NAMCO se začíná připravovat na oslavy 50. výročí svého vzniku

Japonská společnost NAMCO, která u nás proslula zejména svými hrami jako Tekken, Soul Calibur, Xenosaga, Pac-Man (a mnoha dalšími, určitě si sami na nejeden jejich titul vzpomenete) se začíná připravovat na oslavy 50. let od svého vzniku, které proběhnou příští rok. Dokonce pro tuto příležitost připravila speciální logo, které se objeví na různých propagačních akcích.

Společnost NAMCO byla založena v roce 1955 jako výrobce atrakcí pro zábavní parky se sídlem v přístavním měste Yokohama nedaleko Tokia. Původně se ale společnost nejmenovala Namco, ale Nakamura Corporation a svůj současný název přijala až v roce 1977 - tři roky před tím, než vydala svou první hru; hru, která ji doslova vystřelila na vrchol herního průmyslu: Pac-Man.

Logo, které společnost připravila pro své 50. výročí, v sobě obsahuje obrázek kolotočového koně jako symbol původu společnosti. Namco prohlásilo, že toto logo hodlá použít v mnoha reklamách a kampaních v příštím roce, ale co přesně v sobě tyto "reklamy a kampaně" zahrnují zatím neupřesnili.

Možná si teď myslíte, že padesát let je neuvěřitelné stáří na firmu v herním průmyslu, ale nenechte se mýlit: zdání klame - a v Japonsku to platí dvojnásob. Například společnost Nintendo slaví tento rok celých 115 let od svého založení...

Zdroj: Gamesindustry

Váš názor Další článek: Getaway jako film

Témata článku: , , , ,DJI Mini 3: Nová okřídlená čivava do kabelky. Nemá pokročilé funkce jako Pro, ale je mnohem levnější

DJI Mini 3: Nová okřídlená čivava do kabelky. Nemá pokročilé funkce jako Pro, ale je mnohem levnější

** DJI na jaře představilo Mini 3 Pro s autopilotem ** Na konec roku si nechalo jeho ořezanou verzi ** Chybí 4K@60fps a právě autopilot, ale cena začíná na 439 eurech

Jakub Čížek
DJIDrony
Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Konektorů není nikdy nazbyt – a u tenkých moderních notebooků to platí dvojnásob. Pokud vám některé chybí, řešením mohou být huby nebo dokovací stanice s konektorem USB-C.

Stanislav Janů
USB-CPříslušenstvíNotebooky
Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Stačí promluvit a telefon pozná, co vás sužuje. Rozbíhá se studie, která bude sbírat první vzorky hlasů

Stačí promluvit a telefon pozná, co vás sužuje. Rozbíhá se studie, která bude sbírat první vzorky hlasů

** Podle hlasu se pozná mnoho zdravotních symptomů ** Brzy s jejich nahráváním pomohou smartphone ** A podle nahrávky váš zdravotní stav vyhodnotí umělá inteligence

Martin Chroust
StudieUmělá inteligenceSmartphony

Aktuality

18:10 | Na PlayStationu 5 si můžete zdarma vyzkoušet demo akční adventury Forspoken od tvůrců Final Fantasy XV. Hra pak 24. ledna vyjde vedle PS5 i na PC. 
15:36 | Začátkem příštího roku vyjde pokračování prvoválečné příběhovky Valiant Hearts. Tentokrát si ho zahrajeme jen na mobilech v rámci předplatného služby Netflix. 
13:15 | Bandai Namco oznamuje herní adaptaci mangy The Sand Land. Jejím autorem je Akira Torijama, kterého můžete znát jako stvořitele univerza Dragon Ball. 
12:54 | Among Us dnes přivítá nový herní mód v rámci updatu zdarma. V Hide & Seek budete hrát na schovávanou s krvelačným monstrem. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách