Návod: F.E.A.R.

Hra, která má slovo „strach“ přímo ve svém názvu, nemůže být jiná, než děsivá. Fear těží z inspirace filmovým hororem Kruh, přesto jde především o zuřivou střílečku. Nicméně i ve střílečce se člověku může snadno stát, že neví kudy dál. A od toho tu je tento návod.
Návod: F.E.A.R.

1. Tipy

  • rozhodně prohledávejte temné zákoutí, nebo nepřístupná místa, často se tam nalézají vylepšovače zdraví a reflexu
  • zpomalovač je jednou z nejlepších věcí ve hře. Zpomalíte pohyb v okolí a v klidu si tak můžete namířit na slabší části nepřátel, jako je hlava. Kromě toho pokud po vás hodí granát a vy to necháte zpomalit, tak v pohodě granát zasáhnete a soupeři to klidně vybuchne před ksichtem. Pokud bojujete proti robotům co střílejí rakety, tak ve zpomaleném módu je v pohodě zasáhnete, takže praktický k vám žádná raketa nedoletí, ale chce to cvik.
  • totéž lze aplikovat pokud jsou nepřátele za sloupem, nebo rohem, tak hoďte po nich granát, zpomalte čas a v pravou chvílí vystřelte na granát. Nepřítel to pak slízne maximum.
  • nepřítele můžete v pohodě zabít, pokud o vás nevědí. Dostáváte bonus poškození, pokud nepřítel je nepřipraven.

2. Zbraně

a) Vrhací zbraně

Granát - standardní granát, maximálně jich můžete mít 5 kousků. Hodí se téměř na všechno a nepřátele to docela vyděsí.

Granát odpalovaný na dálku - pokud víte, že daným směrem budou pobíhat nepřátele, tak hoďte na ně nastražte past a někde se schovejte. Tenhle granát nezpůsobuje zběsilý úprk, takže jde o smrtelnou past.

Mina - mina reaguje na pohyb, takže není nutné ji spouštět. A kromě toho vás nezabije, pokud proběhnete okolo ni.

b) Útočné

Pistole

Základní zbraň, máte to hned na začátku. Možnost najít druhou a mít tak dvojnásobnou palebnou sílu. Na to že jde o pistoli je velmi přesná a budete to hojně v počátcích používat.

Samopal

Hlavní sílou této zbraně je kadence a vysoká kapacita munic. Ale jinak v účinku není nic moc, v počátcích je dobrá, ale pak už začíná být na obtíž. Munice do ni vždy najdete, neboť nepřátele je neustále trousí.

Brokovnice

Silná na blízko, jinak jeho využití je dosti omezené. Vzhledem k tomu, že jste omezení 3 zbrani, tak brokovnice bohužel je dosti zbytečná, neboť boje budou probíhat na velkou vzdálenost a když dojde na blízko, tak nepřítele většinou majznete.

Kulomet

Jedna z nejlepší zbraní ve hře, munice je dostatek, vysoká kadence, síla i přesnost. Prostě berte všemi deseti.

Penetrator

Penetrator je puška střílející kovové hroty, je skoro tichá a pokud s ni zasáhnete nepřítele, tak ho většinou přivijete ke zdi. Rána do hlavy je samozřejmě bolestivá pro soupeře.

Sniperka

Bohužel screen nemám, ale není to nic moc zbraň. Munice se nepovaluje všude a síla není tak dobrá. Ceněná je hlavně kvůli zaměřovači.

Částicový kanón

Mnohem lepší náhrada než sniperka, má také zoomovaní a jedna rána jedna kostra. S touhle zbraní totiž spálíte lidské maso na 100%. Kromě sniperského módu v pohodě likviduje roboty a jinou těžkou techniku.

Raketomet

Není to nic moc extra zbraň. Rakety jsou moc pomalé a účinek je ubohý, berte jen pokud nemáte munici do lepších zbraní. Bohužel žádný Doomy se nekoná.

Průrazný kanón

Tenhle mazlíček je sice silný, ale munice je téměř k nedostání, proto jeho využití je téměř nulové - kromě závěrečné mise, kde vám nic jiného nezbývá než sebrat tuhle pušku.

