Nástupce Nintenda Switch bude podporovat DLSS a ray-tracing. Naznačuje to únik Nvidie

O další generaci konzole od Nintenda se mluví už dlouho. Včerejší únik informací od Nvidie prozradil zase něco nového.

Včera Nvidii unikly informace ohledně jejich nadcházejících technologií. Kromě nových grafických karet se v nich ale objevila také sekce NVN2, která se má týkat nástupce Nintenda Switch. Ten má pohánět grafické jádro s architekturou Nvidia Ampere, které zajistí podporu ray-tracingu i DLSS 2.2. Už teď se některým vývojářům daří na Switchi vytvářet zázraky a s těmito technologiemi by se jejich možnosti rázem násobně rozšířily.

Na tom, že DLSS bude Nintendo u své další konzole využívat, se shodují i další zdroje. Zmíněné NVN2 má být API navržené přímo pro architekturu Ampere, aby mohla podporovat moderní technologie. 

Jako v dalších podobných případech upozorňujeme, že skutečnost nakonec může být jiná, takže zkrátka nezbývá nic jiného, než čekat na oficiální informace od Nintenda. Neočekáváme, že by se s novou konzolí mělo vytasit v dohledné době. Přeci jen to není tak dávno, co vedení Nintenda o Switchi uvádělo, že je teprve v polovině svého životního cyklu. I přes slabší hardware se mu daří výborně a v měsíčních žebříčcích prodejů neustále obsazuje první příčky. Rozhodně by ale nebylo na škodu, kdyby přišel výkonnější model. 

Zdroj: wccftech

Váš názor Další článek: Do akce Back 4 Blood se vydalo už 10 milionů hráčů. První DLC k nám dorazí v dubnu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,