Naučte ji řídit aneb nestřílejte svou přítelkyni

V životě každého z nás, kteří již disponují několikátým rokem řidičským průkazem, se musela zákonitě vyskytnout situace, kdy se posadíte vedle své přítelkyně, kolegyně či jiných řidičů ženského pohlaví a váš život je v rukou té, která mezi lakováním nehtů bezstarostně přeřazuje ze trojky při šedesátce na zpátečku nebraje přitom ohledy na úpící převodovku.
Naučte ji řídit aneb nestřílejte svou přítelkyni
V životě každého z nás, kteří již disponují několikátým rokem řidičským průkazem, se musela zákonitě vyskytnout situace, kdy se posadíte vedle své přítelkyně, kolegyně či jiných řidičů ženského pohlaví a váš život je v rukou té, která mezi lakováním nehtů bezstarostně přeřazuje ze trojky při šedesátce na zpátečku nebraje přitom ohledy na úpící převodovku.

Superchix76Superchix76

Hra Superchix76 vychází z prakticky téhož – usazuje za volant silných a křehkých vozů ženu a očekává všechno, co s tímto plechovým miláčkem dokáží bytosti prý něžného pohlaví vytvořit (spíše zničit – dle povahy hry). Je fakt, že coby nástroje zkázy hra předkládá silné stroje ze sedmdesátých let, které dokáží svým pěti a více litrovým motorem dostatečně rozhýbat ten nejusedlejší prach silnice, na kterých se závody odehrávají.

Superchix76Superchix76

Demo je pravda zprvu poněkud střídmé – je fakt, že funky music příjemně podmalovává obrazovku již od prvního pohledu na vpravdě spoře oděné krasotinky. Jak si jistě všimnete, v oné póze je zastoupena celá šíře světadílů – jak závodnice ze světa Nipponu, tak americké, evropské či ruské krasavice, samozřejmě nechybí ani zástupci tajemně tmavé Afriky. Jinými slovy – United Colors of Benetton.

Superchix76Superchix76

Nastavování vám toho příliš nenastaví, lze upravit, zda bude hudba hrát či nebude, podobně jako zvuky prostředí a motoru. Co do grafického zobrazení si příliš mnoho nenavolíte – rozlišení je možné stupňovat od nejmenších 640*480 až po vysoká rozlišení a detaily také volbami High a Low přílišnou alternativu pro odladění výkonu nepředstavují. Ale budiž, v jednoduchosti je krása, v této hře to tedy bude zjevně platit dvojnásob. OK.

Superchix76Superchix76

Na výběr jsem v demu měl mezi Daisy a Fabii. Pochopitelně jsem zvolil Fabii, přestože se nejednalo o automobil, jak by se zprvu mohlo zdát, ale o jméno dívky, za kterou budete závodit. V následujícím menu si příliš vybrat nemůžete, dostanete vůz v barvě státu či světadílu, který reprezentujete a je vymalováno. Všude kolem si můžete přečíst vše o tom, jaká vlastně Fabia je, jakou má délku a výšku, míry atd… následují pochopitelně i statisticky vozu, se kterými nemůžete nicméně tak jako tak nic dělat. Pak už jen zvolíte trasu (v demu problémy rozhodně s volbou mít nebudete, je zde pouze jedna trať), potvrdíte pomocí Race a jedete.

Superchix76Superchix76

Hra je ve sví podstatě toporná. Trať je sice nápaditou předváděčkou toho, jak za sebe poskládat několik hliněných koryt a průjezdů vesničkami, ale veskrze jsem měl z podoby tratě radost. Užil jsem si jak mořského příboje a romantické koupele spálených pneumatik v hlubinách přítomného moře, tak spršky z vodopádu, několika dřevěných mostů a pralesa. Veselé…:)

Superchix76Superchix76

Superchix76Superchix76

Samotné ježdění je roztomilé. Nejvíce mi připomíná vášnivé scénky pronásledování tak naturalisticky předvedené ve filmu Crash, ale mimo toho je ve hře i kus akčnosti ze Speed Busters II, na které jsem svého času rovněž psal recenzi. Sice bych uvítal lepší fyzikální model, co se kolizí a nehod týká, ale na druhé straně se jedná více jak o demo o betu, ve které jde spíše o otestování kompatibility. Ano, je to dobrá hra. Tedy mohla by být lepší, samozřejmě, ale je to taková pohodová hra na jedno odpoledne… pokud se chcete nezávazně bavit na rychlé závodní hře, zkuste Superchix76 – i kdyby třeba jen pro pokochání se kreslenými křivkami soutěžících. Demo se dá stáhnout u výrobce nebo nechat vypálit na serveru VypalCD, kam jsem ho včera večer rovněž přidal.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A