Návod: TRON 2.0, část 2/2 – průvodce nejoriginálnější akční hrou roku

Přinášíme vám závěr návodu na vynikající akční hru TRON 2.0, která příjemně překvapila nejen recenzenta z Doupěte, ale také mnoho dalších hráčů, včetně třeba takového Michala Rybky z Levelu. TRON není jenom skvěle hratelná FPS, jenž dobře a originálně vypadá, je to také unikátní skloubení akčních i RPG prvků, což některým z vás může trochu zamotat hlavu.
Návod: TRON 2.0, část 2/2 – průvodce nejoriginálnější akční hrou roku

Aniquated

Abandoned Test Grid

Seeker nemá moc životů a nejlepší způsob jak ho zabít je používat Sequencer. Pak totiž nebude mít čas po vás vystřelit nebo na vás zaútočit. Vždy když mu uberete zhruba pětinu, objeví se tři Resource Hogové, kteří jsou naštěstí vybaveni jen Suffusion, takže nedělají velké poškození na dálku. Zabijte je a připravte se opět na seekera. Po několika kolech bude po něm, jet si vezme novou zbraň a propadne se do další části.

  

Processing Core

Dostali jste se do staré části sytému,  potkáte tady starý program, který ví o tomhle místě vše. Pomocí I/O nodu se spojte s Ma3a, zjistěte co dělat dál. I-No vám otevře cestu dál. Tady musíte proběhnout co nejrychleji, aniž by vás zasáhly tanky nebo byste spadli do prázdna. Na druhé straně seberte z archívu P3 a přesuňte se doprostřed haly, kde na jednom z panelů aktivujte plošinu. Celý prostředek pak odjede nahoru. Tady pobijte čtyři Resource Hogy a aktivujte všechny čtyři panely. Jenže ono to zrovna moc fungovat nebude. Kontaktujte Ma3a a zjistěte co dál. Po vstupu do data streamu se objevíte přímo v jádru tohoto systému. Kolem kruhové cesty jsou čtyři místnosti, v každé z nich je jeden panel, který musí být aktivován. Dva už aktivované jsou, takže ty zbylé dva jsou na vás. Nezapomeňte prozkoumat všechny archívy. K některým se budete muset vrátit až najdete správné povolení, ale určitě se to vyplatí. Až aktivujete všechny panely a bude mít vše co chcete, kontaktujte Ma3a pomocí blízkého I/O nodu.

Main Power Pipeline

Po další závodní mezihře se ocitnete zpátky ve starém sytému. Jenže to vypadá, že už moc dlouho nevydrží a tak se nebudeme raději moc zdržovat a rychle se vydáme dál. Cesta dál bude znemožněna nefunkčním mostem, proto jděte vpravo a v sutinách najděte bit, který znovu aktivuje silové pole na mostě. Pokračujte tedy dál a z archívu si vezměte P2. Probojujte se až do velké místnosti s mnoha plošinami, které jezdí nahoru a dolů. Začíná odpočítávání. Máte tři minuty, abyste s dostali k zařízení vlevo. Tam musíte aktivovat bit, který vám přidá trochu času. Pak je tu další zařízení vpravo dole a poslední uprostřed nahoře. Snažte se vždy přeskakovat z plošiny na plošinu z co největší blízkosti, protože větší výška by vás mohla zabít. Těžko se popisuje přesná cesta, ale myslím si že na to každý přijde velice rychle. Stačí se jen koukat co kam jede a jakou plošinu to míjí. Jakmile  sepnete poslední  z nich, plošinka na které stojíte s vámi vyjede nahoru. Nahoře budete mít společnost několika nepřátel, ale také archív, ve kterém je Corrode Beta, Alpha a P5. Beta verzi můžete získat jen když máte 225 energie.  Ale cestou k cíli ještě najdete spoustu optimizérů, takže se není čeho bát. Jeden z nich je rovnou za dveřmi u jedné ze zdí. Pak se připojte k Ma3a a pokračujte do sítí internetu.

