NAOSTRO: Ptejte se Otty Jermana, manažera největšího světového vydavatele

Už to bude bezmála půl roku, co na český trh oficiálně vstoupila největší vydavatelská společnost na světě - Electronic Arts. Vstoupila s velkými plány, které počítají jen pro letošní rok v ČR s obratem 180 milionů. Ohlásila radikální změnu obchodního modelu a přístupu k zákazníkovi. Jsou to jen velká gesta nebo střízlivá realita marketingových plánů? O tom si můžete sami popovídat s manažerem EA, Ottou Jermanem.
NAOSTRO: Ptejte se Otty Jermana, manažera největšího světového vydavatele

O tom, že se největší česká vydavatelská společnost na českém trhu, Cenega Czech, rozešla s největším světovým vydavatelem, Electronic Arts, jste si mohli přečíst v našem článku věnovanému právě této záležitosti.  Plány EA jsme společně prozkoumali v druhém dílu článku.

Čas ale letí. Od té doby uplynulo už šest měsíců. EA získal další partnery, začal se zajímat o dění na českém trhu, sponzorovat různé herní akce (Mistrovství ČR v NHL 2004), dohodl se na spolupráci s ProGamers a klidné vody herních reklam v tuzemsku rozvířil historicky první televizní upoutávkou na Medal of Honor. Daří se však firmě naplňovat plány? Co chystá v nejbližší době? Máte jedinečnou možnost zeptat se třeba na tyto otázky českého zástupce největšího herního vydavatele na světě. Otto Jerman je vám k dispozici.

Z vašich dotazů (jež můžete zadávat do diskusního fóra pod článkem) vybereme maximálně 20 až 25 nejlepších, na které osobnost odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat - vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor vypadat!

Otto Jerman je na světě od 6. listopadu 1969. Pochází z kraje nedaleko řeky Sázavy, kde v současnosti žije se svou manželkou a tříletým synem Michaelem. Po ukončení vysokoškolského studia získával první zkušenosti s "byznysem" jako regionální manažer prodeje firmy Pepsi ČR, následovala roční zkušenost s etablováním značky Philips Car Systems (Auto Hi-fi) na český trh, kde pracoval na pozici Sales & Marketing manager. Dalších sedm let si vychutnával pestrost zábavního průmyslu jako obchodní ředitel hudebního vydavatelství Universal Music. Od minulého roku působí v roli obchodního manažera u české pobočky EA.

Mezi jeho záliby patří hudba a zábava v širším smyslu slova. Otto Jerman rybaří, jezdí pod "širák", na vodu a s přírodou si obecně rozumí. Mezi jeho oblíbené režiséry patří David Lynch nebo Quentin Tarantino. Po hudební stránce mu nejvíce vyhovuje tvrdší rocková až hard rocková muzika. Monster Magnet, NIN, Nickelback, lehčí úlety jako Rammstein, Marylin Manson, ale i další. Sice se ve svém předchozím působišti naučil poslouchat všechno, ale přesto neopomenul zdůraznit ani svou oblíbenou tuzemskou kapelu Čechomoru, se kterou ještě nedávno řešil prodeje jejích nahrávek.

Jako obvykle nehodláme směr, jakým povedete rozhovor, nijak omezovat. Můžete se ptát na srovnání hudební a herní branže, na dojem z práce u největšího světového vydavatele nebo se zajímat o to, jak hodlá EA zdvojnásobit obrat z prodeje her v České republice. Rozhovor je plně ve vašich rukou!

 

Otázky můžete Ottovi Jermanovi klást do soboty 27. března 17:00. Své dotazy vkládejte do diskusního fóra pod článkem.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A