Návod Aliens vs Predator – 2. díl – Colonial Marine

Návod, průvodce, tipy a triky k této vynikající a velmi atmosférické akční hře.
Jirka „Storm“ Nehyba

Colonial Marine
  • Pozor na falling damage, zraní vás i hodně malá výška
  • Když uslyšíte něco jako cvakání zubů smíchané s vrčením vzteklého pudla, tak vězte že nablízku je facehugger. V tomto případě doporučuji vzít do ruky plamenomet nebo pulzní granáty a pobíhat jak nikdy předtím.
  • Pokud začnete hořet, tak vyhledejte nejbližší lékárničku, jinak vám bůh pomáhej
Level 1, Derelict
Začínáte ve vašem pokoji, nemusíte nikam pospíchat, takže si třeba prohlédněte svou mužnou postavu v jediném zrcadle z celé hry. Až vás to omrzí, tak vylezte na chodbu a jděte až k průhledným dveřím, nalevo od nich si všimněte nouzové páky, rozstřelte sklo a stlačte jí. Potom jděte do počítačové místnosti, sjeďte výtahem dolů, jděte trochu doleva, stlačte páku napravo od vás, obejděte tu věc uprostřed místnosti a odejděte dveřmi které se otevřely. Jděte pořád dál, v místnosti se schody jděte doprava, zmačkněte tlačítko a vyjděte ven z budovy.

Potom se dejte doleva, až k výtahu který vás vyveze nahoru, tady potkáte prvního vetřelce. Ve druhé počítačové centrále vyjeďte výtahem, jděte rovnou za nosem a nikde neodbočujte. Když se dostanete do větší místnosti se zábradlím, tak rozstřelte zátaras a sejděte dolů, kde je zbraň a lékárnička (pozor na větrák). Pokračujte dál přes lávku, přejděte celou ohromnou halu po ochozu, na jeho konci se dejte doleva a vpravo uvidíte kout s pákou, zmačkněte jí a vraťte se na ochoz. Asi v jeho půlce je výtah, tak sjeďte dolů, dejte se doprava, vyjděte z budovy a vlezte do artefaktu naproti vám.

Tam jděte doleva, sjeďte výtahem a vlezte do tunelu před vámi, který vede na konec kola.

Level 2, Colony
Až vyjedete výtahem nahoru, tak se rychle otočte a až začne zase klesat, tak vlezte na střechu, potom vyjeďte nahoru a vezměte si pulse rifle.

Vyjděte ven, obejděte budovu před vámi a na druhé straně nádvoří vejděte do tunelu vlevo. Na konci rozstřelte sklo a skočte dolů (jestli nechcete aby vás to zranilo, tak vlevo je plošinka na kterou se dá skočit a z ní na zem), potom stlačte všechny 4 páky co tam jsou, čímž nahodíte generátor, vyjděte po schodech a vraťte se k rozbitému oknu (doleva). Před vámi teď budou otevřené dveře, jděte po ochozu za nimi, na konci vyjeďte výtahem, jděte dál a procpěte se dírou do komůrky kde je smartgun a možná health (podle obtížnosti).

Až se vrátíte na vzduch, tak jděte doprava a pořád se držte pravé stěny. Dojdete na širší plac, kde je naproti vám brána a vpravo další úzká ulička, kterou se dostanete k armoru a pulzní pušce. Nalevo od brány je páka která jí otevře (bacha na uvítací výbor).

Až tam vlezete, tak si vepředu vyzvedněte lékárnu a zbraň a jděte doprava (pokud jste zády ke vchodu). Napravo od dveří které nejdou otevřít je škvíra, tou se protáhněte, vyjděte po schodech až nahoru, vezměte si armor, vraťte se a prolezte škvírou před druhým schodištěm. Když vyskočíte do místnosti, tak se dejte doprava, na křižovatce ještě jednou, vyjeďte výtahem až nahoru, obejděte díru a jděte pořád doprava. V místnosti kam se dostanete pohněte pěti pákami a odejděte druhými dveřmi.