3. Návod

1. Interval 01 - Inception (Point of Origin)

Po intru se projedete se svým šéfem do místa činu. První level je spíše výukový, takže to v pohodě zvládnete. Hned první překážkou jsou prkna, ta zničte pomocí střelby z pistole, nebo mlácením. Uvnitř se dejte ke dveřím, pak projděte temnou místností, zapněte si X baterku a pokračujte na konec. V daném prostoru najdete modrou ampuli, ta vám přidá permanentně +5 životů, poté po schodech nahoru, kde přeskočte stůl a pak podlezte prkna. Dostanete se k zámku, střelte z pistole a pokračujte dál. Na střeše se setkáte s parťákem, který vám uvolní cestu dál, spolu s ním budete pokračovat, vy sice s mírnou halucinací, ale nic vás neohrožuje. Až dojdete k tělu, tak se vydejte po schodech nahoru na střechu.

Nahoře za zdi (viz. obrázek) je schovaný Fettel, který vás omráčí prknem. Po videu se probouzíte a vracíte se k místu, kde na vás čekal Jankowsi u mrtvého těla.

2. Interval 02 - Initiation (First Encounter)

Spolu s bojovým týmem se na chvílí proletíte. Až přistanete, tak kámoši potřebují otevřít bránu do komplexu, napravo od brány je průchod. Tam najdete garáž, kde je žlutá ampule, zvyšující kapacitu reflexu, pak vyjděte ven a po schodech nahoru, kde se nachází páka, tou otevřete bránu dovnitř.

Vraťte se k nim, ale najdete jen kostry. Pokračujte sami do budovy, nahoře pak zničte prkna, pak najděte okno, přes které vylezte na stříšku, odtud skočte za plot pod vámi. Tam na vás čeká mini bitka, pak projděte polootevřenou bránou a dostanete se na dvůr. Tam na vás čeká další várka nepřátel. Na konci dvora je vchod do další části budovy. Ve strážnici je voják, zabijte ho a seberte brnění. Nahoře se dostaňte k bednám, přeskákejte je k ovládacímu pultu (viz. obrázek), kterým posunete kontejner k vám.

Přeskákejte na druhou stranu a zabijte 2 vojáky. Projděte dveřmi a pod sebou můžete vidět pár nepřátel, máte výškovou výhodu, takže nebude problém je pobít. Po schodech dolů a pak na dvůr, kde je další horda nepřátel, pak se dejte jedinými dveřmi do místa, kde jsou další mrtvá těla. Na konci chodby pak skočíte z okna dolů a pak vás začne honit oheň, utíkejte na konec chodby. Jako zázrakem přežijete výbuch a probouzíte se venku.

3. Interval 03 - Escalation (Infiltration)

Od místa probuzení se dejte k blízkým dveřím, pak po schodech nahoru. Jedinou cestou se pak dostanete k nádržím na vodu, na druhé straně je kontrolní místnost, ve které packou otočíte plošinku, po které projděte na druhou stranu a po žebři slezte dolů.

Čeká tam na vás temná chodba, kde můžete sem tam vidět holčičku v červeném. U sudu s mrtvolou pak seberte healt boost, pak vylezte po žebříku nahoru. Přejdete přes mostík ke dveřím, pak se prostřílejte přes nepřátele. Přes místnost s nádržemi se dostanete ke dveřím, ale nejdou otevřít, otočte se a uvidíte tam další, kterým stačí odstřelit zámek. Po žebříku vylezte nahoru přes trubky a dostanete se do prostoru za těmi zavřenými. Brzy na vás čeká mini bitka, tak všechny porazte a dejte se jedinou cestou dál. Nahoře na vás čeká notebook, který použijte, spíše je to jen pro okrasu, ale někdy obsahuje důležité informace, nebo rozšíří příběh. Dál na vás čeká vodička, skočte dolů a proplavte k žebříku, pokračujte až k turbíně a dole je další vodička. Skočte dolů a shlédněte video.

4. Interval 03 - Escalation (Heavy Resistance)

Spadli jste do vody, lézt na žebřík nemá smysl, neboť dveře jsou zavřené, prolezte tedy šachtou, pak po trubce nahoru. O kousek dál narazíte na malou místnost s vojákem a nějaké vybavení. U rozcestí se dejte kteroukoliv cestou, neboť obě vedou přímo do velké haly, kde se utkáte s hordou nepřátel. Na konci jsou pak dveře ven, kde je další horda nepřátel. Překonejte danou oblast a u nádrží jsou další vojáci, po jejich likvidaci se dejte do budovy, cestou uvidíte rozbitý most, přeskočte zábradlí a dejte se po schodech nahoru na ochoz, kde je kohoutek, kterým otočte. Vraťte se zpět a přeskákejte po plavoucích bednách na druhou stranu.

O kousek dál na vás čeká mini bitka, zlikvidujte odpor a pak se dejte po schodech nahoru, kde jsou další vojáci. Až se dostanete k modrým dveřím, tak se tam nehrňte a postupujte pomalu, neboť za nimi je těžkooděnec. Pomocí granátu ho v pohodě zlikvidujete i jeho dva kumpány, z jeho těla pak můžete sebrat skvělou pušku Penetrator. Projděte dveřmi odkud přišli a pokračujte do místnosti se dvěma vodními nádržemi. Skočte do vody a dostaňte se ke středu, je tam kohoutek, kterým otočte, čímž naplníte druhou nádrž a můžete přeplavat na druhou stranu. Na konci místnosti pak najdete mříž, kterou rozbijte.

5. Interval 03 - Escalation (Bad Water)

V této fázi vede vpřed jen jediná cesta, pokračujte dokud nedorazíte k chodbě, kde na druhé straně jsou otevřené dveře. Hned jak se dostanete na druhou stranu chodby se dveře zavřou a shlédnete krvavý strop. Po halucinaci pokračujte dál a v místě, kde jsou dveře zablokované je odpadkový kontejner, za ním jsou mříže. Prolezte jimi až k místnosti s mrtvolou u židle. Schovejte se, neboť brzy přiběhnou nepřátele z vrchu, zabijte je a v dané místě kde jste jsou dveře, ty se po chvílí otevřou. Projděte jimi a zabijte nepřátele, po cestě pak dorazíte k rozcestí, je jednou kterou se dáte, když tak si vyzkoušejte obě, neboť pokud půjdete rovně najdete reflex boost. Na konec dorazíte do místnosti s nádržemi, pokračujte dveřmi a brzy uvidíte dole místnost s tělem u židle, pokračujte podél chodby dál a pak vlezte do chodbičky s trubkami a na konci skočte dolů.

6. Interval 03 - Escalation (Exeunt Omnes)

Jedinou cestou se dostanete po žebříku nahoru, kde můžete vidět, jak někdo klade miny, zkuste do nich střelit, maximálně jste zničili elektrickou krabičkou, ze které šlehají elektrické výboje. Poblíže můžete vidět mříže, zničte je a projděte jimi dolů, projděte halou a likvidujte nepřátele. Dále pak po žebříku do místnosti s vodou a znovu vylezte nahoru po dalším žebříku. Nahoře v kanceláři seberte healt booster, pušku a lékárničku. U turbín skočte do vody a pak se dejte cestou zpět, o kousek dál je žebřík, kterým se dostanete nahoru. Dostali jste se na druhou stranu chodby, kde z elektrické krabičky šlehají blesky, můžete je vypnout blízkou pákou a pak projděte dveřmi dál. Projděte přes místnost s počítačem a brněním, dále u brány střelte do visacího zámku a pak po schodech dolů.

Dole na vás čeká tlupa nepřátel a venku je další hromada, buď se k nim dostanete dveřmi nahoře, nebo po schodech dolů. Stejně jim na pomoc přiletí vrtulník, ze které vyskočí 3 chlápci. Jejich likvidaci však nic nekončí, hned jak se dostanete k modrým dveřím na druhé straně dvora, vylezou z nich další vojáci. Uvnitř budovy v mírně nepřehledné místnosti se probojujte a mezitím jim přiběhne na pomoc obrněnec i toho zabijte. Projděte dveřmi odkud přišel obrněnec a pak rozbijte okno, skočte ven. Vrtulník s Fettleme odlétá pryč a jim na pomoc přijíždí dodávka. Pobijte všechny nepřátele a i pro vás přiletí vrtulník.

7. Interval 04 - Infiltration (LZ Is Hot)

Vrtulníkem letíte k dalšímu cíli. Během přistání to slíznou kolegové a na vás čekají nepřátele. Zabijte je a vejděte do místnosti poblíž, dveře dál nevedou, tak aspoň sesbírejte vybavení a pak vyjděte ven a dejte se po schodech dolů a pobijte další várku nepřátel, dole najdete dveře dovnitř budovy. Jedinou cestou postupně sestupte dolů až k místu, kde u sudu leží reflex booster, za chodbou najdete vybavení. Dalšími chodbami se dostanete na další část střechy, zabijte po cestě nepřátele a na konci je skleněné okno, zničte je skočte dolů.

8. Interval 04 - Infiltration (Watchers)

Dostali jste se do budovy, přeskočte pult a pak jděte přes vyražené dveře, přes přednáškovou místnost, dole najdete v kanceláři notebook, odkud si můžete stáhnout nějaká data. Pokračujte chodbou dál, dokud z jedné místnosti nevylítne mrtvola. Jedinou cestou se dostanete do haly, pak po schodech nahoru, v těch kancelářích jsou schovaní na stěně chlápkové, kteří vás uvidí, tak se zneviditelní a zaútočí na vás. Pokud je uvidíte, jak se k vám blíží, tak aktivujte zpomalovač a například brokovnicí je zabijte. V každé z těch místností kde jsou schovaní nepřátele se většinou ukrývá lékárnička. Na konci chodby je místnost, kde je rozbité okno, kterým prolezte na druhou stranu. V místě, kde jsou automaty na pití vylezte na strop a pak se dostaňte k místu, kde jsou krvavé skvrny na podlaze, běžte tam a propadnete se dolů. Za pultem je schovaný tlusťoch Norton Mapes, se kterým si pokecejte a otevře vám dveře dál.

Dole pod schody je několik oddílů, zabijte je a pak se dostaňte do zadních místností, tam se nalézá tlačítko ACTIVATE, stiskněte je a otevřou se vám dveře před vámi. Běžte zpět k těmto dveřím. Dostanete se do místa, kde jste už byli, tentokrát se vraťte do místa, kde byl tlusťoch Norton Mapes, projděte dveřmi a objeví se vojáci. Zabijte je všechny a projděte nově otevřenými dveřmi do Server Room. Najdete tam tlačítko, které aktivujte, vraťte se zpět a dejte se další cestou, kterou vám uvolnili nepřátele, opět je zabijte. Pokračujte jedinými dveřmi, cestou budete mít halucinace, no hlavně si dávejte pozor na monstrum a oheň za dveřmi, které vás může zranit. Až se dostanete zpět do reálného světa, tak sesbírejte lékárničky a poblíž by měl být vylepšovač zdraví. Napravo je pěkně krvavá chodba, přijdou posily FEAR, no nechte je tam a pokračujte dál až do dalšího levelu.

9. Interval 05 - Extraction (Bishop)

Hned na začátku se dejte rovně do místnosti, kde se utkáte s nepřáteli, sesbírejte od nich vybavení. Za další části následuje bitka, kde opět zabijte všechno. Kousek za převraceným stolem můžete slyšet výkřiky o pomoc. Otevřete je a najdete chlápka s výbušninou, šéf k vám pošle pyrotechnika, kterého máte očekávat u výtahu. Dejte se chodbou, kde jste ještě nebyli, no těch výtahů je tam víc, takže se zatím schovejte za nějakou překážkou, neboť k vám se řítí armáda nepřátel, zabijte ji a v posledním výtahu se objeví pyrotechnik, kterého doprovoďte k Bishopovi.

Během deaktivace bomby se spustí alarm, máte to jít prověřit, běžte k místu, kde hlídá voják, projděte dveřmi a o kousek dál najdete panel, který deaktivujte, no dveře nazpět jsou zavřené, takže nastupte do výtahu. Výtah se bohužel uprostřed cesty zastaví, vylezte ven a pak po bednách nahoru, kde se dostaňte k větrací šachtě. Uvnitř se dejte na konec a zničte další mříž a pak do místnosti, kde na konci je okno. Projděte přes římsu a dostanete se do další místnosti. Na konci se dostanete k lešení, po kterém slezte dolů. Zabijte nepřátele, co jsou dole a pak se dostanete k rozcestí, cesta doleva vede k vylepšovači reflexů a jinak se dejte pravou chodbou k místu s nápisem Exit, kde si přeskákejte po deskách.

10. Interval 05 - Extraction (Blindside)

Konečně jste se dostali na střechu, zabijte nepřátele, přes vnitřek budovy a pak ven, kde uvidíte vrtulník. No podivné na tom je, že ATC strážci po vás střílejí. Zabijte je a pak se dejte na další část střechy, kde je těch ATC mnohem více. Zabijte je všechny a pak vstupte do budovy. Tam přeskočte zábradlí a pak větrací šachtou spadnete do vody. Dole pak běžte k bráně, kde zničte zámek a projděte přes ni dál. No výbuch plynu vás odhodí zpět, takže se dejte do kupy, pokračujte vpřed, v místě výbuchu najdete reflex boost. Vraťte se k místu s vodou, výbuch způsobil sesunutí horní plošinky, po které vylezte nahoru, pak přes dveře. Za nimi pak do místa s potrubím až k mostu, který rozbije padající potrubí. Skočte na plošinku pod mostem a jděte podél potrubí. Pokračujte na druhou stranu přes zničený most, dál se nemůžete dostat, neboť tam chrlí oheň, dejte se druhou chodbou a pak přes větrací šachtu do místnosti, kde byl dřív oheň, najdete zde kohoutek, který použijte. Vraťte se k místu, kde šlehal oheň a vylezte po žebříku nahoru. Tam se pak dejte do místnosti se dvěma turbínami, pak přes mostík a tam otočte kohoutkem. Zvýšíte tak hladinu vody a pomocí toho přeplavte na druhou stranu, kde najdete žebřík. Pak se dostanete do místnosti, kde na zdi je páka, aktivujte ji a přivoláte si výtah, vraťte se zpět, no ve výtahu bylo několik vojáků, takže je zabijte i toho obrněnce a pak nastupte a vyjeďte nahoru.

11. Interval 06 - Interception (Sayonara, sucker)

Nahoře zabijte nepřátele, pak po schodech nahoru, za chvílí se setkáte s Nortonem Mapsem s kaktusem v ruce, zatím tam na vás bude čekat. Od něho se dejte dál, pak do místnosti s mrtvolou ve větrací šachtě, kde najdete vylepšovač zdraví. Zpět na chodbu a probojujte se přes přesilu, no cestou pak můžete najít raketomet, ten se bude hodit v pozdějších fázích. Dejte se po schodech dolů a pak tunelem do další místnosti, i tam to bude přeplněné vojáky. Dostaňte se přes ně, pak přeskočte zábradlí a běžte do místnosti na konci, kde najdete panel. Vraťte se do místa, kde stál civilista, no uteče vám do výtahu. Vedle výtahu je otevřený vchod, vylezte po žebříku nahoru až do otevřené místnosti. Tam pak po bednách a sudu nahoru k větrací šachtě.

12. Interval 06 - Interception (Unauthorized Personnel)

Na konci šachty pak slezte ze žebříku dolů do chodby, pokračujte jimi až uvidíte Nortona Mapse, který spustí bezpečnostní systém, no kulomet sjede ze stropu a začne po vás kosit. Vraťte se do místa odkud jste slezli ze žebříku a dejte se nahoru, tam najdete na podlaze mříž, kterou rozbijte a skočte dolů. Dostali jste se do místnosti, kde byl Mapes, seberte v kontrolní místnosti lékárničku a pokračujte chodbou dál.

Na dalších místech na vás čeká stropní kulomet, kousek odtud je mříž na visací zámek, odstřelte ho a prolezte dovnitř, je tam páčka, která vypne proud, čímž vyřadíte věž z provozu. Na konci chodby pak prolezte oknem. Další dělo vyřadíte tak, že podél chodby jsou trubky, je tam dostatečně velký prostor, abyste prolezli. Uvnitř je páka, kterou vyřadíte dělo. Pokud se nechcete takto zdržovat s kulomety, tak použijte zpomalovač času a v pohodě ty kulomety přeběhnete. Až se dostanete do místa kde je skleněný strop, tak se odtud spustí několik vojáků, zabijte je. Pokračujte po schůdcích dolů a do místnosti kde je obří výtah, nepřátele tady zničili kulometnou obranu, takže nic vás tady ze stropu neohrožuje. Zabijte co se dá a prohledejte okolí, rozhodně seberte raketomet, který leží na jedné z chodeb. Prozkoumejte místnosti dokud nenajdete modrý spínač, aktivování sjede megarobot, takže si připravte raketomet a stiskněte.

Robot je pomalý a v pohodě ho granáty a raketami zničíte. Nastupte na výtah odkud přijel a nahoře se dejte pak chodbičkou a pak žebříkem nahoru. Nahoře se pak dejte do místnosti a pak šachtou se dostanete do další části. Dalším žebříkem se dejte nahoru, po cestě je odbočka, kde najdete mrtvolu a energetickou zbraň.

Pokračujte dále žebříkem nahoru a pak dalším se dostanete ke mříží, kterou rozbijte. Dole pak stiskněte tlačítko, čímž odsajete místnost s toxickou látkou. Kousek od vás leží na stole vylepšovač zdraví a pak vstupte do místnosti s již odsátým jedem a projděte do dalších dveří. Najdete tam kontrolní místnost s modrým tlačítkem, aktivujte ho a pomocí kulometu pokoste všechny nepřátele v dané místnosti, pak přeskočte panel a pokračujte ke kancelářím, kde už jen sbírejte munici. V další místnosti však přišla posila, takže ji pobijte. Na konci se dejte ke dveřím s označením EXIT a pak nahoru, kde zabijte nepřátele. Pak pokračujte ke výtahům a pak přeskočte zábradlí.

