Návod: Tron 2.0, část 1/2 – průvodce nejoriginálnější akční hrou roku

Vynikající akční hra Tron 2.0 příjemně překvapila nejen recenzenta z Doupěte, ale také mnoho dalších hráčů, včetně třeba takového Michala Rybky z Levelu. Tron není jenom skvěle hratelná FPS, která dobře a originálně vypadá, je to také unikátní skloubení akčních i RPG prvků, což některým z vás může trochu zamotat hlavu. Proto vám nyní Doupě přináší návod!
Návod: Tron 2.0, část 1/2 – průvodce nejoriginálnější akční hrou roku

Subroutines

 • Ball Launcher – Super silná korozivní zbraň, která ale spotřebuje super moc energie :-)
 • Drunken Dims – Další korozivní zbraň, která je ale stejně jako Launcher moc náročná na energii.
 • Cluster – Disková zbraň. Při útoku se rozdělí na více částí.
 • Sequencer – Disk, který můžete hodit vícekrát najednou. Můžete tak útočit na nepřítele téměř nepřetržitě.
 • Energy Claw – Tak trochu upíří zbraň. Vysává z nepřátel život a přidává vám energii. Vtip je v tom, že nepřátelé se nemůžou hýbat, takže se to hodí na rychlé přepady, aby nikdo nestihl spustit alarm.
 • Prankster Bit – Samonaváděcí střela, po explozi začne nasávat nepřátele do sebe. Sice hodně silná, ale skoro nepoužitelná zbraň.
 • LOL – Energetická puška s optickým hledím. Velice účinná a přesná.
 • Suffusion – Zbraň pro boj zblízka. Je to jakási náhrada brokovnice, která nesmí chybět v žádné 3d akci.
 • Corrode – přidá k útoku ještě korozivní poškození. Čím lepší verze, tím déle poškození trvá. Rozhodně super věc, která by vám neměla chybět.
 • Megahurtz – Zvýší vám účinnost zbraně, kterou používáte.
 • Power Block – Zvyšuje účinnost disku. Pokud bojujete s diskem, je to nutnost.
 • Primitive Charge – Stejně jako Power Block, zvyšuje účinnost disku a zbraní na Rod základu.
 • Fuzzy Signature – Snižuje množství hluku, které vydáváte při chůzi. Tohle není Thief, takže to moc nevyužijete.
 • Profiler – Zjišťuje stav programů. Zobrazuje užitečné informace o nepřátelích.
 • Triangulace – Optické přibližování. S tímhle se budete cítit jako pravý sniper.
 • Viral Shield – Zabraňuje korupci programů. Velice důležité, aby jste pořád nemuseli léčit napadené soubory.
 • Virus Scan – Zjišťuje přítomnost virů v jednotlivých subrutinách, v nejlepší verzi napadené subrutiny vyléčí.
 • Y-Amp – Lepší skákání.  Nejspíš nutnost, protože jinak se na spoustu míst vůbec nedostanete.

Zbytek subroutin složí jako brnění na jednotlivé části těla. To rozhodně nepodceňujte. Až budete mít na sobě všechny části v Gold verzi, sami zjistíte, že snesete spoustu zásahů a nic moc se vám nestane.

  

Pokud bojujete z diskem a máte Megahurtz + Corrode + Power Block a Primitive Charge, v Gold verzi zabijete na jeden hod téměř cokoliv. Pokud se trefíte do hlavy, tak cokoliv :-)

Hledejte pečlivě všechny bodíky, které vám zvednou vaši verzi o 0.0.5, bude tak postupovat o mnoho rychleji. A najít je, je velice snadné, většinou jsou schované za nějakou bednou nebo na vrcholku hromady krabic.

Při vylepšování postav sázejte hlavně na účinnost zbraní, zdraví a energii. Ostatní věci jsou vcelku k ničemu. Pokud bojujete s diskem, zvedejte si - spíše než energii - zdraví. Naopak pokud používáte ostatní zbraně, energie je pro vás alfou i omegou.

Unauthorized User

Combat Training Arena

Seberte disk a pokud chcete, zabijte první tréninkový program. Z jeho zbytků seberte permission 7, pak můžete pokračovat nově vytvořeným spojením do další části. Tady narazíte na skutečný odpor. První dva nepřátelské programy potkáte hned ve vedlejší místnosti. Po jejich zabití následujte byte k ochozu. Tady je další nepřátelský program a uprostřed výtah, který vás doveze do nižšího patra. Narazíte na překážku v podobě schodu, na který zatím nevyskočíte. Poslechněte si byte a jděte do nově zpřístupněné místnosti. Nejprve prozkoumejte horní část, kde najdete v adresáři další permission (dále jen P) a třetí bodík, který vám vylepší verzi. Pak slezte dolů ke světelnému mostu. Nejprve ho vypněte, čímž shodíte nepořádek, který vám bránil v cestě. V adresáři najdete Y-amp a Blaster. Objeví se další dva nepřátelé, rychle je zlikvidujte a prohledejte zbytek adresářů. Pak se vraťte za bytem a vyskočte na schod. Můžete ještě vzít z adresáře Profiler, pokud jste si ho nevzali z jádra jednoho z nepřátel. Pak projděte do další části.

Program Integration

Hned na začátku uvidíte na zemi optimizer. Použijte ho a zlepšete si Y-amp, protože beta profiler najdete za chvíli. Pokračujte dál a rychle zabijte program, na který narazíte. Skočte do tunelu vpravo a pobijte nepřátelské programy. Najděte první bod k verzi a v jednom adresáři P1 a Fuzzy Signature. Doplňte si energii, deaktivujte pole a projděte vstupem zpět na začátek. Teď můžete pokračovat vstupem do místnosti, kde jste deaktivovali silové pole. Projděte až k datovým proudům, kterých se ale nedotýkejte, zemřeli byste. Z jednoho nepřítele seberte P4 a po rozmluvě s programem Marco pokračujte koridorem dál. Z jádra dalšího nepřítele můžete získat Primitive charge. Prohledejte všechny archívy a nejděte P4 pak neidentifikovanou Submasku a nakonec P2 a Virus scan. Až to všechno poberete, deaktivujte pole a pobijte další várku nepřátel, která se objeví. Projděte až na konec, kde je panel, kterým vypnete datové proudy. Pak se můžete vrátit zpátky, ale pozor po cestě zpět narazíte na další nepřátele.  Projděte pod datovým proudem a vstupte do velké kruhové místnosti. Tady musíte aktivovat všechny spínače a měli byste to udělat rychle, protože se tu budou pořád objevovat nepřátelé. Až tak učiníte, vstupte do paprsku uprostřed. (Archívu uprostřed si nevšímejte, všechno už máte).

Vaporware

Light Cycle Arena and Staging Pit

Promluvte si se všemi programy a projeďte si základní trénink. Pak znovu prozkoumejte celou halu a znovu si promluvte se všemi programy. Čeká vás další závod. Po jeho vítězství si znovu promluvte se všemi programy. Jeden z nich vám dá P k jedné ze skříněk, ve které je Super Lightcycle. Další program bude chtít vědět, na koho si vsadit. Řekněte mu, že vítězem se stane modrý závodník, což jste vy :-). Vyhrajte další závod a připravte se na poslední z nich. Ten už půjde jako po másle.

Prisoner Bin

Promluvte si s Mercury, dá vám zbraň a prozradí vám něco o jejím používaní. Rychle usmrťte prvního nepřítele a počkejte, až k vám přijde Mercury. Dostanete P1. Pokračujte dál chodbou, zničte další program a seberte z jeho jádra P5. Dostanete se k celám. Tady si dejte pozor na létající hlídače, které zatím nemůžete zabít. Zaměřte se na budovu vlevo, je to jakási strážnice a voják v ní má další zbraň, Suffision. Je sice účinná jen na blízkou vzdálenost, ale pořád lepší než Primitive rod. Pobijte tedy hlídače a zbytek nepřátel a vyskákejte po bednách k archívům.  Najdete tu P2, P6 a Virus Scan Beta. Pokud budete pokračovat dál, najdete ještě P3 a beta verzi Peripheral seal. A úplně na konci pak optimizer, který určitě použijte k vylepšení Y-ampu na gold verzi. Pak konečně najděte a osvoboďte zavřený program, který vám otevře cestu dál. Projděte do kruhové místnosti, kde nejprve zničte dvě krabičky na stěnách a pak vstupte doprostřed místnosti, která vás vyveze nahoru. Tady prohledejte celou oblast, v přilehlých místností najdete potřebnou P4, kterou otevřete místnost, kde je váš disk. Seberte ho a prohledejte archív kvůli LOL, což je super ostřelovací puška. Diskem pobijte zbytek nepřátel a projděte do blízkého datového paprsku.

