Naučte ji řídit aneb nestřílejte svou přítelkyni

V životě každého z nás, kteří již disponují několikátým rokem řidičským průkazem, se musela zákonitě vyskytnout situace, kdy se posadíte vedle své přítelkyně, kolegyně či jiných řidičů ženského pohlaví a váš život je v rukou té, která mezi lakováním nehtů bezstarostně přeřazuje ze trojky při šedesátce na zpátečku nebraje přitom ohledy na úpící převodovku.
Naučte ji řídit aneb nestřílejte svou přítelkyni
V životě každého z nás, kteří již disponují několikátým rokem řidičským průkazem, se musela zákonitě vyskytnout situace, kdy se posadíte vedle své přítelkyně, kolegyně či jiných řidičů ženského pohlaví a váš život je v rukou té, která mezi lakováním nehtů bezstarostně přeřazuje ze trojky při šedesátce na zpátečku nebraje přitom ohledy na úpící převodovku.

Superchix76Superchix76

Hra Superchix76 vychází z prakticky téhož – usazuje za volant silných a křehkých vozů ženu a očekává všechno, co s tímto plechovým miláčkem dokáží bytosti prý něžného pohlaví vytvořit (spíše zničit – dle povahy hry). Je fakt, že coby nástroje zkázy hra předkládá silné stroje ze sedmdesátých let, které dokáží svým pěti a více litrovým motorem dostatečně rozhýbat ten nejusedlejší prach silnice, na kterých se závody odehrávají.

Superchix76Superchix76

Demo je pravda zprvu poněkud střídmé – je fakt, že funky music příjemně podmalovává obrazovku již od prvního pohledu na vpravdě spoře oděné krasotinky. Jak si jistě všimnete, v oné póze je zastoupena celá šíře světadílů – jak závodnice ze světa Nipponu, tak americké, evropské či ruské krasavice, samozřejmě nechybí ani zástupci tajemně tmavé Afriky. Jinými slovy – United Colors of Benetton.

Superchix76Superchix76

Nastavování vám toho příliš nenastaví, lze upravit, zda bude hudba hrát či nebude, podobně jako zvuky prostředí a motoru. Co do grafického zobrazení si příliš mnoho nenavolíte – rozlišení je možné stupňovat od nejmenších 640*480 až po vysoká rozlišení a detaily také volbami High a Low přílišnou alternativu pro odladění výkonu nepředstavují. Ale budiž, v jednoduchosti je krása, v této hře to tedy bude zjevně platit dvojnásob. OK.

Superchix76Superchix76

Na výběr jsem v demu měl mezi Daisy a Fabii. Pochopitelně jsem zvolil Fabii, přestože se nejednalo o automobil, jak by se zprvu mohlo zdát, ale o jméno dívky, za kterou budete závodit. V následujícím menu si příliš vybrat nemůžete, dostanete vůz v barvě státu či světadílu, který reprezentujete a je vymalováno. Všude kolem si můžete přečíst vše o tom, jaká vlastně Fabia je, jakou má délku a výšku, míry atd… následují pochopitelně i statisticky vozu, se kterými nemůžete nicméně tak jako tak nic dělat. Pak už jen zvolíte trasu (v demu problémy rozhodně s volbou mít nebudete, je zde pouze jedna trať), potvrdíte pomocí Race a jedete.

Superchix76Superchix76

Hra je ve sví podstatě toporná. Trať je sice nápaditou předváděčkou toho, jak za sebe poskládat několik hliněných koryt a průjezdů vesničkami, ale veskrze jsem měl z podoby tratě radost. Užil jsem si jak mořského příboje a romantické koupele spálených pneumatik v hlubinách přítomného moře, tak spršky z vodopádu, několika dřevěných mostů a pralesa. Veselé…:)

Superchix76Superchix76

Superchix76Superchix76

Samotné ježdění je roztomilé. Nejvíce mi připomíná vášnivé scénky pronásledování tak naturalisticky předvedené ve filmu Crash, ale mimo toho je ve hře i kus akčnosti ze Speed Busters II, na které jsem svého času rovněž psal recenzi. Sice bych uvítal lepší fyzikální model, co se kolizí a nehod týká, ale na druhé straně se jedná více jak o demo o betu, ve které jde spíše o otestování kompatibility. Ano, je to dobrá hra. Tedy mohla by být lepší, samozřejmě, ale je to taková pohodová hra na jedno odpoledne… pokud se chcete nezávazně bavit na rychlé závodní hře, zkuste Superchix76 – i kdyby třeba jen pro pokochání se kreslenými křivkami soutěžících. Demo se dá stáhnout u výrobce nebo nechat vypálit na serveru VypalCD, kam jsem ho včera večer rovněž přidal.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A