Násilné hry nevyvolávají agresivitu

Je to stará písnička - násilné hry vyvolávají v hráčích agresi a nabádají je ke zločinům ve skutečném životě. Dr. Simon Goodson a Sarah Pearsonová z Huddersfield University však dokázali opak, když nechali 40 dobrovolníků hrát násilné a sportovní tituly. A světe div se, virtuální sport u účastníků vyvolával silnější reakce.

"Jak to tak vypadá, byly účinky násilných her v minulosti mylně definovány, jelikož účastníci prokazovali větší rozčílení u fotbalové hry," řekl Dr. Goodson. "Tento výzkum dokazuje, že 'zabití' není tak 'reálné' jako sport a že to náš mozek pozná a podle toho se chová."

"Všichni víme, jak lidé v Anglii reagují na mistrovství světa v kopané. Zjistili jsme, že se tyto silné emoce dají reprodukovat skrze fotbalovou hru. Hráč v sobě vyvolá skutečný zážitek a přivolá tyto emoce a agresi mnohem snáze než během situace, se kterou se nesetkal - jako např. při zabití jednotlivce."

"Lidé se rychle rozčílí i ve hrách zaměřených na zběsilou jízdu automobilem, což lze s největší pravděpodobností přiřadit pocitům ze skutečného života."

"Tato zjištění nabádají k závěru, že nelze automaticky dát agresi za vinu násilným hrám a že by se v tomto směru měly udělat další výzkumy."

Zdroj: The Daily Mail

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |