

Když jste konečně se vzhledem svého šéfa spokojeni, přichází na řadu druhá část „hry“. Kliknutím na kulaté tlačítko vlevo se otevře menu s pěti speciálními symboly – facka, škrcení, karate úder, vypíchnutí očí a polití benzínem s následným flambováním. Mezi mé nejoblíbenější činnosti se ihned zařadila facka, protože velice hezky lupne, vypíchnutí očí (mírně krvavé) a pak samozřejmě upálení. Po každém takovém zásahu se dotyčný velice hlasitě ozve v řeči, která je mi absolutně neznámá, ale tipuji ji na turečtinu (popisky jsou taktéž v tomto jazyce, ale naštěstí jich není potřeba, ovládání je velice jednoduché).

Celý program (1,0 MB) je k dispozici ve formě jednoho spustitelného souboru (vytvořeno pomocí Flash animace) a tudíž je snadné posílat jej např. emailem. Příjemnou zábavu!

Podržte nad obrázky chvíli myš a zjistíte, o čí autoportrét se jedná.

P.S. Děkuji jedné nejmenované kamarádce za zaslání této blbůstky :-).


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A