Nástupce Planescape: Torment se stane realitou a vy můžete být u toho

Slíbený Kickstarter projekt na Torment: Tides of Numenera byl nastartován a daří se mu skvěle.
Nástupce Planescape: Torment se stane realitou a vy můžete být u toho

Od úspěchu Wastelandu 2 na Kickstarteru se stále hlasitěji mluvilo o nástupci legendárního RPG Planescape: Torment a právě dnes došlo k prvnímu kroku, protože inXile spustili nový projekt.

Nečekejte Planescape: Torment 2, protože se tvůrcům nepodařilo dohodnout na licencování značky od Wizards of the Coast. Nová hra se jmenuje Torment: Tides of Numenera a má byt zasazena do nového světa Numenera inspirovaného vznikající stolní hrou od Monteho Cooka (napsal i celou řádku doplňků do původního Planescape světa).

I když se jedná o nový svět, Torment chce stavět na principech kultovní hry a slibuje dospělé RPG se spoustou morálních voleb a strhujícím příběhem. Stejně jako v případě Planescape: Torment nás čeká izometrické příběhové RPG pro jednoho hráče. Hlavní hrdina bude daný a během svého dobrodružství narazí na celou řádku postav, které se budou moci přidat do party.

torment 01.jpg

Nový Torment má být opět neskutečně textově bohatou hrou s obrovskými možnostmi, jak formovat příběh a osud hrdiny. Ten mimochodem bude stejně nepopsaným listem papíru jako Bezejmenný z Planscapu. Hra chce stavět na třech hlavních tématech: za prvé jde o otázku hodnoty života člověka, za druhé bude o opouštění a za třetí o tajemství. Tvůrci se o hře hodně rozepsali na stránce Kickstarteru, takže se tím v klidu prokousejte.

Torment: Tides of Numenera poběží stejně jako Wasteland 2 na enginu Unity a předpokládané datum vydání je prosinec 2014. Pokud se vám zdá zvláštní, že inXile startují nový projekt, i když ještě Wasteland 2 není hotov, můžete být v klidu. Část týmu, jako tvůrci grafických návrhů, scénáristé a podobně, má v této fází méně práce a může se věnovat preprodukci další hry.

torment 02.jpg

Než jsem napsal novinku, tvůrci získali něco přes 150 000 dolarů a je vysoce pravděpodobné, že cíle v podobě 900 000 dolarů dosáhnou ještě dnes. I bez vašeho příspěvku je vznik Torment: Tides of Numenera prakticky jistý, ovšem i tak můžete přispět na Kickstarteru a být u toho od začátku.

Zdroj: Kickstarter

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Kontroverze ve hrách napříč časem aneb co to hraješ!

Kontroverze ve hrách napříč časem aneb…

Kontroverzní témata a hry. Něco, co přiláká jak stovky zákazníků, tak moralistů a kritiků. Jak se má situace v moderní společnosti?

20.  9.  2017 | | 5 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
Humble Bundle má slevy na hry od Bethesdy, Dooma a Wolfa koupíte za pár kaček

Humble Bundle má slevy na hry od Bethe…

Humble Bundle nás často těší skvělým akcemi a slevami na hry starší i nové a nyní se do víru dění přidala Bethesda se svým zástupem hitů.

18.  9.  2017 | | 1 N/A