Namalujte si svého šéfa!

Legrácky, které mi přijdou po emailu a mají příponu .exe, obvykle bez rozmyslu mažu sotva je spatřím. Tentokrát jsem učinil výjimku a rozhodně jsem nelitoval. S tímto prográmkem jsem strávil přes hodinu intenzivní práce a několikrát se přitom od srdce zasmál. No řekněte, kolikrát za den se vám podaří rozesmát sám sebe?
Namalujte si svého šéfa!
Z nedozírných lánů širého Internetu se ke mně do pošty jednoho dne dostal exe soubor, který se zoval „Vytvoř si svého šéfa“. Jméno jistě dostatečně zajímavé na to, aby mne zaujalo na první pohled.

Samou nedočkavostí jsem zapomněl provést antivirou kontrolu, ale což řekl jsem si a začal prozkoumávat všechna zákoutí programu. Prakticky nebylo co prozkoumávat, protože ovládání sestává z deseti prvků, z nichž každý má jakýsi „volume“ up a down a dalších pěti tlačítek se speciálním významem.

Jak se vidí Láďa Valík...Jak se vidí Honza Kuneš...

O co tedy v programu jde? Jistě si pamatujete na TV pořad „Televizní ústředna pátrá“, jehož modernizovaná podoba se na obrazovkách našich televizí objevuje možná ještě i dnes. V tomto pořadu se velice často vyskytovaly kreslené portréty domnělých pachatelů (opravdová sranda začínala ve chvíli, kdy ona neumělá kresba byla podobná fotografii ve vaší občance). Doba počítačů přinesla velké inovace i do tohoto oboru a tak policie propustila zdatné kreslíře a zasedla k počítačům s programy, které jsou v kreslení domnělých pachatelů více než zdatnými pomocníky. Můžete měnit tvar hlavy, obočí, oči, rty, vlasy, zkrátka cokoliv… Ptáte se, proč tu o tom povídám?

Je to totiž přesně to, co vám tenhle program umožňuje! Můžete měnit deset atributů obličeje – oči, uši, nos, tělo (pravda, není součástí obličeje, ale přesto skvěle doplňuje celkový vzhled), vousy, tvar obličeje, vlasy, ústa, obočí a brýle. Každý z těchto atributů nabízí od deseti po několik desítek položek, které můžete měnit. Často se jedná o pouhé posunutí určitým směrem (např. u úst), ale i tak si určitě vyhrajete, protože je vždy k dispozici minimálně deset rozdílně vypadajících variant a to je již slušný základ na vytvoření nespočetného množství variací.

Na výběr máte nejenom klasické tvary (a patvary) lidského obličeje, ale i něco málo z oblasti sci-fi a tak si například místo brýlí můžete nasadit jakýsi blikající elektronkový přístroj neznámého původu, či přímo místo očí „implantovat“ ono známé „vidítko“, kterým byl vybaven velitel strojovny z nové generace Star Treku (kdybych si tak vzpomněl na jeho jméno :). Raději už vůbec nemluvím o mimozemsky krásné zelené s několika pěknými vředy.

Když jste konečně se vzhledem svého šéfa spokojeni, přichází na řadu druhá část „hry“. Kliknutím na kulaté tlačítko vlevo se otevře menu s pěti speciálními symboly – facka, škrcení, karate úder, vypíchnutí očí a polití benzínem s následným flambováním. Mezi mé nejoblíbenější činnosti se ihned zařadila facka, protože velice hezky lupne, vypíchnutí očí (mírně krvavé) a pak samozřejmě upálení. Po každém takovém zásahu se dotyčný velice hlasitě ozve v řeči, která je mi absolutně neznámá, ale tipuji ji na turečtinu (popisky jsou taktéž v tomto jazyce, ale naštěstí jich není potřeba, ovládání je velice jednoduché).

Celý program (1,0 MB) je k dispozici ve formě jednoho spustitelného souboru (vytvořeno pomocí Flash animace) a tudíž je snadné posílat jej např. emailem. Příjemnou zábavu!

Podržte nad obrázky chvíli myš a zjistíte, o čí autoportrét se jedná.

P.S. Děkuji jedné nejmenované kamarádce za zaslání této blbůstky :-).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A