Master User

City Hub

Obrovské město, kde na vás alespoň chvíli nebude nikdo útočit. Nejprve si promluvte s Tiou, dá vám Beta verzi Viral Shieldu. Až seberete první bodík k verzi, můžete v klidu odjet do další části. Tady budete muset najít nějaký kompilační program. Hned na začátku si všimněte archívu, který ukrývá Ball Launcher Beta a P5. Kompilační program najdete v rohu v malé místnosti. Jakmile si s ním promluvíte, město napadnou Z-loti. Zlikvidujte všechny co se k vám dostanou a počkejte až přijedou pořádkové síly. Jet pak sjede dolů a promluví s Mercury, která je zpět, i když ve starší verzi. Najděte optimizér a využijte jeho služeb. Pak se přemístěte do postraní uličky, kde je plno Z-lotů a jeden přátelský program. Pokud ho zachráníte, dostanete jako dárek P3, s kterým se snadno dostanete do baru, kde je vhodný kompilační program.

Progress Bar

V baru nejprve prohledejte všechna zákoutí a pak si promluvte se všemi programy. Kompilační program je dobře hlídán a abyste odlákali pozornost všech co ho potřebují, musíte nejprve zjistit od všech, i od programů v horním patře, co mají rádi za muziku a pak jí nechat od DJ zahrát. Kompilační program je volný a vy můžete konečně udělat co potřebujete. Během rozhovoru však dostanete zprávu od guesta. Zajděte tedy nahoru a pomocí I/O nodu si jí vyslechněte. Jenže pak se objeví Thorne a bude chtít Ma3a zneškodnit. Stoupněte si mezi něj Ma3a a zabíjejte všechny Z-loty, které vyvolá. Thorne začne vytvářet jakousi kouli, kterou bude chtít zneškodnit Ma3a, stačí jen abyste do ní hodili disk a zmizí. Pokud vydržíte vy a Ma3a tři minuty na živu, máte vyhráno. Možná.

Remote Access Node

Nejprve si vyléčte všechny subrutiny, které máte nakažené od minulého souboje. Pak se vydejte vpravo, pobijte všechny nepřátele a projděte celou oblast kolem dokola. Dostanete se až k portu, kterým odsud odejdete, jakmile bude aktivní. Prohledejte celou oblast, obzvlášť všechny archívy, protože věci jako Power Block Beta nebo Triangulate Gold by vám určitě neměly chybět. Sice k nim zatím nebudete mít přístup, ale určitě se tu pak zastavte. Projděte data streamem do spodního patra, kde aktivujte právě onen výstupní port. Ještě vyskákejte po bednách nahoru na ochoz , kde je optimizér. Pak se vraťte zpátky, poberte zbytek věcí a projděte portem do další části.

Aliance

Thorne’s Partition Perimeter

Teď se nacházíte v té nejzamořenější oblasti. Narazíte tady na přátelské ICP, tak na ně neútočte. Slezte dolů a promluvte si s některými programy. Z archívu stáhněte P6 a Corrode Alpha, pokud ho nemáte. Pokračujte dál a snažte se využívat spojence k likvidování Z-lotů, protože je zbytečné riskovat nakažení, když tu práci za vás může odvést někdo jiný. Zaměřte se na Rector Skript, který se objeví vzadu. Po jeho zničení se přestanou objevovat ostatní Z-loti. Tam, kde byl Rector Skript, je v archívu Truncate Beta a to se vám bude určitě hodit. Projděte data streamem do další části a probijte se až k samotné věži. Tady se budou objevovat uprostřed Rector Skripty a až jich zničíte zhruba 6, věž bude zničena také. Pokud používáte disk a máte všechny možné podpůrné subrutiny, stačí jen jedna rána do hlavy a Skript jde do věčných lovišť. Po zničení reaktoru se Jet vydá do vnitřní části partition.

