NAOSTRO: Ptejte se Ondřeje Zacha, nového šéfredaktora BonusWebu

Prakticky po celou dobu své existence byl BonusWeb spojen se svým zakladatelem Zdeňkem Poláchem. Před nedávnem však duše projektu překvapivě oznámila, že ze své pozice odstupuje. Novým šéfredaktorem se stal Ondřej Zach alias Vrah. V dnešním díle NAOSTRO máte jedinečnou možnost jej vyzpovídat v jeho historicky prvním interview po uvedení do funkce.
NAOSTRO: Ptejte se Ondřeje Zacha, nového šéfredaktora BonusWebu

BonusWebu patří mezi herními magazíny na internetu nezastupitelné místo. Web, který začínal jako třešnička na dortu internetové prezentace Score se dokázal brzy osamostatnit, aby se pak později stal součástí nabídky internetového portálu idnes.cz a troufl si i na částečné zpoplatnění svých služeb. Po celou dobu v jeho čele stál jediný člověk - Zdeněk Polách (Vreco). Ten však překvapivě nedávno oznámil svůj odchod. Štafetu převzal dlouholetý redaktor časopisu, Ondřej Zach. Právě on se stal dalším hostem v našem cyklu čtenářských rozhovorů NAOSTRO. Jako obvykle mu po celý týden můžete položit jakkékoli otázky.

 

1999 * 2003 (Upozornění: Toto není reklama na zázračný nový prostředek na zhubnutí)

Z vašich dotazů (jež můžete zadávat do diskusního fóra pod článkem) vybereme maximálně 20 až 25 nejlepších, na které osobnost odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat - vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor vypadat!

Co na sebe Ondra honosící se přezdívkou Vrah prozradil před rozhovorem?

Narodil jsem se v zimě roku 1980 - podle západního kalendáře ve znamení Kozoroha, čínský zvířetník mi přisoudil Opici. Protože se bavíme o hrách, začal bych právě jimi. Pozitivní vztah ke hrám jsem si vybudoval již na základní škole, kdy hráli snad všichni kluci ve třídě - hry jsme si tehdy "samozřejmě" kupovali na disketách od piráta, kdy 1 MB stál 10 Kč (na dnešní poměry poněkud nevýhodný kurz :). Herní odysea pokračovala i na střední škole - během té doby jsem založil i herní stránku o českých hrách Ondran, která se díky minimální konkurenci stala poměrně oblíbená. Pak přišel BonusWeb, o kterém jsem kdysi, ještě za hostování na Score, prohlásil, že je to neuvěřitelná sračka, avšak k mému překvapení se záhy razantně zlepšil. A tak jsem pro něj začal psát, přišel si na první honorář (pro studenta skvělá věc :), o něco později následovala první recenze pro Level. Prakticky odmalička byl jeden z mých snů psát pro některý herní magazín, případně stát se dokonce jeho redaktorem, což se mi splnilo.

Ačkoliv již na základní škole jsem se "věnoval" hrám, pořád ještě zbývalo dost času na kolo či fotbálek na hřišti. Střední škola byla jiná - žádné holky ve třídě, automat na Colu za rohem, pohyb omezující se na často citované surfování po internetu... zkrátka ideální líheň skutečných počítačových hráčů :-). A že jich bylo. Když jsem pak ve čtvrtém ročníku zjistil, že váha ukazuje nemilosrdných 103 Kg, přišel čas na radikální změnu. Po prázdninách jsem si odbyl svoji epizodku na MatFyzu už podstatně lehčí, prakticky během roku jsem zhubl na 69 Kg (což už bylo ale zase málo).

Mimo jiné jsme se s kamarádem dohodli, že bychom mohli začít sportovat - hledali jsme na internetu, nakonec nás odkazy zavedly do bojových umění, až ke korejskému Taekwon-do ITF, které se nám ani po více jak třech letech dosud neomrzelo. Kouzlo je v tom, že se člověk snaží pořád jít dál, prakticky neustále je co zlepšovat - ideální hodnota neexistuje, navíc bez tréninku člověk podléhá pomalé, ale setrvale dolu jdoucí tendenci (a to, myslím, neplatí jenom o bojových uměních a sportech). Ze zálib: mimo sportu rád chodím do kina, vybírám si ale i z filmového klubu, prostě podle nálady, dále rád čtu (dříve výhradně fantasy, dnes doháním klasiku :), zajdu na pivo, do čajovny, fotím s digitálem... hm, to by stačilo.

Jako obvykle nehodláme směr, jakým povedete rozhovor, nijak omezovat. Do výsledného rozhovoru vybereme ty nejzajímavější a nejkonkrétnější otázky. Uzávěrka vašich dotazů (vkládejte je do diskuzního fóra pod článkem) je v sobotu 10. dubna v 17:00. Celý rozhovor pak vyjde v následujícím týdnu, pokud vše půjde dobře, tak 15. dubna.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 5 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A