Nastává startrekovské období aneb co nás čeká

Všichni pravověrní trekkeři vědí, že existuje vesmír, který není mělký, ale hluboký a nemá číslo tři, ale devět. Právě tam se odehrává připravovaná 3D akce – Deep Space Nine: The Fallen.

Reálie nejslavnějšího a nejdelšího sci-fi seriálu na světě obvykle zajistí každé hře popularitu ještě před vydáním bez ohledu na její skutečné kvality. Možná o to těžší je pak přesvědčit hráčskou obec o tom, že popularita byla zasloužená a že hra je důstojným nositelem slavného jména. Tenhle nezáviděníhodný úkol čeká i na 3D akční věc od firmy Simon and Schuster situované do vesmíru známého každému televiznímu divákovi.

     

Použitý engine Unrealu musel projít sérií úprav, především proto, že z původní first person perspektivy se přešlo na na third person, taky přibylo šplhání, plazení, houpání na provazech a vylepšil se systém skeletální animace. Ačkoliv nebudete pořád jenom běhat a houpat se na lanech, akční složka je přece jen silně dominantní. Aby bylo učiněno zadost současnému trendu míchání žánrů, nevyhnete se ani řešení logických hádanek nebo interakci s kolemjdoucími osobami.

Na začátku si vyberete jednu ze tří postav: kapitána Siska, poručíka Kiru nebo klingonského válečníka Worfa. V dnešní době už by samozřejmě autorům neprošlo, kdyby vytvořili všechny postavy stejné jen s odlišným designem, takže čekejte nejen odlišné schopnosti, ale i jiné úkoly a úplně jiná místa, do kterých se s každým z nich dostanete. Postup hrou se tak stává mnohem variabilnější než jsme doposud většinou byli zvyklí.

     

Konfliktní situace jsou kořením virtuálního života a nemálo jich číhá i za tímto titulem. Bajorané, Kardassiané i ostatní vesmírná cháska má v tomto ohledu rozhodně co nabídnout a řešit konflikty za přispění phaserů by vám proto mělo být docela potěšením. Nehledě k tomu, že jedna z ras byla vytvořena speciálně pro potřeby DSN: The Fallen.

     

Čekáte-li nějaké shrnutí nebo snad dokonce verdikt, tak marně. S tak omezenými informacemi se nedá vyslovit žádné zásadní prohlášení, snad jedině něco jako: "Myšlenka a obrázky nevypadají špatně, a proto trpělivě vyčkávejme do konce tohoto devítkami se hemžícího roku."

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |7 N/A
Martin Nahodil
Konzole