Namalujte si svého šéfa!

Legrácky, které mi přijdou po emailu a mají příponu .exe, obvykle bez rozmyslu mažu sotva je spatřím. Tentokrát jsem učinil výjimku a rozhodně jsem nelitoval. S tímto prográmkem jsem strávil přes hodinu intenzivní práce a několikrát se přitom od srdce zasmál. No řekněte, kolikrát za den se vám podaří rozesmát sám sebe?
Namalujte si svého šéfa!
Z nedozírných lánů širého Internetu se ke mně do pošty jednoho dne dostal exe soubor, který se zoval „Vytvoř si svého šéfa“. Jméno jistě dostatečně zajímavé na to, aby mne zaujalo na první pohled.

Samou nedočkavostí jsem zapomněl provést antivirou kontrolu, ale což řekl jsem si a začal prozkoumávat všechna zákoutí programu. Prakticky nebylo co prozkoumávat, protože ovládání sestává z deseti prvků, z nichž každý má jakýsi „volume“ up a down a dalších pěti tlačítek se speciálním významem.

Jak se vidí Láďa Valík...Jak se vidí Honza Kuneš...

O co tedy v programu jde? Jistě si pamatujete na TV pořad „Televizní ústředna pátrá“, jehož modernizovaná podoba se na obrazovkách našich televizí objevuje možná ještě i dnes. V tomto pořadu se velice často vyskytovaly kreslené portréty domnělých pachatelů (opravdová sranda začínala ve chvíli, kdy ona neumělá kresba byla podobná fotografii ve vaší občance). Doba počítačů přinesla velké inovace i do tohoto oboru a tak policie propustila zdatné kreslíře a zasedla k počítačům s programy, které jsou v kreslení domnělých pachatelů více než zdatnými pomocníky. Můžete měnit tvar hlavy, obočí, oči, rty, vlasy, zkrátka cokoliv… Ptáte se, proč tu o tom povídám?

Je to totiž přesně to, co vám tenhle program umožňuje! Můžete měnit deset atributů obličeje – oči, uši, nos, tělo (pravda, není součástí obličeje, ale přesto skvěle doplňuje celkový vzhled), vousy, tvar obličeje, vlasy, ústa, obočí a brýle. Každý z těchto atributů nabízí od deseti po několik desítek položek, které můžete měnit. Často se jedná o pouhé posunutí určitým směrem (např. u úst), ale i tak si určitě vyhrajete, protože je vždy k dispozici minimálně deset rozdílně vypadajících variant a to je již slušný základ na vytvoření nespočetného množství variací.

Na výběr máte nejenom klasické tvary (a patvary) lidského obličeje, ale i něco málo z oblasti sci-fi a tak si například místo brýlí můžete nasadit jakýsi blikající elektronkový přístroj neznámého původu, či přímo místo očí „implantovat“ ono známé „vidítko“, kterým byl vybaven velitel strojovny z nové generace Star Treku (kdybych si tak vzpomněl na jeho jméno :). Raději už vůbec nemluvím o mimozemsky krásné zelené s několika pěknými vředy.

Když jste konečně se vzhledem svého šéfa spokojeni, přichází na řadu druhá část „hry“. Kliknutím na kulaté tlačítko vlevo se otevře menu s pěti speciálními symboly – facka, škrcení, karate úder, vypíchnutí očí a polití benzínem s následným flambováním. Mezi mé nejoblíbenější činnosti se ihned zařadila facka, protože velice hezky lupne, vypíchnutí očí (mírně krvavé) a pak samozřejmě upálení. Po každém takovém zásahu se dotyčný velice hlasitě ozve v řeči, která je mi absolutně neznámá, ale tipuji ji na turečtinu (popisky jsou taktéž v tomto jazyce, ale naštěstí jich není potřeba, ovládání je velice jednoduché).

Celý program (1,0 MB) je k dispozici ve formě jednoho spustitelného souboru (vytvořeno pomocí Flash animace) a tudíž je snadné posílat jej např. emailem. Příjemnou zábavu!

Podržte nad obrázky chvíli myš a zjistíte, o čí autoportrét se jedná.

P.S. Děkuji jedné nejmenované kamarádce za zaslání této blbůstky :-).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 210 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A