NAOSTRO: Ptejte se Otty Jermana, manažera největšího světového vydavatele

Už to bude bezmála půl roku, co na český trh oficiálně vstoupila největší vydavatelská společnost na světě - Electronic Arts. Vstoupila s velkými plány, které počítají jen pro letošní rok v ČR s obratem 180 milionů. Ohlásila radikální změnu obchodního modelu a přístupu k zákazníkovi. Jsou to jen velká gesta nebo střízlivá realita marketingových plánů? O tom si můžete sami popovídat s manažerem EA, Ottou Jermanem.
NAOSTRO: Ptejte se Otty Jermana, manažera největšího světového vydavatele

O tom, že se největší česká vydavatelská společnost na českém trhu, Cenega Czech, rozešla s největším světovým vydavatelem, Electronic Arts, jste si mohli přečíst v našem článku věnovanému právě této záležitosti.  Plány EA jsme společně prozkoumali v druhém dílu článku.

Čas ale letí. Od té doby uplynulo už šest měsíců. EA získal další partnery, začal se zajímat o dění na českém trhu, sponzorovat různé herní akce (Mistrovství ČR v NHL 2004), dohodl se na spolupráci s ProGamers a klidné vody herních reklam v tuzemsku rozvířil historicky první televizní upoutávkou na Medal of Honor. Daří se však firmě naplňovat plány? Co chystá v nejbližší době? Máte jedinečnou možnost zeptat se třeba na tyto otázky českého zástupce největšího herního vydavatele na světě. Otto Jerman je vám k dispozici.

Z vašich dotazů (jež můžete zadávat do diskusního fóra pod článkem) vybereme maximálně 20 až 25 nejlepších, na které osobnost odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat - vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor vypadat!

Otto Jerman je na světě od 6. listopadu 1969. Pochází z kraje nedaleko řeky Sázavy, kde v současnosti žije se svou manželkou a tříletým synem Michaelem. Po ukončení vysokoškolského studia získával první zkušenosti s "byznysem" jako regionální manažer prodeje firmy Pepsi ČR, následovala roční zkušenost s etablováním značky Philips Car Systems (Auto Hi-fi) na český trh, kde pracoval na pozici Sales & Marketing manager. Dalších sedm let si vychutnával pestrost zábavního průmyslu jako obchodní ředitel hudebního vydavatelství Universal Music. Od minulého roku působí v roli obchodního manažera u české pobočky EA.

Mezi jeho záliby patří hudba a zábava v širším smyslu slova. Otto Jerman rybaří, jezdí pod "širák", na vodu a s přírodou si obecně rozumí. Mezi jeho oblíbené režiséry patří David Lynch nebo Quentin Tarantino. Po hudební stránce mu nejvíce vyhovuje tvrdší rocková až hard rocková muzika. Monster Magnet, NIN, Nickelback, lehčí úlety jako Rammstein, Marylin Manson, ale i další. Sice se ve svém předchozím působišti naučil poslouchat všechno, ale přesto neopomenul zdůraznit ani svou oblíbenou tuzemskou kapelu Čechomoru, se kterou ještě nedávno řešil prodeje jejích nahrávek.

Jako obvykle nehodláme směr, jakým povedete rozhovor, nijak omezovat. Můžete se ptát na srovnání hudební a herní branže, na dojem z práce u největšího světového vydavatele nebo se zajímat o to, jak hodlá EA zdvojnásobit obrat z prodeje her v České republice. Rozhovor je plně ve vašich rukou!

 

Otázky můžete Ottovi Jermanovi klást do soboty 27. března 17:00. Své dotazy vkládejte do diskusního fóra pod článkem.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |