Nástupce Planescape: Torment se stane realitou a vy můžete být u toho

Slíbený Kickstarter projekt na Torment: Tides of Numenera byl nastartován a daří se mu skvěle.
Nástupce Planescape: Torment se stane realitou a vy můžete být u toho

Od úspěchu Wastelandu 2 na Kickstarteru se stále hlasitěji mluvilo o nástupci legendárního RPG Planescape: Torment a právě dnes došlo k prvnímu kroku, protože inXile spustili nový projekt.

Nečekejte Planescape: Torment 2, protože se tvůrcům nepodařilo dohodnout na licencování značky od Wizards of the Coast. Nová hra se jmenuje Torment: Tides of Numenera a má byt zasazena do nového světa Numenera inspirovaného vznikající stolní hrou od Monteho Cooka (napsal i celou řádku doplňků do původního Planescape světa).

I když se jedná o nový svět, Torment chce stavět na principech kultovní hry a slibuje dospělé RPG se spoustou morálních voleb a strhujícím příběhem. Stejně jako v případě Planescape: Torment nás čeká izometrické příběhové RPG pro jednoho hráče. Hlavní hrdina bude daný a během svého dobrodružství narazí na celou řádku postav, které se budou moci přidat do party.

torment 01.jpg

Nový Torment má být opět neskutečně textově bohatou hrou s obrovskými možnostmi, jak formovat příběh a osud hrdiny. Ten mimochodem bude stejně nepopsaným listem papíru jako Bezejmenný z Planscapu. Hra chce stavět na třech hlavních tématech: za prvé jde o otázku hodnoty života člověka, za druhé bude o opouštění a za třetí o tajemství. Tvůrci se o hře hodně rozepsali na stránce Kickstarteru, takže se tím v klidu prokousejte.

Torment: Tides of Numenera poběží stejně jako Wasteland 2 na enginu Unity a předpokládané datum vydání je prosinec 2014. Pokud se vám zdá zvláštní, že inXile startují nový projekt, i když ještě Wasteland 2 není hotov, můžete být v klidu. Část týmu, jako tvůrci grafických návrhů, scénáristé a podobně, má v této fází méně práce a může se věnovat preprodukci další hry.

torment 02.jpg

Než jsem napsal novinku, tvůrci získali něco přes 150 000 dolarů a je vysoce pravděpodobné, že cíle v podobě 900 000 dolarů dosáhnou ještě dnes. I bez vašeho příspěvku je vznik Torment: Tides of Numenera prakticky jistý, ovšem i tak můžete přispět na Kickstarteru a být u toho od začátku.

Zdroj: Kickstarter


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

15.  8.  2018 | | 3 N/A
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |
Red Dead Redemption 2 vypadá jako dokonalá westernovka od Tarantina

Red Dead Redemption 2 vypadá jako doko…

Rockstar špatné hry nedělá. A když spojíte divoký západ s jedním z nejlepších studií, máte zaděláno na hit.

12.  8.  2018 |