NAOSTRO: Ptejte se Báry Veselé, PR manažerky firmy Cenega Czech!

Herní průmysl byl odedávna výsadou mužů. Objevit ženu ve vysoké pozici tak bylo a je téměř nemožné, přesto existuje výjimka potvrzující jinak zažité pravidlo. Význačnou pozicí PR manažerky společnosti Cenega Czech již po léta zastává Bára Veselá, květinka českého herního průmyslu. Nebudeme chodit kolem horké kaše - právě jí můžete vyzpovídat v dalším dílu seriálu NAOSTRO!
NAOSTRO: Ptejte se Báry Veselé, PR manažerky firmy Cenega Czech!

Další díl vašeho pravidelného čtenářského rozhovoru NAOSTRO je tady a vy tak ani v další týden letošního roku nebudete ošizeni o možnost pokládat dotazy zajímavé osobnosti herní scény. I nadále vám tak každých čtrnáct dní nabídneme jednu osobu, které pak můžete položit libovolnou otázku. Z dotazů vybereme maximálně 20 až 25, na které osobnost odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat - vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor vypadat!

A kdo usedne do našeho pomyslného křesla tentokráte? Po legendě české herní scény, herním tvůrci i kritikovi Františku Fukovi, tak tentokráte přijala naše pozvání další tuzemská legenda. Žena, která vyvrací domněnku o typicky mužském byznysu, za nějž byl herní svět ještě donedávna považován. Řeč je samozřejmě o Báře Veselé, již po léta úspěšné PR manažerce domácí distribuční společnosti Cenega Czech.

Báře Veselé je v současnosti 25 let, je svobodná a bezdětná. Jak sama přiznává, spíše než děti plánuje psa. Ve společnosti Cenega Czech pracuje coby PR manažerka již od ledna 2002, do této pozice se dostala díky inzerátu na internetu. Její přítel jí tehdy přesvědčil, aby se na konkurz přihlásila, přestože její znalosti ze světa her byly minimální. To se však s postupem času změnilo a jak mohou sami herní novináři potvrdit, Bára se s přirozenou ladností a obratností perfektně orientuje v portfoliu her společnosti Cenega Czech.

Mezi Bářiny koníčky patří jóga, rybaření (se kterým začala loni), a také knížky, ve kterých se co možná nejvíce vraždí :-). Přestože není nijak náruživým hráčem, čas od času si vyzkouší zajímavou adventuru (ty jsou jejím oblíbeným žánrem), mimo to hraje závodní hry na PS2 a Moto GP na Nokii N-Gage.

 

Taková je tedy Bára Veselá – mladá, sympatická a cílevědomá žena, která bojuje v typicky mužském byznysu. Od dnešního dne se jí tak můžete ptát na vše, co souvisí s prácí PR manažerky, současnými a budoucími plány distribuční společnosti Cenega i jejím vztahu k hrám a k jinak typicky mužskému herním průmyslu. Jako vždy, i tentokráte však znění veškerých otázek záleží jen a pouze na vás samotných – na jejich vložení do diskusního fóra máte čas do soboty 28. února do 17:00 a celý rozhovor by se měl (pokud vše půjde podle plánu) na Doupěti objevit příští čtvrtek 4. března.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |