Nástupce Planescape: Torment se stane realitou a vy můžete být u toho

Slíbený Kickstarter projekt na Torment: Tides of Numenera byl nastartován a daří se mu skvěle.
Nástupce Planescape: Torment se stane realitou a vy můžete být u toho

Od úspěchu Wastelandu 2 na Kickstarteru se stále hlasitěji mluvilo o nástupci legendárního RPG Planescape: Torment a právě dnes došlo k prvnímu kroku, protože inXile spustili nový projekt.

Nečekejte Planescape: Torment 2, protože se tvůrcům nepodařilo dohodnout na licencování značky od Wizards of the Coast. Nová hra se jmenuje Torment: Tides of Numenera a má byt zasazena do nového světa Numenera inspirovaného vznikající stolní hrou od Monteho Cooka (napsal i celou řádku doplňků do původního Planescape světa).

I když se jedná o nový svět, Torment chce stavět na principech kultovní hry a slibuje dospělé RPG se spoustou morálních voleb a strhujícím příběhem. Stejně jako v případě Planescape: Torment nás čeká izometrické příběhové RPG pro jednoho hráče. Hlavní hrdina bude daný a během svého dobrodružství narazí na celou řádku postav, které se budou moci přidat do party.

torment 01.jpg

Nový Torment má být opět neskutečně textově bohatou hrou s obrovskými možnostmi, jak formovat příběh a osud hrdiny. Ten mimochodem bude stejně nepopsaným listem papíru jako Bezejmenný z Planscapu. Hra chce stavět na třech hlavních tématech: za prvé jde o otázku hodnoty života člověka, za druhé bude o opouštění a za třetí o tajemství. Tvůrci se o hře hodně rozepsali na stránce Kickstarteru, takže se tím v klidu prokousejte.

Torment: Tides of Numenera poběží stejně jako Wasteland 2 na enginu Unity a předpokládané datum vydání je prosinec 2014. Pokud se vám zdá zvláštní, že inXile startují nový projekt, i když ještě Wasteland 2 není hotov, můžete být v klidu. Část týmu, jako tvůrci grafických návrhů, scénáristé a podobně, má v této fází méně práce a může se věnovat preprodukci další hry.

torment 02.jpg

Než jsem napsal novinku, tvůrci získali něco přes 150 000 dolarů a je vysoce pravděpodobné, že cíle v podobě 900 000 dolarů dosáhnou ještě dnes. I bez vašeho příspěvku je vznik Torment: Tides of Numenera prakticky jistý, ovšem i tak můžete přispět na Kickstarteru a být u toho od začátku.

Zdroj: Kickstarter

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

dnes | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A