Držte se pořád po pravé straně, sejděte po schodech do druhého patra, jděte doleva a dostanete se do laboratoří. Prosklenými dveřmi je všechny projděte (v té druhé je u krvavého fleku plamenomet) a ve čtvrté seberte bypass (pozor na facehuggery). Vraťte se ke schodům a jděte chodbou v mezipatře, projděte škvírou a jděte dolů. Až se ocitnete zase na vzduchu, tak se dejte rovně, doprava a rovnou za nosem, ignorujte vchod po pravé straně (tam jste začínali) a dojděte k hlavní bráně, u krabice v rohu použijte bypass a main gate se otevře, načež nezbývá než si vychutnat finální maraton mezi vetřelci a jumpnout do nádherně obrněného transportéru.

Level 3, Invasion
Vyběhněte z transportéru a jděte pořád kupředu, nemůžete zabloudit. Pod schodištěm v červeně osvětlené místnosti si vezměte zbroj. Když vyběhnete z místnosti kde byl armor, lékárna a pulzní rifle, tak jděte doleva a za dveřmi doprava, na konci chodby vyjděte po schodech, vběhněte do místnosti, otočte kolem, seberte plamenomet a napalm a uhánějte zpátky.

Minete dveře kterými jste se sem dostali a přijdete ke schodišti. Sejděte první schody, z těch druhých skočte na plošinu před nimi, otočte dalším kolem a rychle se vraťte nahoru, kde se bude vlevo snižovat lávka. Jak to půjde tak na ní vyskočte a vběhněte do zavírajících se dveří za ní, je tam armor, lékárna a dvě pulzní pušky.

Po znovu seběhnutí schodů sjeďte výtahem a projděte průchodem do další místnosti. Tady si dejte pozor na facehuggera, projděte divnými dveřmi před vámi, v nové místnosti vyjděte po schodech a otočte dalším kolem. Je zde další facehugger, kterého nejlíp zneškodníte, když si stoupnete na kraj plošiny, zamíříte dolů pulzní puškou, budete sledovat detektor pohybu a až to bude blikat někde v prostředku, tak vypalte granát.

Vyjděte z místnosti a dejte se dalšími divnými dveřmi vlevo, jak to půjde tak zahněte doprava a vyjeďte výtahem (achtung, je tu další facezmetek), potom ještě jednou, přejděte po ochozu a vyjděte po točitých schodech. V místnosti kam přijdete běžte znovu nahoru, otočte se o 180° a střelte na žluté světlo na stropě. Po tomto činu spadne plošina po které přejdete a na druhé straně projdete dveřmi, sejdete po schodech a dojdete k dalším dvěma kolům. Otočte s nimi a vraťte se nahoru.

Přejděte po plošině zpátky, jděte doprava a na křižovatce do místnosti vlevo. Tady sejděte po schodech, jděte doprava a v rohu do dalších dveří, za kterými je kolo čekající na otočení.

Až půjdete zpátky, tak nezapomeňte na armor pod schodištěm. Vyjděte zase na chodbu, dejte se rovně a pak doprava, kde je poslední kolo k otočení.

Potom se vraťte a na druhé křižovatce zahněte doprava, směrem k mostu kde teď bude svítit zelené světlo, jděte pořád dál, přejděte přes jámu, vlezte do výtahu za ní, dejte „use“, vyjeďte nahoru, počkejte si na přistání lodi a máte to z krku.

Level 4, Orbital
Tohle kolo je podle mého názoru nejlepší co nejrychleji proběhnout, takže vběhněte do místnosti na konci chodby za skleněnými dveřmi, seberte SADAR, vraťte se do chodby (je tu predator, jestli se s ním chcete utkat, vaše věc) a rychle utečte po schodech vpravo.

Dole jděte pořád rovně (v místnostech jsou vetřelci, zbraně, facehuggeři apod.), na mostě zahněte doleva, otevřete si dveře a jděte dál. Až sjedete výtahem dolů, tak pozor na xenoborga v rohu (stačí dvakrát ze sadaru).

Až se otevře víko v podlaze a vy budete v proskleném sále, tak moc nevystrkujte hlavu a predatorovi hned pošlete výbušný dáreček. V další místnosti je vpravo v rohu ještě jeden xenoborg a v té poslední vysněný konec kola.

