NAOSTRO: Ptejte se Otty Jermana, manažera největšího světového vydavatele

Už to bude bezmála půl roku, co na český trh oficiálně vstoupila největší vydavatelská společnost na světě - Electronic Arts. Vstoupila s velkými plány, které počítají jen pro letošní rok v ČR s obratem 180 milionů. Ohlásila radikální změnu obchodního modelu a přístupu k zákazníkovi. Jsou to jen velká gesta nebo střízlivá realita marketingových plánů? O tom si můžete sami popovídat s manažerem EA, Ottou Jermanem.
NAOSTRO: Ptejte se Otty Jermana, manažera největšího světového vydavatele

O tom, že se největší česká vydavatelská společnost na českém trhu, Cenega Czech, rozešla s největším světovým vydavatelem, Electronic Arts, jste si mohli přečíst v našem článku věnovanému právě této záležitosti.  Plány EA jsme společně prozkoumali v druhém dílu článku.

Čas ale letí. Od té doby uplynulo už šest měsíců. EA získal další partnery, začal se zajímat o dění na českém trhu, sponzorovat různé herní akce (Mistrovství ČR v NHL 2004), dohodl se na spolupráci s ProGamers a klidné vody herních reklam v tuzemsku rozvířil historicky první televizní upoutávkou na Medal of Honor. Daří se však firmě naplňovat plány? Co chystá v nejbližší době? Máte jedinečnou možnost zeptat se třeba na tyto otázky českého zástupce největšího herního vydavatele na světě. Otto Jerman je vám k dispozici.

Z vašich dotazů (jež můžete zadávat do diskusního fóra pod článkem) vybereme maximálně 20 až 25 nejlepších, na které osobnost odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat - vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor vypadat!

Otto Jerman je na světě od 6. listopadu 1969. Pochází z kraje nedaleko řeky Sázavy, kde v současnosti žije se svou manželkou a tříletým synem Michaelem. Po ukončení vysokoškolského studia získával první zkušenosti s "byznysem" jako regionální manažer prodeje firmy Pepsi ČR, následovala roční zkušenost s etablováním značky Philips Car Systems (Auto Hi-fi) na český trh, kde pracoval na pozici Sales & Marketing manager. Dalších sedm let si vychutnával pestrost zábavního průmyslu jako obchodní ředitel hudebního vydavatelství Universal Music. Od minulého roku působí v roli obchodního manažera u české pobočky EA.

Mezi jeho záliby patří hudba a zábava v širším smyslu slova. Otto Jerman rybaří, jezdí pod "širák", na vodu a s přírodou si obecně rozumí. Mezi jeho oblíbené režiséry patří David Lynch nebo Quentin Tarantino. Po hudební stránce mu nejvíce vyhovuje tvrdší rocková až hard rocková muzika. Monster Magnet, NIN, Nickelback, lehčí úlety jako Rammstein, Marylin Manson, ale i další. Sice se ve svém předchozím působišti naučil poslouchat všechno, ale přesto neopomenul zdůraznit ani svou oblíbenou tuzemskou kapelu Čechomoru, se kterou ještě nedávno řešil prodeje jejích nahrávek.

Jako obvykle nehodláme směr, jakým povedete rozhovor, nijak omezovat. Můžete se ptát na srovnání hudební a herní branže, na dojem z práce u největšího světového vydavatele nebo se zajímat o to, jak hodlá EA zdvojnásobit obrat z prodeje her v České republice. Rozhovor je plně ve vašich rukou!

 

Otázky můžete Ottovi Jermanovi klást do soboty 27. března 17:00. Své dotazy vkládejte do diskusního fóra pod článkem.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A