Návod: Silent Hill 3, část 2/2 – průvodce, různé konce, bonusy

V druhé polovině návodu na vynikající adventurně-akční horor Silent Hill 3 vás provedeme zbytkem hry (s údaji pro všechny obtížnosti) a řekneme si, co musíte udělat, abyste viděli každý ze tří různých konců hry nebo získali všechny bonusové kostýmy, zbraně a předměty. Pokud si nejste jistí, zda jste odhalili všechna tajemství hry, čtěte nás návod!
Návod: Silent Hill 3, část 2/2 – průvodce, různé konce, bonusy

Silent Hill a Brookhaven Hospital

Vítejte ve městě Silent Hill. Prvním místem, kam byste se měli vydat, je místní nemocnice. Zorientujte se podle mapy a běžte jejím směrem. Na nepřátele se vykašlete, zbytečně byste přišli o zdraví a munici. Všechny je proto raději oběhněte. Vstupte do přízemí nemocnice Brookhaven. Tady vás uvítají dvě sestřičky. Seznamte je s katanou a vstupte do prvních dveří naproti vám. Tady najdete mapu, která je výborně popsána, takže vám a hlavně mě ušetří mnoho práce. V DOCTOR`S LOUNGE seberte z lednice nějaké health drinky a pokračujte do VISITING ROOM, kde najdete panenku a zápisník. Přečte si ho. Pak najděte výtah a vyjeďte do druhého patra. Tam najdete další část zápisníku. Vstupte do WOMEN`S LOCKER ROOM a seberte zde parfém. Ten má velice zvláštní účinek, pokud ho máte na sobě, přiláká všechny nepřátele z okolí. Proto pokud nehrajete hru podruhé nebo nejste vyloženě bojechtivý typ, raději jej nepoužívejte. Pokud hrajete hru podruhé, najdete tu ještě nějaké časopisy, které vám odkryjí heslo pro nový kostým. Také nezapomeňte vzít odlakovač a náboje. Vraťte se zpět do přízemí a projděte velkými dveřmi do lůžkového oddělení. Pobijte pár dotěrných sestřiček a vstupte do pokoje C4. Tady si přečtěte  další část Stanleyho zápisníku a ze zdi odlepte odlakovačem klíč od schodiště.  Pokud máte hodně sil, můžete se ještě zastavit v C2 a pobít trojici sestřiček pro nějaké to léčení. Pak se vydejte ke schodišti a po schodech nahoru až na střechu. V rohu na sudech najdete dva zásobníky do samopalu. Také jsou tu dvě monstra, která je ale lepší oběhnout. Pak se vraťte zpátky do druhého patra a jděte ke dveřím do lůžkového oddělení. Najdete tu na nástěnce klíč, podle kterého zjistíte kód ke dveřím.

 • Easy – 4639
 • Normal – 8634
 • Hard – 4896

Vstupte dál a nejděte místnost M4 - tady na vás čeká zvonící budík a další hádanka. Nejprve vypněte budík a zapamatujte si čas. To je číselná kombinace ke kufříku. Až se kufřík otevře, vezměte z něho fotoaparát. V M5 můžete zase získat nějaké to léčivo, pokud nejprve přemůžete další trio sestřiček. Pak se vraťte zpátky na schodiště a sestupte do sklepení. Tady sledujte krvavou stopu až k výtahu. Seberte samopal a vstupte do jediné odemčené místnosti. Tady vyfoťte místo za regálem, získáte další číselnou kombinaci. Zapamatujte si ji. Vraťte se zpět ke schodišti a vyběhněte až do třetího patra. Nejprve vstupte do STORE ROOM, uložte si pozici a seberte nějaké to vybavení.  Na dveřích do lůžkového oddělení naťukejte kód, který jste našli za policí ve sklepě. V S1 si přečtěte časopisy pohozené na posteli a seberte sušené maso. Další místnost je S7, tady si můžete přečíst další ze Stanleyho zápisníků. V S12 narazíte na zvonící telefon. Zvedněte ho a shlédněte animaci. Teď se musíte vrátit do druhého patra, do lůžkového oddělení. Tady zjistíte, že se tu objevily nové dveře. Projděte labyrintem a vylezte po žebříku nahoru.

Brookhaven Hospital (Dark Side)

Další změna prostředí. V místnosti S3 najdete nějaké náboje a savepoint. Pak pokračujte do EXAMINATION ROOM 4, tady uvidíte, jak krev pomalu odkapává do kyblíku. Tuhle místnost si zapamatujte, protože se sem budete muset vrátit. Zamiřte k výtahu a sjeďte do B3. Tady na vás čeká další hádanka, pouze na normal či hard.

 • Normal – všimněte si těl na postelích, postele mají čísla, ty čísla jsou klíčem k zámku. Stačí najít správnou kombinaci a dveře se otevřou.
 • Hard – Tady je to trochu těžší. Musíte projít složitou hádankou, ale výsledná čísla by měla být 9271, nebo tak nějak:-)

Za dveřmi seberte klíč. Výtahem vyjeďte do druhého patra a zajděte do WOMEN`S  LOCKER ROOM. Tady seberte z koše plastikový pytel a mrkněte se do skříňky. Jděte do místnosti naproti MEN`S LOCKER ROOM. Tady uslyšíte zvonit telefon. Najdete ho v jedné ze skříněk. Pak se vraťte do EXAMINATION ROOM 4, kde použijte plastikový pytel na kapající krev a naplňte jej. Vraťte se zpět k výtahu a sjeďte do přízemí. Použijte Cremated key a vstupte do velké místnosti na jihu.  Projděte až do lůžkového oddělení. V C1 seberte pár užitečných věciček a pak jděte na konec chodby do C4. Tady najdete savepoint a  obětní oltář. Použijte krev v plastikovém pytli a sestupte po žebříku dolů. Tady vás čeká třetí boss fight. Leonard není tak těžký jako předchozí monstrum a mě podlehl za necelé tři minuty. Jakmile si stoupne, začněte do něj střílet pistolí. Pokud stojí, je totiž velice pomalý a tak jej můžete bez větších problémů zlikvidovat. Po jeho smrti získáte talisman. Pak vyjděte před nemocnici a zhlédněte další animaci. Vraťte se do motelu, kde se dozvíte, kam by měly vaše kroky směřovat dále. Vydejte se tedy směrem k zábavnímu parku.

Lakeside Amusement Park

Pokud  jste hráli předchozí díly, bude vědět, kde se nacházíte. Ze začátku musíte postupovat stejně jako v úplně prvním levelu hry. Projděte dveřmi, zabijte dvě monstra a vstupte do obchodu se suvenýry. Tady posbírejte náboje a léčení. Po chvíli uslyšíte nějaký divný zvuk, to v rohu spadl jeden z regálů. Objeví se tu první savepoint  a v jedné z krabiček na zemi klíč od horské dráhy.  Seberte klíč a vyjděte ven. Pokračujte dál až k malým dřevěným dveřím.  Proběhněte rychle přes několik monster ke vstupu na horskou dráhu a pak po schodech až k jedné z řídících kabinek. Tu otevřete nalezeným klíčem a aktivujte spínač nalevo. Spusťte dráhu a vydejte se po kolejích. Za chvíli budete přerušeni další animací. Po jejím skončení pokračujte do strašidelného domu. Tady poslouchejte průvodce a pokračujte pořád kupředu. V jedné z místností vám cestu zatarasí visící mrtvola, tak se otočte a odejděte druhými dveřmi. V další chodbě se rozběhněte a rychle utíkejte na konec chodby a dveřmi dál. Tady se nezastavujte a  pokračujte v běhu zase na konec chodby. Tam najdete dveře, které vás odsud dostanou. Tady narazíte na pár prostranství, kde nebude nic než monstra. Doporučuji je oběhnout. Proběhněte kolem kolotoče SWING ROCKET až k malému jevišti. Tady seberte z lavičky řetěz a z jeviště červenou botu. Vraťte se zpět ke kolotoči. Připevněte kus řetězu k zamčeným dveřím a druhý ke středu kolotoče. V budce seberte náboje a aktivujte kolotoč. Cesta dál je volná. Setkáte se s Douglasem. V další části parku prozkoumejte nejprve stánek vědmy, FORTUNE TELLER. Tady najdete hlavu panenky, Douglasův deník a možná nějaké to léčení. Pak zajděte do pohádkové boudy MARCHEN TRAVEL.  Tady musíte Sněhurce dát do ruky hlavu panenky (lepší by bylo jablko, ale to tu není:-)) a popelce červený střevíc. Pak následujte koleje až ke dveřím do další části, kde projděte železnými dveřmi. Na zmrzlinářském voze seberte dvě baterie do paralyzéru a zápisník. Pak rychle proběhněte přes monstrum až ke kolotoči. Na lavičce před ním ještě seberte lékárničku, pokud jich nemáte dost. Jakmile se kolotoč spustí, máte jen něco času, abyste zabili všechny koně. Používejte katanu, vždy několik úderů ze shora a koník vydá poslední zařehtání a je po něm. Až všechny pobijete, připravte se na těžký souboj. Budete muset zbít čtyři reinkarnace Alessy. První bude útočit nožem. Tu v pohodě zabijete třeba katanou. Druhá na vás půjde s pistolí. Tu také zvládnete v pohodě katanou nebo pistolí. Třetí bude mít ocelovou trubku. Tu jsem osobně zabil třemi ranami z brokovnice. Stačí si jen počkat až se napřáhne a vystřelit. A poslední Alessa bude mít samopal. Schovejte se za některého koně a počkejte si až přijde blíže. Pak použijte buď brokovnici nebo katanu. Hlavně se nezapomeňte léčit. Po její smrti se kolotoč zastaví a vy můžete projít chodbou až do kostela.

Church

Po krátké rozmluvě s Claudií se vydejte k oltáři a seberte z něho první tarotovou kartu EYE OF NIGHT. Pak projděte dveřmi, kterými odešla Claudie. Z nástěnky seberte mapu a vstupte do zpovědnice. Pokud hrajete hru poprvé, je úplně jedno jak odpovíte, pokud hrajete hru znovu, bude mít vaše odpověď vliv na konec hry.  Pokračujte chodbou dál a přes místnost kde najdete zamlžené monstrum, které oběhněte, vstupte do chodby. Na konci si dejte pozor na dva ležící tlusťochy. Za pravými dveřmi se nachází ložnice. Tady seberte kazetu a nějaké náboje. Pak pokračujte dalšími dveřmi, přes dlouhou chodbu do další chodby. Jděte nejprve do dveří úplně na konci, obrazu uprostřed si zatím nevšímejte. Vstoupíte do jakési kaple, kde na zemi najdete saveponit symbol. Všimněte si také obrazů, obzvláště toho, na kterém jste vy.  Pak se vraťte zpět k obrazu na chodbě, za kterým jsou dveře dál. Chodbou projděte do centrální části kostela. Po ochozu se dostaňte až do knihovny. Tady na vás bude čekat Vincent a ukáže se, že to možná není nepřítel. Dá vám knihu, která podrobněji vysvětluje sílu symbolu, který jste získali po zabití Leonarda. Nezapomeňte sebrat ze stolu druhou kartu MOON. Pak se vraťte zpět a výtahem sjeďte o patro níže.  Tady zamiřte nejprve doprava do malých dveří. Pokud se vám stane, že vidíte jen bílou obrazovku, snažte se orientovat podle mapy. Zamiřte na druhý konec chodby do márnice. Tady krom nábojů najdete třetí tarotovou kartu HANGED MAN. Cestou zpět se ještě můžete zastavit v ložnici, která velice připomíná tu, ve které jste nechali svého otce. Ale krom baterií do paralyzéru tu nic není. Projděte po ochozu do posledních dveří. Tady pobijte několik nepřátel a pokračujte dál. Vstupte do prvních dveří po vaší levici a přes prázdnou místnost do slepé chodby. V půlce chodby se vám ukáží dětské stopy vedoucí do zdi. Za zdí je chodba vedoucí do malé místnosti. Tam seberte kartu FOOL a lékárnu. Najdete tu také nějaké zápisníky, které vám přiblíží vaši minulost. Vraťte se přes prázdnou místnost zpět do chodby a pokračujte dál vlevo. Chodba vás zavede až do dětského pokoje. Tady seberte ze zdi klíč a vraťte se úplně na začátek, přes místnost se zamlženým monstrem až ke dveřím, které byly zamčené. Pomocí klíče je můžete nyní otevřít. Chodbou projděte k prvním dveřím, do kterých také vstupte.  Prozkoumejte některé lavice a vyjděte ven druhými dveřmi. Tím jste si ušetřili jeden souboj. Na konci chodby najdete dvoje dveře naproti sobě. V jedné místnosti se nachází poslední karta HIGH PRIESTESS.  V té druhé magnetofon, ve kterém si můžete pustit nalezenou kazetu. Pak se vraťte zpět do dětského pokoje, kde jste našli klíč. Na dveřích vás čeká poslední hádanka. Vaším úkolem je umístit karty do správné kombinace. Jako nápověda vám k tomu poslouží skicák na posteli. Každá karta má také nějaké číslo.

              FOOL XXX MOON    
Easy XXX EYE   XXX                 
              MAN     XXX    PRIESTESS        


       EYE            XXX   MOON
Normal   PRIESTESS     XXX    FOOL
       XXX           MAN    XXX

  PRIESTESS      EYE       XXX
Hard         XXX             FOOL     MOON
     MAN             XXX      XXX

Cesta dál se otevře a vy můžete konečně stanout tváří v tvář Claudii. Počkejte co se stane a až se budete moci hýbat, použijte váš přívěsek. Pak následujte Claudii do díry a připravte se na finální souboj. Všimněte si půlkruhů na zemi. Ty značí její dosah. Vytáhněte pistoli a začněte to do ní sypat. Nezapomeňte se pořád pohybovat do stran, aby vás neusmažila ohněm.  Jakmile jí několikrát trefíte, padne na kolena a to je dobrá chvíle pro vytáhnutí brokovnice nebo samopalu a pěkně zblízka to do ní naprat. Tohle se bude několikrát opakovat až pak spadne na zem a už se nezvedne. To se už její životní síly blíží ke konci. Proto se nebojte a dorazte jí. Čeká na vás poslední animace, po které si můžete konečně odpočinout. Ale určitě si SH 3 zahrajte ještě jednou protože se jinak připravíte o mnoho nového…

Konec ?

Konce hry jsou možné tři, pokud hrajete poprvé, čeká vás klasický konec, pokud hrajete podruhé a zabili jste více jak 100 nepřátel a ještě jste utrpěli dost zranění a nakonec odpustili ženě ve zpovědnici, čeká vás druhý konec. Třetí konec se odehrává trochu jinde a aktivujete ho jen tak, že budete používat pouze Heather Beam a zabijete s ním více jak 30 nepřátel. Pak až se vrátíte domů, dočkáte se třetího konce. Dalším zpestřením jsou nové zbraně a kostýmy. Tady je krátký seznam jak a kde je získat.

Samopal s neomezeným střelivem

Ten získáte jedině, když bohyni dorazíte zbraní na blízko. To znamená, že jakmile padne na kolena a bude pouze na zemi, vytáhněte katanu, maul nebo něco takového a snažte se jí zabít tímto způsobem. Jednoduché to nebude, ale ta odměna stojí za to. Samopal pak bude ležet na sudech, hned na začátku hry, kdy vylezete z dámských záchodků.

Heather beam

Světelný meč, který by vám záviděl i Darth Vader. Tenhle kousek získáte, když  během hry usmrtíte více nepřátel zbraněmi nablízko. Což by neměl být problém, protože nábojů není ve hře tolik a tak asi každý raději umlátil monstrum mečem. Meč pak najdete v Obchodím domě ve dveřích na konci chodby, ve které je místnost se zapadlým klíčem.

Sexy beam

Vylepšený světelný meč získáte jedině, když dohrajete hru podruhé a obléknete si kostým zvaný Princess heart. Pak se z vás stane super bojovnice a získáte také některé nové údery mečem.

Flamethrower

Plamenomet. K jeho získání musíte udělat přesný opak k získání světelného meče. Tj. zabít více nepřátel pomocí střelných zbraní. Pak si ho můžete vyzvednout v pekárně, v obchodním domě.

Zlatá a stříbrná trubka

Ve stokách, tam co jste museli hodit fén do vody abyste zabili monstrum které hlídalo most, přistupte blíž k vodě a hoďte do ní svou starou trubku. Objeví se královna stok a bude vám pokládat pár otázek. Pokud nebude lhát, získáte tyto dvě nové trubky. Jsou sice k ničemu, ale určitě potěší mít vše.

Kostýmy

Zadáváním hesel v menu můžete získat nové kostýmy, aby Heather nevypadala pořád stejně. Některé hesla k jejich získání lze získat ve hře, jiná pouze na internetu či v oficiálních průvodcích. Některá hesla najdete zde:

 • HappyBirthDay
 • BlueRobbieWin
 • Shut_your_mouth
 • I_Love_You
 • SH3_Wrestlarn
 • LightToFuture

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |