NAMCO se začíná připravovat na oslavy 50. výročí svého vzniku

Japonská společnost NAMCO, která u nás proslula zejména svými hrami jako Tekken, Soul Calibur, Xenosaga, Pac-Man (a mnoha dalšími, určitě si sami na nejeden jejich titul vzpomenete) se začíná připravovat na oslavy 50. let od svého vzniku, které proběhnou příští rok. Dokonce pro tuto příležitost připravila speciální logo, které se objeví na různých propagačních akcích.

Společnost NAMCO byla založena v roce 1955 jako výrobce atrakcí pro zábavní parky se sídlem v přístavním měste Yokohama nedaleko Tokia. Původně se ale společnost nejmenovala Namco, ale Nakamura Corporation a svůj současný název přijala až v roce 1977 - tři roky před tím, než vydala svou první hru; hru, která ji doslova vystřelila na vrchol herního průmyslu: Pac-Man.

Logo, které společnost připravila pro své 50. výročí, v sobě obsahuje obrázek kolotočového koně jako symbol původu společnosti. Namco prohlásilo, že toto logo hodlá použít v mnoha reklamách a kampaních v příštím roce, ale co přesně v sobě tyto "reklamy a kampaně" zahrnují zatím neupřesnili.

Možná si teď myslíte, že padesát let je neuvěřitelné stáří na firmu v herním průmyslu, ale nenechte se mýlit: zdání klame - a v Japonsku to platí dvojnásob. Například společnost Nintendo slaví tento rok celých 115 let od svého založení...

Zdroj: Gamesindustry

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A