Thorne’s Internal Partition a Thorne’s Camber Core

V vnitřní části je to ještě horší, spousta Z-lotů, sem tam nějaký Rector skript a spousta plošin ke skákání. Vaším úkolem je dostat se doprostřed haly a vstoupit do paprsku, který vede do jádra. Nejdřív ovšem pořádně prohledejte celou oblast, protože se tu kromě optimizéru nachází také pár zajímavých věciček (Viral Shield Gold, Corrode Beta, Drunken Dims Beta). Dávejte si pozor hlavně na napadené subrutiny, protože pokud je nebude včas léčit, hned s rozšíří a pak si počkáte hodně dlouho, než to bude zase v pořádku. Pokud máte hodně napadených subrutin, tak je jednoduše odložte, pak se nebudou šířit a vy je můžete postupně vyléčit. Až budete vstupovat do jádra, ujistěte se, že jste připraveni na souboj s Thronem. Souboj to těžký nebude, ale stejně se vyzbrojte jak to jen půjde. Thron používá Sequencer, takže na vás vyšle čtyři disky a pak bude chvíli lelkovat, v tu chvíli se do něj pusťte. Až mu uberete zhruba 2000, tak seskočí a rozdá si to s vámi jen s diskem. Nalepte se na něj co nejblíže a rychle ho nakrmte vaším diskem. Pokud budete blízko, tak se nestačí bránit, protože vy budete pořád házet disk a on nebude mít čas to opětovat.

Handshake

Function Control Deck

Nejprve si znovu konfigurujte paměť, nebude mít moc místa, ale zase to nebude na dlouho. Musíte aktivovat všechny funkce, aby došlo k přetížení a vy jste mohli pokračovat dál. Nejprve se vydejte některou z chodeb odtud až k otvoru, kde aktivujte světelný most a uprostřed seberte bodík. Vraťte se zpět a sjeďte výtahem dolů. Tady zabijte další hlídače, zde se nachází druhá funkce. Pokračujte chodbou dál a po cestě získejte z archívu P2 a P6. Dostanete se k další funkci. Pomocí plošiny se dostaňte na druhou stranu, kde je třetí funkce.  Pokračujte cestou dál až k místu, kde jste spustili světelný most. Aktivujte i jeho druhou část a pokračujte dál. Dostanete se do místnosti, která je velice podobná té, ve které jste začínali. V archívu je P2 a P3 a v rohu je další funkce. Teď musíte rychle za sebou spustit všechny funkce aby došlo k přetížení. Pokud budete rychlí a zabijte po cestě všechny hlídače, kteří by mohli funkci opět deaktivovat, nebude to problém. V první místnosti si nezapomeňte vyzvednout Base Damping Gold.

Data base

Security Socket

Promluvte si s přátelským programem a hned se vrhněte na dvojici růžových ICP. Pokračujte dál, dolů a chodbou až na konec, kde leze po stěně optimizér. Z archívu u něj si stáhněte P2 a Energy Claw. Optimizér si ještě nechte a použijte ho, až bude mít Megahurtz. Aktivujte blízký bit a jděte do nově přístupných prostor. Resetujte místní data stream a zabijte dva datawraithy, kteří se poté objeví. S archívu si vezměte P5 a P7 a vraťte se nahoru. Tady se vám otevřel data stream, tak na nic nečekejte a hupněte do něj. V dolní části místnosti se nachází čtyři generátory, které je třeba zničit. Až tak učiníte, vraťte se zpět. Tady na vás bude čekat další várka nepřátel, kteří aktivovali světelný most a tak můžete pokračovat dál. Projděte dál a najděte další data stream. V něm najdete další generátory, které je třeba zničit. Dole ještě prohledejte archív, ve kterém je P8 a Primitive Charge Beta. Teď se můžete vrátit ke světelnému mostu, kde je únikový port. Ještě než odejdete si ale vezměte z archívu, který teď můžete otevřít, Megahurtz a dojděte si jej vylepšit.

Firewall

Tady bude naše práce jednoduchá. Z kruhové místnosti se vám otevře vždy jeden data stream , který vás přenese do místa, kde musíte pomocí ovládacího panelu aktivovat prstence. Pak se vraťte zpět a vstupte do duho data streamu,  uprostřed najdete archív P2 a P3. Zase se vraťte zpět a vstupte do posledního z nich. Data najdete v archívu uprostřed P5 a pár zajímavých věciček, které ale už nejspíš máte. Zarovnejte poslední prstenec a vraťte se zpět do centra. Tady na vás bude čekat pár nepřátel. Objevil se tu také optimizér. Můžete už také otevřít archív, který vám byl předtím nepřístupný. Vstupte do posledního data streamu, který vás zavede přímo k místu, odkud můžete otáčet prstence. Tady musíte pomocí tří tlačítek zarovnat prstence tak, aby paprsek prošel skrz.