13. Interval 06 - Interception (Afterimage)

Velmi krátká avšak adrenalinová mise. Hned na začátku u recepce vás vyleká poškozený kulomet, pokračujte pak jedinou cestou přes temné chodby až konečně k osvětlené chodbě. Dostanete halucinace a po probuzení se ocitnete na druhém konci chodby. Vstupte do dveří, za nimi zuří bitka mezi ATC a klonovanými vojáky. Zlikvidujte obě strany a pak ještě těžkooděnce. Během cesty dostanete další úkol, najít Alice Wade. Pokračujte dál a likvidujte nepřátele, pak skočte dolů, kde jsou další vojáci a robot. Po jejich likvidaci se dejte mini schody nahoru. V kantýně nepřítele zhasnou světla, takže budete muset ve tmě je likvidovat. Pokračujte dál v cestě, narazíte na páku, kterou opět zprovozníte světlo, zabijte dva vojáky, co jsou ve skladišti a pak na konci rozbijte sklo a skočte dolů na dvůr.

14. Interval 07 - Redirection (Alice Wade)

Dejte se po schodech dolů a rozbijte okno, vlezte dovnitř. Dejte se k výtahu a pak nahoru, prohledejte okolí, najdete zde počítač a v kanceláři Alice Wade je záznam v telefonu. Pusťte si to a dozvíte se, že Harlan Wade volal své dceři, že má přijít k němu. Zpět k výtahu, ale působení paranormálních sil výtah sjede částečně, takže vylezte na střechu výtahu a přeskočte k žebříku. Vylezte po něm nahoru a pak zase nahoru až k přístupnému místu. V dalších částech na vás čeká cesta plná nepřátel. Dostanete se pak do místnosti, kde aktivujte modrý panel, o kousek dál je další, který ovládá kulomet. Pokoste s tím nepřátele a pak běžte novými cestami dál. Dostaňte se do místa, kde jsou další vojáci, pobijte je a na konci v kanceláři Harlana Wade najdete Alice. Dejte ji vysílačku a použijte počítač. Spolu s ní se musíte dostat výtahem na střechu. Dlouhou cestou zpět, pak po schodech dolů a najdete tam výtah. Výtah bude postupně dělat zastávky, v každém místě kde se zastaví je várka nepřátel. Nejlepší je vyjít ven postřílet je a pak se vrátit zpět k výtahu a opět jet nahoru. V posledním z těchto zastávek kdy nepřátelé vypnou proud musíte jít ven a najít modrý panel. V záběru pak vidíte, jak výtah se zavírá a Alice jede nahoru s holčičkou v červeném. Kousek odtud jsou dveře, kterými se dejte po schodech nahoru a pak rozbijte mříž a prolezte šachtou.

15. Interval 07 - Redirection (Flight)

Jak vylezete ze šachet, tak za okny na vás čeká Alice, no přiletí vrtulník, který by vás měl odvézt, ale bude sestřelen. Ze strachu Alice uteče pryč. Po chvílí přiletí nepřátelský vrtulník a zničí dveře. Projděte jimi a překonejte střechu, zabijte všechny vojáky a pak se dejte po schodech nahoru, kde bude přistávací plocha a dveře do budovy. Uvnitř se dejte po schodech dolů, kde je další várka nepřátel, kteří polezou z výtahu, pak se dejte ke kancelářím až k dalším schodům, tentokrát nahoru. Za oknem jsou létající roboti, zpomalte čas a zničte jsou docela nebezpeční, hlavně jejich laserové dělo má vysokou kadenci. Na konci chodby pak prolezte přes okno na římsu a pak skočte dolů, dveřmi se dostanete nahoru. Za chvílí se objeví výsadek s několika nepřáteli, zabijte je a objeví se pak další 2 roboti. Po jejich likvidaci pokračujte dál. Až budete u schodů, tak se dejte do 8. patra, kde jsou lékárničky, pak dolů, pro Reflex booster. Vraťte se do 5. patra a dostanete se k garážím. Postřílejte nepřátele no uvidíte jak Alice odjíždí s autem pryč. Na konci již na vás čeká vrtulník, kterým se dostanete do dalšího levelu.

