Namalujte si svého šéfa!

Legrácky, které mi přijdou po emailu a mají příponu .exe, obvykle bez rozmyslu mažu sotva je spatřím. Tentokrát jsem učinil výjimku a rozhodně jsem nelitoval. S tímto prográmkem jsem strávil přes hodinu intenzivní práce a několikrát se přitom od srdce zasmál. No řekněte, kolikrát za den se vám podaří rozesmát sám sebe?
Namalujte si svého šéfa!
Z nedozírných lánů širého Internetu se ke mně do pošty jednoho dne dostal exe soubor, který se zoval „Vytvoř si svého šéfa“. Jméno jistě dostatečně zajímavé na to, aby mne zaujalo na první pohled.

Samou nedočkavostí jsem zapomněl provést antivirou kontrolu, ale což řekl jsem si a začal prozkoumávat všechna zákoutí programu. Prakticky nebylo co prozkoumávat, protože ovládání sestává z deseti prvků, z nichž každý má jakýsi „volume“ up a down a dalších pěti tlačítek se speciálním významem.

Jak se vidí Láďa Valík...Jak se vidí Honza Kuneš...

O co tedy v programu jde? Jistě si pamatujete na TV pořad „Televizní ústředna pátrá“, jehož modernizovaná podoba se na obrazovkách našich televizí objevuje možná ještě i dnes. V tomto pořadu se velice často vyskytovaly kreslené portréty domnělých pachatelů (opravdová sranda začínala ve chvíli, kdy ona neumělá kresba byla podobná fotografii ve vaší občance). Doba počítačů přinesla velké inovace i do tohoto oboru a tak policie propustila zdatné kreslíře a zasedla k počítačům s programy, které jsou v kreslení domnělých pachatelů více než zdatnými pomocníky. Můžete měnit tvar hlavy, obočí, oči, rty, vlasy, zkrátka cokoliv… Ptáte se, proč tu o tom povídám?

Je to totiž přesně to, co vám tenhle program umožňuje! Můžete měnit deset atributů obličeje – oči, uši, nos, tělo (pravda, není součástí obličeje, ale přesto skvěle doplňuje celkový vzhled), vousy, tvar obličeje, vlasy, ústa, obočí a brýle. Každý z těchto atributů nabízí od deseti po několik desítek položek, které můžete měnit. Často se jedná o pouhé posunutí určitým směrem (např. u úst), ale i tak si určitě vyhrajete, protože je vždy k dispozici minimálně deset rozdílně vypadajících variant a to je již slušný základ na vytvoření nespočetného množství variací.

Na výběr máte nejenom klasické tvary (a patvary) lidského obličeje, ale i něco málo z oblasti sci-fi a tak si například místo brýlí můžete nasadit jakýsi blikající elektronkový přístroj neznámého původu, či přímo místo očí „implantovat“ ono známé „vidítko“, kterým byl vybaven velitel strojovny z nové generace Star Treku (kdybych si tak vzpomněl na jeho jméno :). Raději už vůbec nemluvím o mimozemsky krásné zelené s několika pěknými vředy.

Když jste konečně se vzhledem svého šéfa spokojeni, přichází na řadu druhá část „hry“. Kliknutím na kulaté tlačítko vlevo se otevře menu s pěti speciálními symboly – facka, škrcení, karate úder, vypíchnutí očí a polití benzínem s následným flambováním. Mezi mé nejoblíbenější činnosti se ihned zařadila facka, protože velice hezky lupne, vypíchnutí očí (mírně krvavé) a pak samozřejmě upálení. Po každém takovém zásahu se dotyčný velice hlasitě ozve v řeči, která je mi absolutně neznámá, ale tipuji ji na turečtinu (popisky jsou taktéž v tomto jazyce, ale naštěstí jich není potřeba, ovládání je velice jednoduché).

Celý program (1,0 MB) je k dispozici ve formě jednoho spustitelného souboru (vytvořeno pomocí Flash animace) a tudíž je snadné posílat jej např. emailem. Příjemnou zábavu!

Podržte nad obrázky chvíli myš a zjistíte, o čí autoportrét se jedná.

P.S. Děkuji jedné nejmenované kamarádce za zaslání této blbůstky :-).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A