Návod: Quake 4 singleplayer

Quake 4 je, co se týče singleplayeru, na první pohled "jen" další střílečkou. Stejně se však může stát, že se někde zaseknete nebo že budete potřebovat radu či tip na určitou misi. A právě od toho je zde tento návod.
Návod: Quake 4 singleplayer
Seznam kapitol
  1. Mise 1 - 15
  2. Mise 16 - 31
1. Air Defense Bunker

Po úvodním intru se objeví bitevní loď a jakožto na řadového mariňáka na vás brzy čekají krušné chvíle. Tradičně jako v každých jiných akčních hrách se zřítíte se svým výsadkem přímo do nitra bitevní vřavy. Přeživší se probouzíte na planetě Stroggů.

Vaše jediná zbraň je pistolka, která má neomezenou munici. O kousek dál je kámoš a pak medik, který vás hned vyléčí. Další chlápek na vás čeká u brány do pevnosti, spolu s ním se probojujte přes první nepřátele, kteří chrlí ohnivé koule a pak nějakého samopalníka. Projděte přes chodbu až k modré světlici, jsou tam lékárničky. Pokračujte v průzkumu a cestou narazíte na pár nepřátel. Brzy uvidíte, jak nějaké monstrum tahá vašeho kámoše a mizí za dveřmi. Projděte jimi a seberte samopal, kterými pokoste první nepřátele. Pokračujte po chodbě, dokud nenarazíte na monstrum, které se snaží zabít kámoše, zabijte bestii a spolu s novým přítele projděte chodbou z trubek, kde na vás čeká mini leknutí. Zabijte monstrum a dojděte k přátelským oddílům, které si založily mini bázi.

Dostanete úkol dojít pro medika, kterého jste mohli potkat venku. Při cestě zpět se to bude hemžit monstry, takže se na to připravte a před odchodem seberte dvě lékárničky. Prostřílejte se k východu, během cesty narazíte na pěkně tuhé monstrum, které útočí, sice neumí střílet, ale dokáže rychle běhat a je docela odolné, někde skoro u východu už na vás čeká medik, se kterým se vraťte zpět. Hned za první místnosti z podlahy vyleze monstrum, zabijte je a skočte do díry, najdete tam brnění. Na konci je pak žebřík, kterým se dostanete nahoru. S medikem pokračujte v cestě, kde budete napadání dalšími nepřáteli. Až se dostanete s medikem ke kámošům, tak vám zpřístupní cestu dál. Na konci je pak východ do dalšího levelu.

2. Air Defense Trenches

Velmi jednoduché, stačí proběhnout a cestou zlikvidovat pár nepřátel, pak výtahem pojedete nahoru. Na konci se pak konečně setkáte se svým oddílem z Rhino Squad. Spolu s černošským kolegou máte za úkol zničit obranou věž. Takže jedinou cestou se dostaňte ke vchodu do Hangar Perimetr.

3. Hangar Perimetr

Uvnitř shlédnete intro, kde je monstrum s raketometem, pokud nejste zrovna zdravotně na tom nejlépe, tak to nechte na kolegovi, který se o ně postará. Chodba však skrývá ještě hodně nepřátel, takže se nehrňte dopředu, na konci jsou dveře. Za nimi na vás čeká Viper Squad a dostane se vám do rukou brokovnice. V týmu máte medika a technika, medik vás léčí a technik doplňuje štíty. Automatický vás léčí, pokud v okolí nejsou nepřátele, nebo na ně zaměřte a klikněte levým myšítkem. Sice nemá světlo jako samopal nebo pistole, ale na blízko nemá konkurenci. Pokračujte až k dalšímu výtahu, kde se vyvezete s celým týmem nahoru. Probojujte se přes místnost se stroji a pak následuje další místnost, odkud z vrchu na vás skákají nepřátele. Postřílejte je, ale dál se nemůžete dostat, neboť vchod je blokován neprůstřelným sklem. Vzápětí k vám přiběhne nepřítel, kterého zabijte a projděte dveřmi, odkud přišel. Za nimi jsou další chlápkové a pak se dejte výtahem nahoru, zabijte další várku přibíhajících a pak jděte do kontrolní místnosti, kde se spustí obří „svářečka“. Skočte z kontrolní místnosti dolů a stiskněte páku u panelu, čímž spustíte zážeh, který spálí vchod, probojujte se do další místnosti, kde je panel. Použijte ho a mezitím k vám z druhé strany mostu nabíhají nepřátele, zabijte je. Po chvílí konečně vyjedou plošinky a dále na vás čeká mini tlupa nepřátel a pak výtahem se dostanete do dalšího levelu.

