NAOSTRO: Ptejte se Otty Jermana, manažera největšího světového vydavatele

Už to bude bezmála půl roku, co na český trh oficiálně vstoupila největší vydavatelská společnost na světě - Electronic Arts. Vstoupila s velkými plány, které počítají jen pro letošní rok v ČR s obratem 180 milionů. Ohlásila radikální změnu obchodního modelu a přístupu k zákazníkovi. Jsou to jen velká gesta nebo střízlivá realita marketingových plánů? O tom si můžete sami popovídat s manažerem EA, Ottou Jermanem.
NAOSTRO: Ptejte se Otty Jermana, manažera největšího světového vydavatele

O tom, že se největší česká vydavatelská společnost na českém trhu, Cenega Czech, rozešla s největším světovým vydavatelem, Electronic Arts, jste si mohli přečíst v našem článku věnovanému právě této záležitosti.  Plány EA jsme společně prozkoumali v druhém dílu článku.

Čas ale letí. Od té doby uplynulo už šest měsíců. EA získal další partnery, začal se zajímat o dění na českém trhu, sponzorovat různé herní akce (Mistrovství ČR v NHL 2004), dohodl se na spolupráci s ProGamers a klidné vody herních reklam v tuzemsku rozvířil historicky první televizní upoutávkou na Medal of Honor. Daří se však firmě naplňovat plány? Co chystá v nejbližší době? Máte jedinečnou možnost zeptat se třeba na tyto otázky českého zástupce největšího herního vydavatele na světě. Otto Jerman je vám k dispozici.

Z vašich dotazů (jež můžete zadávat do diskusního fóra pod článkem) vybereme maximálně 20 až 25 nejlepších, na které osobnost odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat - vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor vypadat!

Otto Jerman je na světě od 6. listopadu 1969. Pochází z kraje nedaleko řeky Sázavy, kde v současnosti žije se svou manželkou a tříletým synem Michaelem. Po ukončení vysokoškolského studia získával první zkušenosti s "byznysem" jako regionální manažer prodeje firmy Pepsi ČR, následovala roční zkušenost s etablováním značky Philips Car Systems (Auto Hi-fi) na český trh, kde pracoval na pozici Sales & Marketing manager. Dalších sedm let si vychutnával pestrost zábavního průmyslu jako obchodní ředitel hudebního vydavatelství Universal Music. Od minulého roku působí v roli obchodního manažera u české pobočky EA.

Mezi jeho záliby patří hudba a zábava v širším smyslu slova. Otto Jerman rybaří, jezdí pod "širák", na vodu a s přírodou si obecně rozumí. Mezi jeho oblíbené režiséry patří David Lynch nebo Quentin Tarantino. Po hudební stránce mu nejvíce vyhovuje tvrdší rocková až hard rocková muzika. Monster Magnet, NIN, Nickelback, lehčí úlety jako Rammstein, Marylin Manson, ale i další. Sice se ve svém předchozím působišti naučil poslouchat všechno, ale přesto neopomenul zdůraznit ani svou oblíbenou tuzemskou kapelu Čechomoru, se kterou ještě nedávno řešil prodeje jejích nahrávek.

Jako obvykle nehodláme směr, jakým povedete rozhovor, nijak omezovat. Můžete se ptát na srovnání hudební a herní branže, na dojem z práce u největšího světového vydavatele nebo se zajímat o to, jak hodlá EA zdvojnásobit obrat z prodeje her v České republice. Rozhovor je plně ve vašich rukou!

 

Otázky můžete Ottovi Jermanovi klást do soboty 27. března 17:00. Své dotazy vkládejte do diskusního fóra pod článkem.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

22.  3.  2018 | | 89 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 30 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Surviving Mars je ke stažení, podívejte se na trailer

Surviving Mars je ke stažení, podívejt…

Sci-fi simulátor kolonizace Marsu je k mání a vy si jej můžete zahrát už nyní.

16.  3.  2018 | | 7 N/A
Modifikace realismu pro Kingdom Come je ultimátní zkouškou trpělivosti

Modifikace realismu pro Kingdom Come j…

Nejnovější české dílko je těžké i samo o sobě. To ale není nic proti tomu, co z toho může udělat modifikace.

20.  3.  2018 |
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A