16. Interval 08 - Desolation (Urban Decay)

Přeživší z vrtulníku se máte vydat na cestu vyčistit před hlídkami, které šly prozkoumat zbytky vrtulníku. V prvních částech se budete pohybovat v polorozpadlé budově, také několik vojáků a 2 těžkooděnci. Pak dojdete k díře, kde se dostanete o patro níže. Kousek odtud pak najdete troky, po kterých se dostanete nahoru, najdete tam reflex booster, pak zpět dolů. Několik vojáků vám zabrání v cestě dál a po jejich likvidaci se na konci chodby objeví robot. Tenhle nemá rakety, ale používá lasery, takže se hůře manévruje. Pár ran z granátu ho sejme. Pokračujte dál, kousek odtud pak budou dva vojáci a mezi vámi a nimi je díra. Zabijte je, ale nechoďte moc dopředu, naproti v budově jsou vojáci s Partical Cannon, který vás v pohodě usmaží. Nejdříve je zabijte a překonejte tu díru. Dostanete se na další část střechy, v oknech jsou nepřátelé a nalevo je střecha se dvěma vojáky, postřílejte je. Pokračujte po střeše a pak na konci do dveří. Uvnitř zabijte přeživši vojáky a najděte díru, kterou se dostanete dolů. Odtud se dejte jedinou cestou k prosklenému oknu, kde se dostanete do dalšího levelu.

17. Interval 08 - Desolation (Point of Entry)

Jedinou cestou se dostanete na ulici, tam na vás čekají 2 vojáci, pak se objeví náklaďák s dalšími oddíly, i tyhle chlápky zabijte. V místě kde se zastavilo auto je průchod zabráněn prkny, stačí rozbít a dostanete se do budovy (viz. obrázek).

Opět další auto prorazí vchod a opět další várka nepřátel. Běžte ven a tam jsou další nepřátelé. Na konci ulice jsou bedny, přes které se dostanete za plot. Běžte dopředu a vyřítí se auto, uskočte do výklenku a postupujte dál, nepřátele se vrhnou do místa, kde se schováváte. Jedinou cestou se pak dostanete k lešení, po kterém se dostanete do budovy. Po schodech nahoru a dostanete se do úzké chodby, přijede zase náklaďák, který spadne dolů. Pokračujte uličkou až do volného prostoru a vstupte do budovy. Postřílejte nepřátele uvnitř, pak po trubkách se dostaňte nahoru. Cestou pak seberte žlutý vylepšovač a pak skočte do díry.

Projděte přes zaparkované auto a dejte se nalevo, kde je vybavení, pak podél haly, kde jsou vojáci. Dejte se pak po schodech nahoru, přes mostík a pak po schodech dolů. O kousek dál již se setkáte s neviditelnými vojáky, kteří proletí oknem, takže hned jak uvidíte že se někdo snaží prorazit okno, hned zpomalte čas, ať ty chlápky můžete v klidu zabít. Další zastávkou bude místo, kde si to rozdává ATC s roboty, počkejte až jedna z bojujících stran vyhraje a pak dodělejte zbytek. Pokračujte k autům od ATC, setkáte se tam s dalším robotem co hlídá vchod do objektu, zničte ho a vstupte dovnitř. Pobijte přeživší ATC, kteří se schovali uvnitř komplexu. U jedné slepé uličky najdete tlačítko, které otevře tajné dveře. Projděte jimi a pak se dejte po schodech nahoru, přejděte přes mostík pro modrý vylepšovač a pak se dejte k výtahu. Spadnete do krvavé lázně, plavte do místa, kde je děvče a pak přes ohnivou zeď. Během toho zabijte duchy, které na vás útočí. Po jejich likvidaci se vracíte zpět do reality a pokračujte výtahem dolů.

18. Interval 09 - Incursion (Lapdog)

Vylezte z výtahu a hned na vás čeká věž, zničte ji, další je kousek za rohem. Obě věže zničte a pak se dejte po žebříku dolů. Probojujte se dlouhou cestou až k potrubí, po kterém se dostanete ke šachtě, kde skočte dolů. Odtud se pak dostanete do místa, kde jste viděli Mapese, jak pálil dokumenty, ve videozáznamu pak můžete shlédnout Harlana. Pokračujte a po určité době dojdete k prosklené místnosti, kde uvnitř uvidíte reflex booster, tak či tam vlezte, a zničte věž, v klidu seberte vylepšovač a pokračujte dveřmi dál. Za dveřmi dojde k výbuchu, obejděte to z druhé strany chodby, no tam je další věž, kterou opět zničte a pak se probojujte ke schodištím s ATC vojáky. Další cesta je pak za pomocí žebříku do tunelu, přímou cestou se pak dostanete k žebříku, pak nahoru. Kousek dál je již šachta, kterou se dostanete dolů.