Level 5, Tyrargo
Naběhněte do velkého skladiště, běžte pořád rovně, najdete armor a pokud nepaříte na director‘s cut, tak taky pulse rifle a smartgun, potom vyjděte po schodech vlevo, stlačte obě páky, vběhněte do dveří které jste odemkli (svítí u nich zelené světlo) a ocitnete se v lůžkovém oddělení.

Ve druhé části jsou vlevo u zdi dvě pulzní pušky, na konci lékárna a dva facehuggeři a v další místnosti je vpravo taky pulzní rifle. Až projdete třetí částí lehárny a budete u skříněk, tak bych doporučoval se stavit ve sprše (ne kvůli hygieně, ale kvůli smartgunu a armoru).

Když budete čelem ke sprše, tak jděte doprava a v rohu najdete mříž za kterou je větračka nebo co a na jejím konci asi jídelna. Vlevo v rohu je plamenomet. Vyjděte dveřmi, pákou pod červeným světlem zapněte výtah a vyjeďte nahoru, prostřílejte se až na konec chodby a zmačkněte další páku, potom se o kousek vraťte a odejděte dveřmi s modrým světlem.

Projděte modrou místností, v té další odpalte sudy které vám blokují cestu a za nim uvidíte dva sloupy, za těmi je armor a lékárna. Vyjděte po schodech, před zábradlím zahněte doleva, stlačte páku a jděte do dveří na druhé straně. Pokud jste si šetřili náboje do smartgunu, tak jste udělali dobře, protože teď se budou náramně hodit. Vběhněte do chodby, zde na vás čeká praetorian, takže ho pěkně z dálky smartněte, na konci si pákou odemkněte dveře a jděte dál.

Po sjetí výtahem budete v dalším velkém skladišti, jsou rovnou dva bonbónky. Běžte doprava a dopředu, u zdi seberte minigun a použijte ho na predatora a následujícího predaliena. Potom rychle vyběhněte po schodech a opusťte místnost (když to nestihnete, tak máte po ptákách).

Až vyjedete výtahem, tak si vemte minigun a buďte opatrní, protože na vás naběhne další praetorian. Po jeho zneškodnění odpalte sudy co vám stojí v cestě, zmačkněte poslední páku, vraťte se, sjeďte výtahem na druhé straně zábradlí a jděte ke dveřím. To je konec kola.

Level 6, Hangar
Vyjděte ze dveří, vlevo na zemi uvidíte šedou mříž, rozstřelte ji, skočte do příkopu a dojděte až k červenému tlačítku, zmačkněte ho a vedle vás se otevře poklop se dvěma trubkami, zničte je a vylezte ven.

Vraťte se ke dveřím a stoupněte si zády k nim, vlevo na zemi uvidíte červeno-bílé pruhy které tvoří dva obdélníky. V jednom z nich je malé červené trojúhelníkové tlačítko, zmačkněte ho a ukážou se další dvě, zmačkněte je taky a otevřou se dveře přímo do vesmíru, takže se běžte schovat do malé místnůstky nalevo od vstupních dveří a zavřete se tam. Dobře si to načasujte aby vám královna nerozbila dveře a nevcuclo vás to taky.

Bonus Level 1, Temple
Pomocí jetpacku vleťte do díry před vámi u stropu, rychle vyběhněte nahoru (když potkáte aliena, tak ho oběhněte). Až budete venku z tunelu, tak se otočte a dejte jím co chtějí.

Seskočte dolů, seberte plamenomet před sochou, spalte zbytek odpůrců a jděte do tunelu nalevo od sochy. Jsou tu 2 facehuggeři, takže si posviťte světlicemi a spalte je. Až dojdete k díře, tak si dejte bacha, je tam taky jeden a zaslouží si pulzní granát. Leťte dál a nahoře hned použijte smartgun.

Nacházíte se v chodbě která má dva východy, vylezte kudy chcete (u jednoho východu budou náboje do smartgunu, ale mění se to) a jděte do chodby v rohu, tam najdete granátomet a lékárnu. Potom běžte do místnosti s výtahem a vyjeďte nahoru. V místnosti s dalším výtahem si vemte armor a odejděte druhými dveřmi.

Ve třetí místnosti jděte trochu dopředu a skočte do díry v podlaze, na plošině asi v půlce místnosti rozstřelte sklo za kterým je páka (pohne se sama), čímž nahodíte generátor. Jestli chcete, tak úplně dole je lékárna, jinak vyleťte zase ven, jděte směrem ke mříži ve zdi a pak doleva po schodech.

V následující místnosti je vlevo mezi sloupy lékárna a v rohu výtah. Vyleťte šachtou nahoru, seberte minigun (budete ho moc potřebovat) a jděte do jedné ze dvou chodeb, vyjděte po schodech, navštivte obě místnosti které jsou po stranách schodiště a rozstřelte svítící obdélníkové panely na zdi, to samé udělejte ve druhé chodbě (bacha, v jedné budou dva praetoriani) a vraťte se k výtahu.

Nad vchodem do chodeb jsou ve stropě díry, tak tam vleťte, bacha na facehuggera (mě málem způsobil zástavu srdce), a leťte až do velké místnosti, jestli chcete, tak se tu můžete pozastavit, sejmout praetoriana a hodit granát do doupěte facehuggerů, jinak leťte ještě výš, do díry ve stropě, odtamtud pokračujte chodbou ze které na vás vyběhnou dva praetoriani a doběhněte k vybuchujícím mřížím. To je konec kola.

Bonus level 2, Vaults
Nikde se neflákejte! Tohle kolo je na čas.

Vyběhněte na hlavní chodbu a jak to půjde, zahněte doprava, kde najdete minigun. Vraťte se na chodbu a sledujte zelené fleky na podlaze. Až se dostanete do velké kruhové místnosti, tak jděte doprava, v místnosti kam dojdete odpalte 4 šedivé sudy s nakresleným bleskem a výbuchem, čímž zastavíte auto-destrukční sekvenci.

Zabte predatora, seberte smartgun a jděte zpátky. V místě kde zelená stopa zatáčí doprava, se dejte doleva, jděte pořád hlavní chodbou a proběhněte sekcemi 2 a 1, teď jste ve trojce (sledujte čísla u stropu). Na konci jedničky jsou schody, v zatáčce před nimi je lékárna a u židlí vpravo armor. Sjeďte výtahem dolů a pokračujte dál. V jedné z místností které minete (po levé straně) jsou náboje do smartu a armor, v další (po pravé straně) je pulzní puška a lékárna (bohužel jsou pokaždé někde jinde). Na konci oddělení 1 jděte do chodby vlevo (s červeným světlem) a prosprintujte všechny další místnosti.

Zamčené dveře na konci vašeho sprintu se otevírají pákou na sloupku vlevo. Obejděte samostříl a projděte celou chodbu za ním, za každými dveřmi je alien, musíte zabít celkem 4, pak kolo skončí.

Bonus level 3, Ferarco
Vyleťte šachtou nahoru, projděte větračkou vlevo, v následující místnosti seberte flambáčomet a lékárnu a odpalte sud zaklíněný ve dveřích. V další obrovské místnosti vyleťte až ke stropu a uvidíte větračku. Pusťte se do ní a přeběhněte následující dlouhou chodbu. Potom můžete jít poslední větračkou vpravo, zahnout doleva a budete v místnosti s lékárnou (je lepší nahodit generátor a pak tam vlézt otevřenými dveřmi). Pokud se nechcete léčit, tak jděte větračkou vlevo a hned zahněte doprava. Z místnosti kde vyskočíte jděte na první odbočce doleva, po levé straně rozstřelte okno, vlezte do ošetřovny a vlevo zničte sklíčko za kterým je páka která nahodí generátor.

Mimo jiné se otevřou dvoje dveře, za jedněmi je smartgun. Těmi druhými vyjděte z ošetřovny, dejte se doleva a pak ještě jednou. V místnosti kam přijdete se dejte po schodech nahoru a v nejvyšším patře rozstřelte další dvě skla s pákou. Vraťte se o patro níž a jděte chodbou která je teď přístupná. V následující sérii průchodů jděte doleva a v další části vkročte do sálu se stolem uprostřed, v koutech seberte lékárnu a security pass, potom se vraťte a jděte do druhé místnosti odsud přístupné, tam zahněte doprava, vejděte do místnůstky po pravé straně a jste na konci.

