Návod: Silent Hill 3, část 1/2 – instalace, zbraně, průvodce

Jedna z nejlepších akčních adventur loňského roku, král všech herních hororů a překvapivý závěr veleúspěšné trilogie japonské trilogie Silent Hill si právem zaslouží pozornost každého hráče s pevnými nervy a silným žaludkem. První díl našeho podrobného návodu vám poradí s instalací na starší grafické karty (GeForce 4 MX), shrne užitečnost jednotlivých zbraní a provede vás první polovinou hry.
Návod: Silent Hill 3, část 1/2 – instalace, zbraně, průvodce

Mnoho lidí určitě mrzí, že tahle hra nefunguje na grafických kartách GeForce 4 MX, na internetu jsem ale našel návod , který by měl tento problém odstranit. Stačí si stáhnout prográmek 3D-analyze v. 2.26, spustit ho, ve všech třech položkách load file otevřít soubor sh3.exe a pak  zaškrtnout emulate pixel shader caps, emulate bump map caps, emulate max sim textures a v anti-detect modu : shaders a textures. Podle ohlasu na fórech by to mělo fungovat, ale mě osobně se hra sice spustila, nicméně jen do menu, pokud jsem chtěl začít hru počítač se restartoval. Takže jsem to vyřešil nákupem nové karty :-). Možná budete mít více štěstí, jinak více informací najdete tady.

Zbraně

Nůž

Jediná zbraň, kterou máte úplně od začátku - je celkem rychlá, ale absolutně slabá, takže jí raději nechte v kapse. Heather má sice svůj nůž ráda, ale vám se bude hodit jen do té chvíle, než najdete pistoli a trubku.

Železná trubka

Tuhle krasavici najdete na začátku v temné verzi obchoďáku. Přes jeden metr dlouhá železná trubka si poradí se všemi druhy nepřátel a protože nábojů moc není, budete ji používat častěji než pistoli. Můžete použít tři druhy úderů. Normální máchání ze strany na stranu, rozmáchnutí se ze shora (stisknout a držet tlačítko pro útok) a bodnutí (držte tlačítko pro útok a šipku dopředu).  Rozmáchnutí se ze shora je dobré, pokud nepřítel leží na zemi.

Maul

Tohle drsně vypadající monstrum naleznete ve stokách. Jedná se o velkou železnou ostnatou kouli připevněnou na železné tyči. Naneštěstí je hrozně těžké a jelikož Heather je zástupce něžného pohlaví, a nepatří k anomáliím typu Riplayová, tak se s tímhle moc rychle ohánět nebudete. Pokud jej ale budete chtít použít tak se snažte vždy zasáhnout cíl ostnatou koulí, protože jinak bude poškození mnohem menší. Maul je možné docela dobře použít proti tlusťochovi, který leží na zemi. Úderem ze shora ho několikrát udeřte a bude po něm.

Katana

Absolutně nejlepší zbraň pro souboj tělo na tělo. Najdete jí v umělecké galerii v kancelářské budově. Mezi její nejsilnější útoky patří probodnutí. Pokud se s katanou naučíte, nebudete potřebovat žádnou střelnou zbraň. Také dobrý tip je nechat Heather udělat sérii tří úderů do strany (které můžou zranit i více protivníků stojících u sebe), pak vteřinu počkat a hned znovu zaútočit dalším úderem.

Stun Gun

Tohle dal Hather její otec „pro každý případ“, ale Heather to většinou nechávala doma ve své ložnici. Aby jste vůbec mohli tuhle věc použít musíte mít baterie, kterých ve hře moc není a ještě navíc stát velice blízko nepříteli. Moc účinný ale stejně není, přirovnal bych to nejspíš k noži jen s tím rozdílem, že se oběť nemůže chvíli hýbat. Nechte si raději zajít chuť, protože tohle je naprosto zbytečné.

Handgun

Asi nejpoužitelnější zbraň ve hře. Náboje najdete na mnoha místech, účinnost také není k zahození a hlavně má slušný dostřel. Také se můžete během střelby hýbat, což vám dává možnost trochu taktizovat a nečekat na jednom místě až si pro vás přijdou. Zásobník na deset nábojů vám bude určitě stačit.