4. Interior Hangar

S bandou statečných jedete výtahem nahoru, máte úkol zabít všechny nepřátele, takže se dejte do hodně tmavé chodby, kde se střetnete s monstry. Po jejich likvidaci se ozve z rádia, že u výtahu na vás čeká voják s výbušninou, vracíte se zpět. Medik, technik a černošský kolega odjíždějí výtahem pryč a spolu s novým kolegou máte umístit výbušniny. Vašim jediným úkolem je chránit ho, takže se vraťte zpět do temné místnosti, kde jsou zamčené dveře, kolega vám je otevře.

V další části jsou dvoje boční dveře, které se dají otevřít, běžte tam a zabijte nepřátele. V každé místnosti umístí jednu bombu a spolu s ním se dejte do kontrolní místnosti, kde shlédnete výbuch. Dostanete další instrukce, kousek odtud je výtah do dalšího levelu.

5. MCC Landing Site

Výtahem se dostanete do mini báze, kde si můžete doplnit munici i zdraví. Běžte jedinou cestou, dokud nedorazíte k poručíku Vossovi. Dostanete od něho granátomet a pak vyrazte s týmem na cestu. Na konci jsou pak zamčené dveře, je to opět na vás, abyste se přes ně dostali. Vyskákejte po bednách nahoru (obr. 1) a pak skočte do díry. Uvnitř pak stiskněte zelené tlačítko (obr. 2), čímž zpřístupníte cestu svým kolegům.

  
obr. 1 * obr. 2

Projděte jedinými dveřmi, pak během putování do řídícího střediska plasmového kanónu můžete minout výtahovou šachtu. Na konci je středisko, kde zlikvidujte zbylý odpor. Nasedněte na sedadlo a zničte jim vstupní bránu před vámi. Běžte zpět, hned jak dorazíte k výtahově šachtě, tak budete napadení, zabijte monstrum a naskočte na výtah. Nahoře se probojujte jedinou cestou ven k místu, kde jste předtím kanónem zničili vchod. Projděte přes rozžhavenou podlahou až ke dveřím.

Probijte se přes další budovu až ven. Před vámi byste měli vidět mobilní velitelství pod útokem. Přeběhněte tam a chvílí počkejte, dokud nedorazí bitevní loď Hannibal, která zničí kulometná hnízda. Pak přistane a máte za úkol se nalodit.

6. Operation: Advantage

Uvnitř se máte dostavit do Briefing Room Rhino squadron. Projděte jedinou cestou do dekontaminační komory a pak to už najdete. Možná se tam ztratíte, ale po chvílí pro vás nebude problém najít Briefing Room. Po pokecu s ostatními vojáky z Rhino dostáváte úkol, máte jet s konvojem s EMP bombou do další pevnosti. Takže nejdřív běžte do zbrojovny (Armory), kde dostanete munici, nebo spíše vám rozšíří kapacitu zásobníku pro samopal a pak výtahem na povrch. Konvoj na vás čeká u silnice.

