Naučte ji řídit aneb nestřílejte svou přítelkyni

V životě každého z nás, kteří již disponují několikátým rokem řidičským průkazem, se musela zákonitě vyskytnout situace, kdy se posadíte vedle své přítelkyně, kolegyně či jiných řidičů ženského pohlaví a váš život je v rukou té, která mezi lakováním nehtů bezstarostně přeřazuje ze trojky při šedesátce na zpátečku nebraje přitom ohledy na úpící převodovku.
Naučte ji řídit aneb nestřílejte svou přítelkyni
V životě každého z nás, kteří již disponují několikátým rokem řidičským průkazem, se musela zákonitě vyskytnout situace, kdy se posadíte vedle své přítelkyně, kolegyně či jiných řidičů ženského pohlaví a váš život je v rukou té, která mezi lakováním nehtů bezstarostně přeřazuje ze trojky při šedesátce na zpátečku nebraje přitom ohledy na úpící převodovku.

Superchix76Superchix76

Hra Superchix76 vychází z prakticky téhož – usazuje za volant silných a křehkých vozů ženu a očekává všechno, co s tímto plechovým miláčkem dokáží bytosti prý něžného pohlaví vytvořit (spíše zničit – dle povahy hry). Je fakt, že coby nástroje zkázy hra předkládá silné stroje ze sedmdesátých let, které dokáží svým pěti a více litrovým motorem dostatečně rozhýbat ten nejusedlejší prach silnice, na kterých se závody odehrávají.

Superchix76Superchix76

Demo je pravda zprvu poněkud střídmé – je fakt, že funky music příjemně podmalovává obrazovku již od prvního pohledu na vpravdě spoře oděné krasotinky. Jak si jistě všimnete, v oné póze je zastoupena celá šíře světadílů – jak závodnice ze světa Nipponu, tak americké, evropské či ruské krasavice, samozřejmě nechybí ani zástupci tajemně tmavé Afriky. Jinými slovy – United Colors of Benetton.

Superchix76Superchix76

Nastavování vám toho příliš nenastaví, lze upravit, zda bude hudba hrát či nebude, podobně jako zvuky prostředí a motoru. Co do grafického zobrazení si příliš mnoho nenavolíte – rozlišení je možné stupňovat od nejmenších 640*480 až po vysoká rozlišení a detaily také volbami High a Low přílišnou alternativu pro odladění výkonu nepředstavují. Ale budiž, v jednoduchosti je krása, v této hře to tedy bude zjevně platit dvojnásob. OK.

Superchix76Superchix76

Na výběr jsem v demu měl mezi Daisy a Fabii. Pochopitelně jsem zvolil Fabii, přestože se nejednalo o automobil, jak by se zprvu mohlo zdát, ale o jméno dívky, za kterou budete závodit. V následujícím menu si příliš vybrat nemůžete, dostanete vůz v barvě státu či světadílu, který reprezentujete a je vymalováno. Všude kolem si můžete přečíst vše o tom, jaká vlastně Fabia je, jakou má délku a výšku, míry atd… následují pochopitelně i statisticky vozu, se kterými nemůžete nicméně tak jako tak nic dělat. Pak už jen zvolíte trasu (v demu problémy rozhodně s volbou mít nebudete, je zde pouze jedna trať), potvrdíte pomocí Race a jedete.

Superchix76Superchix76

Hra je ve sví podstatě toporná. Trať je sice nápaditou předváděčkou toho, jak za sebe poskládat několik hliněných koryt a průjezdů vesničkami, ale veskrze jsem měl z podoby tratě radost. Užil jsem si jak mořského příboje a romantické koupele spálených pneumatik v hlubinách přítomného moře, tak spršky z vodopádu, několika dřevěných mostů a pralesa. Veselé…:)

Superchix76Superchix76

Superchix76Superchix76

Samotné ježdění je roztomilé. Nejvíce mi připomíná vášnivé scénky pronásledování tak naturalisticky předvedené ve filmu Crash, ale mimo toho je ve hře i kus akčnosti ze Speed Busters II, na které jsem svého času rovněž psal recenzi. Sice bych uvítal lepší fyzikální model, co se kolizí a nehod týká, ale na druhé straně se jedná více jak o demo o betu, ve které jde spíše o otestování kompatibility. Ano, je to dobrá hra. Tedy mohla by být lepší, samozřejmě, ale je to taková pohodová hra na jedno odpoledne… pokud se chcete nezávazně bavit na rychlé závodní hře, zkuste Superchix76 – i kdyby třeba jen pro pokochání se kreslenými křivkami soutěžících. Demo se dá stáhnout u výrobce nebo nechat vypálit na serveru VypalCD, kam jsem ho včera večer rovněž přidal.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A