Bonus level 4, Gateway
Rozstřelte sklo před vámi a vejděte do druhé místnosti kde je smartgun. Stejným způsobem se dostaňte až do celočervené místnosti, kterou opusťte dírou ve stropě a nahoře skočte do větračky s odsunutou mříží. Opatrně se spusťte skoro až dolů a číhajícímu facehuggerovi pošlete granát. Potom rozstřelte jednu z mříží na zdi a utečte (za jednou z nich je plamenomet). V následujících prostorách jsou náboje do smartgunu. Najděte samostříl a skočte do šachty za ním.

V další místnosti spalte predaliena a jděte na chodbu, kde zahněte doleva, skočte do výtahové šachty (v té vpravo je armor) a spusťte se dolů. Tady oběhněte xenoborga, proběhněte chodbou, seberte SADAR, vraťte se zlikvidovat xenohajzla a jděte zpátky tam, kde jste vzali sadar. Nyní přístupnou šachtou skočte dolů, ve spodním patře si to zopakujte (šachta nalevo), dole seberte granátomet a znovu skočte do té druhé, na dně se otevřou dvoje dveře a přivítá vás praetorian. Nemusíte ho zabíjet, stačí skočit do díry na druhém konci místnosti, rozstřelit mříž, dojít k záchrannému modulu a je to.

Bonus level 5, Waterfall
Otevřete dveře, sejměte dva alieny (když rychle zavřete (couvnete), tak je šance že je sejme hlídkující mariňák, občas se mu to povede) a zmačkněte tlačítko vlevo. Potom vstupte na výtah vlevo, sjeďte dobře se dívejte před sebe, jakmile na protější zdi uvidíte vetřelce, pošlete tam granát. Až se to uklidní, tak se dejte po schodech vlevo a jakmile vylezete ven z jeskyně, tak vypalte granát do rohu vlevo (vlevo od dalšího vchodu, jinak si zničíte dvě pulzní pušky které jsou v druhém rohu), načež vyběhněte po dalších schodech a v následující místnosti všechny vykoste.

Až to uděláte, tak odejděte druhým východem a tam odbočte hned vpravo, kde je místnost s pulzní puškou a minigunem. Jděte dál, za dveřmi je vpravo místnost odkud vyběhnou dva vetřelci, můžete tam vpálit granát, ale riskujete že si zničíte armor co je v kabince. Po zneškodnění škůdců tam zmačkněte tlačítko a jděte dál. Připravte si minigun, v další místnosti vyjděte po schodech a zabte spinkajícího praetoriana na druhém konci ochozu. Potom vykoste zbývající vetřelce, eventuelně seberte lékárnu a jděte po ochozu pryč.

V další místnosti udělejte další jatka a jděte přes most do další jeskyně. O kus dál najdete plamenomet. Jděte po schodech dolů, zmačkněte tlačítko za dveřmi, pozor na facehuggery a jděte dál (nezapomeňte na lékárnu za kaluží). Být vámi, tak si vezmu minigun, protože uvítací výbor další chodby se skládá ze dvou praetorianů, jednoho predaliena a několika vetřelců (až po vás půjdou, tak se nestyďte a klidně ustupte zpátky o kolik chcete). Po přivítání běžte dál, napravo minete samostříl, sejděte ze schodů a za dveřmi zmačkněte další čudlík. Pokud půjdete dál touto cestou, tak najdete lékárnu a v další jeskyni velmi užitečný SADAR (pokud jste vyplýtvali všechnu munici do minigunu).

Po zmáčknutí se vraťte, vyjděte na vzduch (kolem samostřílu), po schodech nahoru a potkáte dalšího predaliena, dostaňte se přes něho, za posledními dveřmi přeskočte na druhý ochoz, z něj přes zábradlí na schodiště, sejděte, zabte predatora a máte vyhráno.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A