7. Canyon

Naskočte na náklaďák. Cestou budete střílet na pár nepřátel, jinak nic extra. Až se vozidlo zastaví u nepřekonatelné překážky, tak vystupte a máte jít za seržantem Bidwellem. Takže projděte chodbou, kde jsou vaši kámoši a na konci je hledaný seržant. Naskočte na vozidlo, tentokrát se chopíte kulometu, vozidlo má omezený štíty, takže zabíjejte nepřátele. Vzhledem k tomu, že nemusíte nic jiné dělat, než zabíjet, tak je to docela pohoda. Až se dostanete do oblasti, kde máte za úkol ničit věže, tak se připravte na to nejhorší, kromě běžných kulometných budou vás kosit i raketové. Musíte je zničit všechny, pokud po vás vystřelí raketu, tak je pořád šance na její zničení před jejím dopadem. S náklaďákem projedete po okolí a ničte všechny věže. Až bude bezpečno, tak se auto zastaví u vchodu do objektu, kde se již pěšky dostaňte dovnitř.

8. Perimeter Defense Station

Uvnitř se setkáte s dalšími vojáky, od jednoho z nich dostanete Nail Gun, což je mini gun. Pak naskočte na výtah a sjeďte dolů. Tam najdete další oddíly, které potřebují technika, který by jim otevřel bránu. Jedinou cestou se dalšími vojáky probojujte až k výtahu a pak k obřím dveřím, ty se otevírají za pomocí speciálního oranžového panelu, který můžete najít poblíž (obr. 3).

Vraťte se k bráně a otevřete ji, za nimi tradičně budou nepřátele. U další obří brány zase musíte nají oranžový panel a zase kliknout. Za těmihle je již konvoj s technikem. Spolu s nim se vraťte zpět do místa, kde je potřeba otevřít. Stačí ho následovat, vždy na vás počká. Dojdete k zamčeným dveřím, technik se dá do práce a pak se dveře otevřou. První vstoupí vojín, který je hned zabit, vtrhnete tam s technikem, pokud zemře nebo ne, to už není podstatné. Vyjeďte blízkým výtahem nahoru a brzy se dostanete do místnosti s obřím strojem, stiskněte tlačítko na panelu a pak chvílí čekejte. Kámoš stojící za sklem je brzy zabit monstrem, které se žene k vám. Zabijte ho a můžete projít dál. Projděte dveřmi, kde z podlahy vylézají mechanické ruky s elektrickým výbojem. Projděte jimi až k výtahu, pak další chodbou k dalšímu výtahu, tentokrát dolů.

Tam si zabojujete s kulometčíky a v dalších fázích uvidíte mega monstrum s ochranným štítem. Je pomalé, ale silné, proto není dobré se mu postavit na férovku. Připravte si granátomet, který dokáže střílet za roh (pokud teda víte jak se s tím zachází, prostě odraz od zdi) a v pohodě ho zničíte. Kousek dál je již výtah do dalšího levelu.

9. Aqueducts

Hned u výtahu vás uvítá technik, který vám rozšíří kapacitu munic do Nail Gunu o rovných 100 kulek. Za červenou bránou je již tank, do kterého nasedněte. Venku zničte stíhačky, pak projeďte otevřenou bránou. Za nimi jsou pak kulometné věže, které jsou také problematické, neboť jsou chránění štíty a musíte střílet víckrát. Proto doporučují přepínat mezi kulometem a dělem. Střelbou z děla zničíte štít a pak kulometem doděláte věže. Jinak tank se sám opravuje, stačí ho nechat v klidu a doplní si jak štíty, tak i zbroj.

Za silnici lemovanou věžmi, bude další silnice, tentokrát tam budou stíhačky a na konci vchodu je raketometčík. Za ním se dostanete do arény, kde se utkáte se dvěma stíhačkami, co vypouštějí útočné droidy. Zničením stíhaček povoláte dva raketometčíky, radši před nimi utíkejte do otevřených dveří a projeďte do další části, kde se raději nezastavujte. Na konci cesty jsou vojáci, ty zabijte a vjeďte do temného tunelu.

10. Aqueducts Annex

Dostanete se ke spřáteleným vozidlům, která jsou záhy zničená mega robotem. Tenhle megarobot je docela nebezpečný, neboť nemáte moc místa kde se schovat. Střílí po vás řízené rakety a sem tam použije i palubní zbraň. Proti raketám se dá ubránit pomoci kulometu, které je zničí a jeho samotného zvládne dělo. Po pár zásazích již padne k zemi. Jeho smrt vám uvolní cestu přes červené silové pole. Za nimi je zase dlouhá cesta, stačí to celé projet a nevšímejte si nepřátel. Posledním místem je pak samotná obří pevnost. Před nim jsou dva megaroboti se kterými jste se již setkali. Zničte je a vjeďte do pevnosti.

11. Nexus Hub Tunnels

Pojedete s dalšími vojáky výtahem dolů. Dole získáte nějaké vybavení a pokračujete s týmem do dalších oblastí. Až se tým zastaví, tak dostanete za úkol ochránit technika, takže spolu s nim se dejte na cestu.

V dalších místností se objeví monstrum se silovým štítem, no granátomet ho skolí hned, pak projdete dlouhou chodbou až se dostanete ke prosklené místnosti, kde vidíte, jak z výrobní linky vychází obří robot. Za rohem je řídící systém, o který se postará technik. Mezitím přiletí pár létajících monster, v pohodě je sejměte samopalem v sniper módu. Až je zničíte, tak technik ohlásí, že dokončil práci a máte se vrátit k Rhino Squadron. Cesta zpět bude plná nepřátel.

Hned jak se vrátíte ke kámošům, tak jim pomozte skolit útočníky a seberte lékárničky. Pokračujte s nimi až k červenému silovému poli, no je to opět na vás abyste je deaktivovali. Projděte dveřmi, které vám otevřel Voss, chodbičky k vypínači jsou lemované nepřáteli, takže se připravte na to nejhorší. Na konci je již hledaný panel, který vypne pole, hned v zápětí vás napadnou monstra, která přiběhnou z blízkých dveří, zabijte je. Pokud si chcete doplnit munici, tak pokračujte cestou odkud přišla, bude tam mini sklad. Vraťte se pak stejnou cestou zpět k silovému poli, mezitím už přijely další oddíly a EMP bomba je připravena na odpálení.

Všechny plány zhatí obří červený robot, který zničí potřebné stroje na odpálení bomby. Až odejde, tak vám Voss otevře průchod v podlaze. Projděte jím a cestou najdete Hyper Blaster. Dalšími dlouhými chodbami se dostanete na konec, kde je již připravený výtah do dalšího levelu.

12. Nexus hub

Nahoře za dveřmi je výtah, který vás dopraví dolů, kde čeká technik Strauss. Spolu s nim máte zničit Tetranode, neboť plán s EMP bombou nevyšel. Pokračujte jedinými dveřmi, kde se probojujte na konec. Strauss hackne systém, čímž otevře dveře v místě, kde jste se s nim setkali. Vraťte se zpět a z protějších dveří na vás útočí nepřátele. Pokračujte se Straussem až k výtahu, kde se dostanete do kontrolní místnosti. Kousek odtud můžete najít spousty munice a lékárniček, což je nechvalně známé znamení před krvavým bojem. Strausse nechte kde je a pokračujte v cestě. Na konci pak dojdete do velké místnosti, kde uprostřed je konzole, kterou použijte. Z bočních trubek se objeví dva mechaničtí pavouci, není problém je zabít. Po jejich likvidaci se objeví mega super silný robot, kterého už nebude sranda zabít. Schovejte se za trubkami a střílejte na něho z granátometu. Až ho dostatečně poškodíte, tak vás uchopí do vlečného paprsku a vy se tak stáváte jeho vězněm.

13. Strogg Medical Facilities

Jste chycení a brzy se z vás stane řadový voják Stroggu. Postupně uvidít,e co se s vámi stane. Před konečnou přeměnou na Strogga vtrhnou vojáci, kteří vás osvobodí. Naštěstí vám zůstalo vědomí, ale zbytek je Stroggského původu. Takže si můžete všimnou, že máte zdraví na 125% a mnohem rychleji se pohybujete. Následujte vojáky, za dveřmi na vás čekají zbraně od padlých vojáků.

Až se vojáci zastaví na chodbě, tak si počkejte, dokud si nepokecají. Spolu s medikem Andersonem půjdete přes obří bránu, kde uvidíte zničené lodi. Takže jste v pěkném maléru. Pokračujte s nim do další místnosti, kde uvidíte jeho smrt. Zabijte létající potvory. Sice o medika jste přišli, ale v dané místnosti najdete Medical Station, což je obdobný automat, jaký byl v Half Life 1 nebo Doom 3, stačí k němu přistoupit a vyléčí vás to. Ten automat byl navržen pro Stroggy a teďka jste jedním z nich, takže se vám tohle bude náramně hodit. Dveřmi pokračujte dál a brzy se dostanete k běžícímu pásu. Naskočte tam a po cestě zabijte nepřátele, vyskočte z pásu a přivolejte si výtah. Ve výtahu je monstrum, které skolte a naskočte na výtah. Nahoře najdete raketomet, mezitím zabijte další monstra. Projděte přes venkovní prostranství dovnitř další budovy. Opět se tam strhne mela a pak si v klidu můžete doplnit zdraví u blízké Medical Station. Pokud chcete, tak můžete jít po schůdkách nahoru, kde najdete zbraně a brnění, ale objeví se mega monstrum, jinak dveřmi dál.

Brzy se dostanete ke dveřím, které se nedají otevřít, ale částečně vidíte, že je tam Voss, pokecáte si spolu, pak se vraťte zpět. V místech, kde jsou baňky s budoucími Stroggy se objeví monstrum, zabijte ho a projděte dveřmi odkud přišlo. Výtahem sjeďte dolů a pak do chodby, kde jsou 3 monstra. Na konci putování se dostanete opět k běžícímu pásu, na který naskočte, pak na plošinku. Hned u další zastávky skočte na jiný běžící pás a tam už na vás čeká Voss. Po pokecu je však zabit přeměněným Stroggem. Pokračujte dveřmi k dalšímu výtahu. Nahoře se opět strhne mela, v dané místnosti jsou dvoje dveře, jedny vedou k raketometu a druhé do místnosti, kde se zrovna pitvá. Dejte se tam a pak v kruhové místnosti jsou opět dvoje dveře.

Nejdříve běžte do těch levých, tam zabijte monstrum, ale najdete tam lékárničku a brnění, pak se dejte do pravých dveří. Sjeďte výtahem dolů, kde zabijte pár monster a pak do dalšího levelu.

14. Construction Zone

Hned u východu na vás čeká mech, pilot je mrtev, takže je váš. Naskočte a začněte zabíjet okolní nepřátele. Pohodová mise, robot má opět dvoje zbraně, kulomet a rakety, sám se obnovuje, pokud mu necháte chvíli klid. Na konci cesty se střetnete s obřím červeným robotem, kterého zabijte a pak vystupte. Blízkým mostíkem se dostanete do budovy.

15. Dispersal Facility

V animaci uvidíte, jak nově vytvoření vojáci Strogg na vás číhají.První várku tří vojáků hravě zvládnete, jeden z nich má Rail Gun. Druhá vlna jsou tvoření dva vojáci a jedno mega monstrum se štítem. Zabijte je všechny a sesbírejte potřebnou munici. Běžte jedinými dveřmi do další oblasti, pak výtahem nahoru, kde se probijte přes chodby se sudy. Přes několik chodeb a místnosti se dostanete k obřímu mechanicko-organickému tělesu. Po obou stranách jsou panely, které stiskněte, ty způsobí okamžité zabití organismu. Přiletí opravárenské roboty, ničit je nemá smysl , čímž vám otevřou díru v podlaze, kterou pokračujte dál.

Zdroj: AbecedaHer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A