Shotgun

Brokovnice nejspíš nesmí v žádné hře chybět a tak ji máme i tady. Pro brokovnici platí stejné pravidla jako ve všech jiných hrách. Na blízko je smrtící na větší vzdálenost zasáhne více nepřátel najednou. Doporučuji si jí nechat na těžší souboje a zbytečně neplýtvat jejími náboji, protože jich ve hře moc nenajdete.

SMG

Zástupce automatických zbraní, který spotřebuje veškerou munici dřív než řeknete „došla mi munice“. I tak je však velice silný a zvlášť na těžší nepřátelé, kteří jen tak nepadnou. Pokud střílíte tak se nemůžete hýbat, takže proti většímu houfu nepřátel tuhle zbraň raději nepoužívejte.

Návod

Shoping Mall

Začínáte v zábavním parku, který určitě znáte z demoverze. Nerychlejší způsob jak se odsud dostat je umřít a to hned pomocí psa (pes to není, ale já mu tak budu říkat) za dveřmi. Nebo pokud chcete, tak si zajděte na horskou dráhu, ale výsledek bude stejný. Pak se probudíte a zjistíte, že to byl jen hnusný sen. Na chodbě potkáte Douglase, který si s vámi bude chtít promluvit, ale neúspěšně. Heather se vám dostane do rukou na dámských záchodcích. Všimněte si nejprve symbolu na zdi. To je savepoint, místo kde si můžete uložit hru. Vylezte okénkem ven a proběhněte kolem stěny až ke dveřím. Těmi projděte až na konec k dalším dveřím. V hale vlezte pod polootevřenou  roletu a seberte zbraň a náboje. Pokračujte pak zadními dveřmi dál. U výtahu seberte z nástěnky mapu (Tu používejte velice často, neboť vám o mnoho usnadní orientaci) a projděte dveřmi naproti. Po schodech nahoru a pak chodbou dál. Tady vyzkoušejte všechny dveře, v jedněch  najdete sušené hovězí, kterým můžete odlákat některé monstra a v druhých nějaké léčivé nápoje a munici. Také tu najdete klíč zapadlý v jedné z palet. Zatím na něj nedosáhnete, tak se vydejte do velké haly, kde hned po levici vstupte do pekařství. Tady najdete kleště, které použijte k vyndání zapadlého klíče. S tím si můžete otevřít další obchod a sice knihkupectví. Tady seberte ze země knihy a ze stolu náboje. Použijte knihy na volné místo v polici a rozluštěte první hádanku. EASY – Stačí jen seřadit knihy podle čísel a kód se objeví na jejich hřbetech. NORMAL – Tady musíte knihy seřadit tak aby kód na jejich hřbetech byl čitelný a dával smysl HARD – Vaším úkolem je seřadit knihy podle hádanek, které poukazují na jednotlivá díla pořadí je IV- I- V- II- III a kód ke dveřím je podle další hádanky 8-3-5-2. Zadejte kód do klávesnice u dveří a shlédněte animaci s Claudií. Pak nastupte do výtahu a sjeďte dolů.

Shoping Mall (Dark Side)

V téhle části se docela špatně orientuje takže se snažte často koukat do mapy a kontrolovat svou pozici. Nejprve zamiřte na dámské záchodky v levé horní části mapy. Tady seberte láhev bělidla a v místnosti vedle baterku, lékárničku a munici. Pak se dostaňte zpátky do obchodu s polozataženou roletou a seberte tu ramínko a neprůstřelnou vestu, která vás trošičku ochrání přes útoky monster. V levé části mapy je u výtahu místnost, ve které je žebřík. Stoupněte si tak aby jste ho měli nad sebou a použijte ramínko. Heather si pomocí něj přitáhne žebřík a vyšplhá nahoru. Po rozbitých schodech pak nahoru a dveřmi do první místnosti po pravici. Tady najdete klíč a nějaké ty náboje a lékárničku. Pak sejděte zpátky dolů (ještě se sem ale vrátíme) a najděte klenotnictví. Hned vedle je obchod s televizory a tam další savepoint. V klenotnictví seberte vlašský oříšek a druhými dveřmi odejděte dál. Jděte doleva a pomocí klíče, který jste předtím našli, otevřete dveře. Krom health drinků tady najdete i železnou trubku, která vám určitě přijde vhod. Projděte velkými dveřmi a vstupte do malé místnosti vlevo dole. Tady by měl být (pokud nehrajete hádanky na Easy) detergent, seberte jej a pokračujte druhými dveřmi dál až k větráku. Vypněte ho a vstupte do další místnosti, tady je hejno jakéhosi lítavého hmyzu (možná to hmyz není), do odpadkového koše namíchejte koktail z detergentu a bělidla a pak běžte zapnout větrák. Cesta bude čistá. Jedny dveře v dlouhé chodbě jsou otevřít a v místnosti můžete vzít pár nábojů. Pak pokračujte dál, přes velkou halu až do místnosti, kde můžete pomocí svěráku rozbít oříšek a vzít si kámen, který z něho vypadne. Tímhle kamenem můžete otevřít dveře, které jsou na začátku (jak jste vylezli po žebříku) půjdete po rozbitých jezdících schodech nahoru. Tam sestoupejte po žebříku dolů a utkejte se s prvním velkým monstrem. Způsob jak ho zabít je střelit ho do otevřené tlamy. Po několika výstřelech by měl být mrtev.

Underground

Projděte až ke vstupu do metra kde z nástěnky seberte mapu.  Sejděte dolů a pomocí mapy se dostaňte na první nástupiště, odtud zamiřte po schodech dolů (jsou tu dvoje, tak prozkoumejte oboje)  kde najdete náboje a louskáček. Pak se přesuňte k druhému nástupišti. Cestou narazíte na zamčené dveře, které ale hravě odemknete pomocí louskáčku. Ve stojícím vagónu najdete brokovnici a nějaké náboje. Jděte po schodech dolů a sledujte bedlivě cedule. Vaším zájmem je teď nástupiště číslo tři. Všimněte si tam dveří s červeným světlem, seskočte k nim a jak uslyšíte metro tak se hned vraťte k perónu a pomocí tlačítka použít vylezte nahoru. Společnost vám budou dělat ještě tři psi, ale těch si raději nevšímejte nebo vás metro přejede. Pak pokračujte dál podél metra, které právě přijelo až k jeho poslednímu vagónu, který je otevřený. Vstupte dovnitř. Tady se budete muset probojovat přes pár monster až do prvního vagónu.

Sewers

Seběhněte po schodech dolů a jděte do dveří vlevo.  Pak vlevo a první dveře po vaší pravici. V chodbě zlikvidujte pár nepřátel a vstupte do dalších dveří po pravici. Pak vlevo a v místnosti seberte mapu, náboje a novou zbraň. Maul. Pokračujte druhými dveřmi a zase jděte do prvních dveří napravo. Na konci tunelu najdete krom jiného také prázdnou láhev od vína. Pak se vraťte zpět a otevřete velké dveře vlevo. Pak jděte do dveří vlevo za dalšími dveřmi pak zahněte dvakrát vpravo a dostanete se před další velké dveře. Projděte jimi a rychle se přesuňte do spodnější z malých místností u chodby (na mapce to bude krásně vidět). Tady načerpejte do prázdné láhve petrolej a seberte pohozenou munici. Pak se vydejte do druhé místnosti a tady nalijte do stroje nejprve petrolej a pak ho aktivujte. Odčerpá vodu a vy můžete sestoupit dolů. Jděte pořád dál, přes most až k první křižovatce. Jděte dolů, kde vstupte do prvních dveří po pravici, na konci chodby je skladiště, ve kterém vezměte léčivé ampule, náboje a fén. Jděte zpátky chodbou a projděte dveřmi naproti. Dojděte do místnosti kde se nachází savepoint a pokračujte dál přes velké dveře. Tady zapojte do zásuvky fén a počkejte až bude po příšeře. Přejděte přes most a dostaňte se do dlouhé chodby, které má tvar obráceného C. Zavede vás přímo k žebříku, který vás odtud dostane.

Office Building

Oběhněte budovu a vstupte dovnitř. Vyjděte do pátého patra, kde ve velké místnosti nejprve hoďte matraci do díry a pak seskočte. Zabijte tlusťocha a projděte dírou ve zdi na lešení. Tady jsou dvě létající monstra, které musíte nejprve vyřídit a pak po lešení přejít do protější budovy. Tady opusťte kancelář a najděte dveře s nápisem Dance Studio, tady najdete v jedné z kanceláří mapu budovy a savepoint. Také tu najdete šuplík, ve kterém je provaz, ale s tím zatím nemůžete pohnout. Jděte na schodiště a vyběhněte do 5. patra. Tady najděte Art Gallery, na konci chodby seberte z krabice šroubovák. V místnosti poblíž také najdete Katanu, nejsilnější zbraň na blízko. Ještě si zaskočte do KMN Autoparts, dveře jsou hned vedle těch do galerie. Tady seberte v jedné místnosti hever.  Teď se můžete vrátit zpátky do kanceláře ve studiu a pomocí šroubováku otevřít zaseklý šuplík. Seberte lano a jděte pomocí heveru otevřít dveře výtahu. Použijte lano a slezte do druhého patra. Najděte a otevřete jedny z dveří s nápisem Echo. Projděte celý pokoj, přes koupelnu až do malého pokoje s vanou. Otočte kohoutkem.

Office Building (Dark Side)

Jděte pořád dopředu, narazíte na pár plazivců. Jakmile se dostanete do ošetřovny, potkáte Vincenta - váš budoucí protivník. Proberte věci ve skříni a seberte všechny léčiva a Oxydol. Sjeďte výtahem do prvního patra a v kavárně seberte z lednice jedna chlazená vepřová játra. Výtahem vyjeďte do 5. patra, dejte si pozor na pár psů a plazivců. Vstupte do dveří nalevo, pokračujte chodbou až do malé místnosti s dřevěným stolem. Tady seberte ze stolu zápalky. Vraťte se zpět a tentokrát pokračujte chodbou na druhou stranu. Minete jakýsi podivný obraz a za dalšími dveřmi přijdete do místnosti, kde je obraz nějakého upálení. Do kyblíku, který je před tím, vložte játra a oxydol a vytvářející se kyslík zapalte. Objeví se tajná chodba.  Prolezte dál a sejděte po schodech dolů. Vstupte do dveří a projděte dlouhou chodbo přes jedny dveře až do malé místnosti s mincemi. Seberte jednu minci a vhoďte jí do automatu u stěny.  Získáte plechovku, ve které je klíč. Vraťte se kousek zpátky a klíčem si otevřete dveře k výtahu. Sjeďte do prvního patra a projděte dveřmi vpravo a pokračujte chodbou až k posledním dveřím. Tady najdete papír od krve, který si přečtěte. Teď už můžete odejít z budovy.

Daisy Villa

Zamiřte domů do apartmánu v Daisy Villa. Stačí když zahnete nejprve vpravo a pak zase vpravo do malé uličky. V domě proběhněte chodbou, použijte savepoint a pokračujte dál až ke svému bytu. Kamera se automaticky změní takže svůj byt určitě poznáte. Vstupte dovnitř a zjistěte co se stalo. Čeká vás další velký souboj s monstrem, které má velice nebezpečné ostří místo rukou. Přímá střelba nic neřeší, takže ho musíte zasáhnout, když bude bokem. Nejjednodušší je počkat až zaútočí a pak vystřelit, nejlépe brokovnicí. Průběžně se nezapomeňte léčit a po několika výstřelech bude po něm. Pokud chcete, můžete ho vyřídit katanou, ale to je o trošku těžší. Až padne, setkáte se opět s Douglasem, navrhne vám, že byste se měli vydat do městečka Silent Hill společně. Ještě než opustíte byt si zajděte do svého pokoje pro Stun Gun. Ještě si vychutnejte animaci v autě, ve které se dozvíte kdo jste vůbec zač a co musíte udělat.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A