19. Interval 09 - Incursion (Bypass)

Projděte šachtou a až se dostanete ven, tak uvidíte na obrazovce, jak Harlan zabije Mapse. Běžte před vstup do Vaultu, Mapes vám před smrti řekne co máte udělat, takže se otočte opačným směrem než brána do Vaultu a na konci najdete žebříky, je jedno kterým se dáte dolů. Projděte dveřmi, cestou zabijte elitní oddíly a pak u rozcestí je jedno kam se dáte, tak či tak musíte do obou, neboť jsou tam modré panely, které je nutné stisknout (viz. obrázek).

Vraťte se kousek zpět a předtím tam byly zamčené dveře, nyní se otevřely, projděte jimi. Pokračujte žebříkem nahoru, kde najdete počítač, ze kterého se dozvíte, že Paxton hledá ženu jménem Alma. Rozbijte kousek odtud mříže a prolezte jimi. Hned jak vylezete, tak se dejte doprava, kde je žebřík, kterým se dostanete nahoru a najdete tak žlutý vylepšovač. Vraťte se zpět a pokračujte do velké haly. Zabijte nepřátele a dostaňte se dolů, kde projděte vespodu těch trubek a opět tam najdete 2 modré panely. Předtím než je zmáčknete, tak slezte po žebříku dolů a na druhé straně je výtah, který překáží obří zásuvce, stiskněte tlačítko, čímž výtah posunete k sobě. Nyní aktivujte oba modré panely. Vraťte se nahoru k hale a předtím tam byly zamčené dveře, ale nyní jsou otevřené, takže projděte jimi a po cestě uvidíte za sklem jakési obří sudy, kousek za rohem jsou pak mříže, prolezte tam. Naskočte na ty posouvající sudy, není to nic jiného než výtah, pokračujte pak dveřmi a dostanete se do další obří haly, stiskněte hned kousek od vchodu modrý panel, pak vylezte na obří stroj a tam najdete další modrý panel, který taktéž stiskněte, otevřeli jste dveře do Vaultu. Kousek od vás se také otevřely dveře. Předtím než odejdete, tak se dostaňte úplně dolů a kousek od místa, kde je první modrý panel je v rohu chovaná bedna a na něm modrý vylepšovač. Pokračujte v cestě a dostanete se zpět k bráně do Vaultu. Čekají tam na vás 3 létající roboti. Zničte je a pak vstupte do Vaultu, sjeďte výtahem do dalšího levelu.

20. Interval 10 - Revelation (The Vault)

Hned jak sjedete dolů, tak dostanete halucinace. Od Paxtona se něco dozvíte o svém Já, sice během toho jak domluví, tak na vás zaútočí duchové. Až se v halucinaci dostanete do vězení, kde Paxton klečí, tak ho zastřelte. Vrátíte se zpět do reality, kde vám zbyla jen pistole. Pokračujte v cestě, Paxton je mrtev, tudíž vojáci již nejsou pod jeho mentální kontrolou, zabijte 3 postávající vojáky a seberte jim zbraně. Po chvílí dojdete k výtahu, kterým se svezete nahoru, uvidíte Harlana, Alma však vyjde ven a zabije ho. Pak vstupte do dveří, kde následujte krvavé stopy. Odteďka budou duchové i v reálném světě, takže si na to dávejte pozor. Další významnou zastávkou jsou 4 pylony, vyjeďte výtahem nahoru, kde stiskněte modrý panel, odkryje se slabší část pylonů, do které střelte (viz. obrázek).

Za vámi se otevřou dveře, neboť komplexu hrozí výbuch, během útěku se budou objevovat duchové a na konci již bude výtah, který vás odveze nahoru, kde se utkejte s dalšími duchy a pak dalším výtahem nahoru.

21. Interval 11 - Retaliation (Ground Zero)

Celá tahle mise spočívá v útěku před výbuchem a během toho budete likvidovat duchy, nic jiného na nás tu nečeká, takže se nezdržujte a utíkejte. Během putování dostanete opět halucinace, kde na vás zaútočí Alma, no v tomto případě je to pro vás smrtelné, proto do ni koste i v halucinaci. Až se dostanete ven, tak shlédnete výbuch, následně přiletí helikoptéra, která vás odveze do bezpečí. Komplex vybuchl, ale kde je Alma, je snad mrtvá, nebo je…


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A