Transport Station

Ti, co hráli demo, tuhle část hry zvládnou hned :-).  Pobijte nejprve trojici ICP ve vedlejší místnosti a seberte P2, které zůstane po jednom z nich. Pokračujte do velké haly, kde pomocí LOL zastřelte všechny nepřátele. Tady se rozhodně chvíli zdržte, protože tu najdete spoustu užitečného vybavení.  K přemisťování do vyšších pater použijte bedny, které jezdí pořád dokola. Aby jste se dostali k optimizéru, musíte do nejvyššího patra, pak přeskákat na druhou stranu a tady si počkat na zlatě zabarvenou bednu, která vás doveze přímo k optimizéru. Určitě si odtud nezapomeňte odnést Virus Scan Gold, Viral Shield a Sequencer, což je super disk, který vás sice stojí něco energie, ale můžete jich hodit více najednou. Přejděte přes most do další části skladiště, kde nejprve zlikvidujte pár nepřátel a pak prohledejte všechny archívy. Projděte do malé místnosti, kde co nejrychleji zlikvidujte trojici ICP, protože pokud spustí alarm , budete mít co dělat, abyste přežili. Prohledejte archív a ve vedlejší místnosti aktivujte první Mooring App. Pak se vraťte zpět do skladiště, kde aktivujte zbylé dva a rychle nastupte do transportu.

Primary Digitizing

V jezírku si můžete doplnit energii, pak otevřete dveře, pobijte dva ICP (P4) a projděte až k bednám vlevo. Vylezte na ně, zlikvidujte všechny Z-loty. V archívech v místnostech po stranách můžete získat pár dobrých věcí (P3, Sequencer Beta). Až si vezmete vše co potřebujete, promluvte si s Bytem. Otevře vám cestu dál. Tady se dejte vpravo a seskočte dolů. Rychle pobijte všechny nepřátele, protože tam mají alarm a můžou si přivolat posily. V archívech seberte Fuzzy Beta, Safeguard, Ball Launcher a P5. Pokračujte dál a za prvními dveřmi si doplňte energii. V další místnosti se konečně nachází Ma3a. K jejímu vysvobození stačí aktivovat bity na dvou přístrojích poblíž. Až tak učiníte, Ma3a bude volná. Vraťte se zpět a promluvte si s programem. Dá vám P a vy můžete přivolat plošinu, která vás vyveze nahoru, na místo, kde jste začínali. Teď musíte jednat velice rychle, protože format se blíží a pokud mu neutečete, zformátuje vás taky.  Rychle běžte přes bedny za Bytem, který otevře silové pole.  Snažte se vyhýbat útokům Z-lotů, protože vás čeká ještě docela dlouhý souboj. Za stěnou budete totiž muset vydržet, než se otevře vstup do jiného počítače. 

Legacy Code

Alan’s Desktop PC

Promluvte si s Ma3a a stáhněte si video soubor, který vám trochu vysvětlí, co se stalo. Jděte za Ma3a, ta vám řekne, abyste nakonfigurovali com port. Zajděte tedy za programy a promluvte si s 02, pak jděte k panelu poblíž druhého I/O nodu a otočte kruhy (až bude 02 na místě). Pak si promluvte s 03 a zase otočte kruhy. Pak následuje 01 a nakonec 04. Promluvte si s Ma3a a pak aktivujte I/O, poblíž kterého jste otáčeli kruhy. Ozve se vám guest a řekne vám, abyste našli tři části emailu.  Jděte tedy tam co byly programy a zahněte doleva. Přejděte přes most až k obsluze, která vám dá první část. Pak pokračujte dál, pozor na Sec-Reezera, a projděte do další části.  Tady najdete v archívu P5, Triangulace Beta a Suffusion Beta. Pokračujte dál po mostě až k obsluze, která vám vydá - po malém souboji s hlídači - druhou část. Pak opět projděte do třetí části, kde bude opravdu rušno, ale získáte tu poslední část emailu. Na konci vyjeďte výtahem nahoru, kde na vás čeká několik ICP. V archívu nenajdete nic moc a tak můžete za Ma3a, která otevře vstup dál.