Primary Docking Port

Nejprve musíte vyčistit cestu pro vašeho otce. Pobijte je a z jádra jednoho z nich si vezměte P5. Archív blízko začátku obsahuje P2. A další archív v jedné ze slepých chodeb obsahuje Power Block Gold, což je určitě zajímavá věcička.  Pak zajděte zpět za otcem a doprovoďte ho k další místnosti. Zde aktivujte bit a následujte ho do jakéhosi vznášedla. Ve vznášedle nemůžete ukládat pozici ani se pohybovat, ale můžete střílet, tak během jízdy či letu odstraňte všechny hlídkující ICP. Jakmile vznášedlo přistane. Kontaktuje vás zase otec a poradí vám co dál.  Musíte vždy aktivovat konzoli a zničit bezpečnostní svorku. Nejlépe diskem. Po každé zničené svorce se objeví pár datawraithů. Až padne i poslední svorka, nasedněte zpátky na vznášedlo a jeďte na další místo. Tady pobijte pár nepřátel a přes světelný most projděte do další části.

Cargo Bay Sector

Tady vás čeká další souboj se Seekerem, obohacený ještě o neustálé objevování datawraithů.  Využívejte bedny coby krytu a pokud se budete cítit v nebezpečí, rychle si běžte doplnit život/energii. Nejprve se zaměřte na Seekera a datawraithů si moc nevšímejte, spíš se je snažte  setřást.  Protože jste už o dost silnější, nebude to pro vás zas tak obtížný souboj. Jakmile udoláte Seekera a ostatní, nastupte na vznášedlo a projeďte do hlavní části celého systému. 

The Root of the problem

Assembly Level

Nejprve pobijte dva nepřátele na začátku a pak se zaměřte na archívy. Najdete tu krom věcí, které už nejspíš máte, také Prankster Bit a P2. Vyjeďte výtahem nahoru a probojujte se přes skladiště, kde na vás čeká opravdu hodně nepřátel, až do servisní místnosti, která je naopak úplně prázdná. Zatím. Musíte zde aktivovat všech šest okruhů, což vám deaktivuje silové pole, které obepíná výtah. Jak budete aktivovat postupně jednotlivé okruhy, začnou se tu objevovat skupinky datawraithů. Není to moc snadné, obzvláště když na vás ze všech stran útočí nepřátelé. Jakmile se dostanete k výtahu, odjedete nahoru a můžete si na chvilku odpočinout. Chodba vás vyhodí zpátky do skladiště, kde se dostaňte přes bedny na ochoz v prostředku a  po něm až do hlavní řídící místnosti, kde je zajat váš otec.  Cestou narazíte na poslední optimizér ve hře, tak ho nezapomeňte řádně využít. V řídící místnosti zabijte ICP co hlídají vašeho otce, pozor ať ho nezraníte, a promluvte si s ním.

Command Module

Už jste jen opravdový kousíček před koncem hry. Tenhle level je jakési zahřívací kolo před závěrečným soubojem. Doplňte si energii a zdraví a v řídící místnosti aktivujte nejprve všechny čtyři bity a nakonec posuňte řízením. Celý systém začne kolabovat a vy nemáte moc času. Vykašlete se na nepřátele a rychle utíkejte pryč. V silovém poli je díra a vy můžete projet na druhou stranu. V místnosti s padajícími kvádry se držte nejprve vpravo a pak se přilepte na levou stěnu a projděte v klidu pryč. Připravte se na pořádný souboj.

Incompatible

Digitizing Stream

Čekají vás celkem tři bossové. Všichni tři jsou obtížností a taktikou úplně stejní (nebo mi to tak alespoň přišlo). Budou na vás házet korozivní střely. Mějte proto určitě nainstalovaný Viral Shield. Dávejte si také pozor abyste nespadli nějakou tou dírou v podlaze. Až bude první boss rozmetán na bity, budete mít trošku času na desinfekci vašich napadených subrutin. Věřím, že  vám poslední level moc potu nepřinese a že si hned budete moci vychutnat závěr hry, který byl pro mě osobně docela zklamáním. Ale třeba není všem dnům konec...


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce