NapkinRace - šílená terénní jízda!

Graficky dokonalé závody terénních vozítek, zasazené do originálního prostředí s motivy květin či vánoc. Jako bonus pak dvojice zajímavých módů a výborný multiplayer, který si můžete užívat také ve více hráčích na jednom PC. Tak zní krátká charakteristika titulu NapkinRace. Nevěříte? Pojďte se o tom přesvědčit v našem dnešním článku, který vám o této netradiční hře prozradí více.
NapkinRace - šílená terénní jízda!

ezi vývojáři často obletované žánry, vhodné právě pro freeware tituly, patří také závodní hry. Vytvořit závody a klání na čemkoliv, kdekoliv a proti komukoliv. Podle tohoto hesla se většina autorských týmů řídí a důkazem potvrzujícím pravost tohoto tvrzení je také nejnovější titul NapkinRace, který rozhodně nepatří do vytříbené společnosti klasických a nijak se nelišících závodních simulací!

 

Hra obsahuje dva základní módy. Hned ten první (nazvaný Tag!) je svým obsahem opravdu netradiční a slovy těžce vyjádřitelný - celá hra tak trochu připomíná honěnou, byť s lehce pozměněnými pravidly. Tentokrát je totiž vaším úkolem utíkat a nenechat se chytnout právě v době, kdy onu pověstnou babu (zde prezentovanou jakousi neviditelnou mocí) máte. Kdo ze všech soupeřů dokáže při svém útěku našetřit minutu času, vyhrál. Zvolený časový limit se však dá měnit, stejně jako počet soupeřů či obtížnost. Druhý mód je již obdobou klasických závodů - celá trať je sestavena z množství branek, které musíte systematicky projet tak, abyste dané kolo dokončili správně. I zde platí výše řečené - počet kol i soupeřů je volitelný. A co více, celému zápolení se můžete věnovat také v rámci turnaje!

Hra se vždy odehrává na čtvercových, neviditelnou zdí ohraničených mapách. Ty se mimo jiné pyšní skutečně nepříjemným terénem, díky čemuž se jednoduché ovládání vašeho mini-autíčka stává složitým, zejména při traťových závodech, kdy je nezbytně nutné trefit se do prostor následující branky. V závislosti na zvolené obtížnosti se vám pak bude zdát obtížné také unikání ostatním závodníkům. Co se týče rozmanitosti prostředí, to můžete měnit pomocí různých koberců, tedy jakýchsi podkladů zmiňovaných čtvercových map. Nechybí motivy květin, vánoc a také další, skvěle vypadající tapety.

 

Pozapomenout nemohu ani na multiplayer, nezbytnou to složku moderních komerčních i freeware titulů. Hrát tak můžete na jednom počítači (například společně na klávesnici), kdy se obrazovka hry klasicky rozdělí na dvě poloviny. Umožněno je vám však také vytvořit si vlastní hru na místní síti či přes Internet. Suma sumárum tedy další výrazné plus potvrzující kvality hry.

Jednou z nejsvětlejších stránek je pak grafické zpracování. To je opravdu působivé, navíc je vám umožněno volitelně si nastavit rozlišení a mnohé další volby. Kvalitní je také ozvučení. No a co říci na závěr? Nebýt možná až přílišné velikosti hry, doporučil bych ji bez jakýchkoliv připomínek - na chvilkové odreagování vás jistě zabaví a soupeření s živým protihráčem má nepochybně své kouzlo.

Homepage: http://steinware.dk/
Systémové požadavky: AMD Duron 800MHz, TNT2
Výrobce: Stein Nygĺrd
Velikost: 10,9 MB

Download: Homepage hry

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A