System reboot

Packet Transport

Nacházíte se v jakémsi vlaku, který má tři vagóny. Doporučuji všechny vagóny prolézt, vybít všechny nepřátele a prohledat každý archív. V prvním vagónu moc nepřátel není, ale hned v archívu poblíž můžete najít Cluster, diskovou zbraň, a P1. Z nepřátel vám zbude také docela slušná andílka (P1, P3 a Profiler Gold). Promluvte si s programem, který se jmenuje J.J., prozradí vám, jak uniknout kontrole.  Seberte ještě z posledního archívu P6 a projděte do dalšího vagónu. Tohle je jakési skladiště, bude se vám tu dobře bojovat, protože se můžete schovávat za bedny a unikat tak nepřátelským diskům. V jednom archívu seberte Base Damping a P4. Třetí vagón je velice podobný tomu prvnímu. Rychle pobijte všechny ICP a prohledejte jejich jádra kvůli P7 a P8. V jednom archívu si vezměte P5 a bude mít úplně všechny. Nahoře můžete sebrat Profiler Gold, pokud ho ještě nemáte a pak se už běžte schovat do poslední části vlaku. 

Power Regulator

Pomocí LOL odstřelte dole hlídajícího ICP a jděte prohledat blízké archívy. Najdete P5 a P6 a v archívu úplně nahoře video záznam, který vám ukáže něco o projektu Datawraiths. Zajděte pak za Bytem, zrušte silové pole a vstupte do komunikačního jádra celého systému. Tady jděte opatrně, protože  stačí krok vedle a skončíte v nekonečné prázdnotě. Projděte kolem první místnosti, kde najdete v archívu P2 a Submask Beta. Teď můžete aktivovat I/O nod a promluvit si s Ma3a. Po vyslechnutí informací od Ma3a pokračujte dál a dojdete do kruhové místnosti. Tady se musíte dostat přes pomalu mizející most. Jděte proti směru hodinových ručiček a snažte se být vždy na první desce, protože ta druhá zmizí a objeví se před tou první.  Až se dostanete na druhou stranu, aktivujte všechny bity a stejným způsobem se vraťte na druhou stranu. Tady se probojujte zpátky k Ma3a a vstupte s ní do data streamu, který vás zavede dál.

Power Oculus

Nejprve budete muset vyčistit oblast od nepřátel, aby mohla Ma3a v klidu otevřít cestu dál. V archívech najdete P4, Truncate a Safeguard Beta. Ostatní věci už nejspíše máte. V jednom archívu také můžete najít další video soubor, ve kterém se dovíte pár zajímavých informací. Promluvte si s Ma3a a sjeďte výtahem dolů. Tady si promluvte s programem, který si bude myslet, že ho jdete vystřídat. Než ale můžete aktivovat oculus, musíte ještě zarovnat čočky. Takže pokračujte přes most dál až k teleportu. Tady si ještě můžete v optimizéru vylepšit třeba LOL. Pak se nechte přenést přímo k čočkám. Všechny musí být dole v jedné rovině. Začněte od té nejzadnější (přepínáním si budete měnit cestu) a až budou všechny zarovnané, vraťte se k hlavnímu panelu. Spustě oculus a vraťte se zpět výtahem nahoru za Ma3a, protože potřebuje pomoc. Dobijte si energii, vezměte si LOL a vstupte teleportem do věže. Odtud zastřelte všechny nepřátele, kteří se objeví. Pokud vám dojde energie, tak si ji dobijte vlevo, ale dělejte tak jenom pokud nebude nikdo na dohled.  Jakmile odpočet dosáhne nuly, objeví se Seeker.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce