Násilné hry nevyvolávají agresivitu

Je to stará písnička - násilné hry vyvolávají v hráčích agresi a nabádají je ke zločinům ve skutečném životě. Dr. Simon Goodson a Sarah Pearsonová z Huddersfield University však dokázali opak, když nechali 40 dobrovolníků hrát násilné a sportovní tituly. A světe div se, virtuální sport u účastníků vyvolával silnější reakce.

"Jak to tak vypadá, byly účinky násilných her v minulosti mylně definovány, jelikož účastníci prokazovali větší rozčílení u fotbalové hry," řekl Dr. Goodson. "Tento výzkum dokazuje, že 'zabití' není tak 'reálné' jako sport a že to náš mozek pozná a podle toho se chová."

"Všichni víme, jak lidé v Anglii reagují na mistrovství světa v kopané. Zjistili jsme, že se tyto silné emoce dají reprodukovat skrze fotbalovou hru. Hráč v sobě vyvolá skutečný zážitek a přivolá tyto emoce a agresi mnohem snáze než během situace, se kterou se nesetkal - jako např. při zabití jednotlivce."

"Lidé se rychle rozčílí i ve hrách zaměřených na zběsilou jízdu automobilem, což lze s největší pravděpodobností přiřadit pocitům ze skutečného života."

"Tato zjištění nabádají k závěru, že nelze automaticky dát agresi za vinu násilným hrám a že by se v tomto směru měly udělat další výzkumy."

Zdroj: The Daily Mail

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |