NAOSTRO: Ptejte se Kamila Grice, nového šéfredaktora Doupěte

Jak už jste si mohli všimnout, Doupě vstoupilo do Evropské unie s novým šéfredaktorem. Kamil je sice stabilním a ostříleným redaktorem, ovšem do palby čtenářských otázek se dostane poprvé. I vy máte jedinečnou možnost zjistit, co nového se na Doupátku chystá, jaké změny výměna šéfredaktora přinese a vůbec zeptat se na vše, co vás okolo našeho časopisu zajímá.
NAOSTRO: Ptejte se Kamila Grice, nového šéfredaktora Doupěte

1. května se oficálně stal šéfredaktorem Doupěte jeho dlouholetý autor a posléze redaktor, Kamil Gric. Detaily o celé výměně a důvodů k ní vedoucích jste si mohli přečíst v tomto článku, takže se tu nebudeme opakovat. Naopak, místo minulosti se zaměříme na současnost a budoucnost. V dnešním rozhovoru totiž máte historicky první možnost vyzpovídat Kamila Grice coby šéfredaktora. Můžete se ho zeptat na jeho plány s vedením Doupěte, jeho nápady k zlepšení i na mnoho dalších věcí. Jako vždy se vám v tomto ohledu žádná omezení nekladou.

Stručné představení dnešního hosta

Kdože vlastně je novým šéfredaktorem? Kamil se narodil 29. října 1985, přesně v den, který předurčili sami lékaři coby datum jeho vylíhnutí na svět. Znamení štíra mu přisoudilo mnohé vlastnosti, které (jak on sám tvrdí) jsou pro něj typické - někdy až přehnanou upřímnost, ambicióznost, zároveň také snahu a ochotu naslouchat druhým. Kamil však sám přiznává, že dokáže být v mnoha věcech až přespříliš tvrdohlavý. Ve svém životě potřebuje podle vlastních slov tři věci - pevné zdraví, rodinu a přátele, a také možnost seberealizace. V mládí se kromě hraní her, které ho baví dodnes (například si libuje v nájemných vraždách série Hitman), věnoval také několika sportům, dodnes si rád zahraje cokoliv z trojlístku fotbal, florbal, squash. V současnosti je Kamil studentem nejmenovaného brněnského gymnázia.

Náchylnost k psaní Kamil objevil již v ranném dětství, kdy za pomoci mnoha starších kamarádů vydával několik vlastních školních časopisů. Jeho kariéra na profesionálním poli započala spoluprácí s časopisem Mobility, pro který sepsal několik tématických článků, recenzí a několik měsíců také připravoval obsah jedné z rubrik v něm vycházejících. Poté však již jeho kroky definitivně směřovaly k hrám - na začátku roku 2001 se stal novým externím dopisovatelem magazínu Doupě.cz, kterému zůstal věrný dodnes. Z původní pozice autora herních novinek přešel do funkce šéfredaktora aktuálního zpravodajství. A jak jistě sami víte, od května letošního roku je také novopečeným šéfredaktorem vašeho oblíbeného magazínu. Kamilovy autorské výtvory můžete vídat také v časopisu Computer, na podzim roku 2001 mu u nakladatelství Computer Press vyšla kniha Black & White Průvodce počítačovou hrou.

Technické detaily

Z vašich dotazů (jež můžete zadávat do diskusního fóra pod článkem) vybereme maximálně 20 až 25 nejlepších, na které osobnost odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat - vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor vypadat! Jako obvykle se můžete ptát na cokoli - do výsledného rozhovoru budou zařazeny nejzajímavější otázky!

Klást je můžete do soboty 15. května 17:00.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A