Nechcete hrát Diablo III? Máme pro vás tipy na další akční RPG

Diablo III právě dnes vyšlo! Pokud už hrajete, určitě vás nechceme rušit. Co když ale hrát nechcetet? Máme pro vás alternativní hry.
Nechcete hrát Diablo III? Máme pro vás tipy na další akční RPG

Může existovat celá řádka důvodů, proč nechcete hrát Diablo III – nelíbí se vám barevnější vizuální podoba, chybí vám klasické stromy dovedností, nejste permanentně připojeni na internet… Pokud do nějaké škatulky zapadáte a stejně máte chuť na akční RPG, pokusil jsem se vybrat několik alternativ. Nesahal jsem moc do historie, níže najdete hry maximálně tři staré a zároveň byla snaha vybrat co nejpestřejší mix a nikoliv jen diablovky v nejčistší podobě. Jak už to bývá, jedná se o čistě subjektivní výběr, se kterým můžete z hloubi duše nesouhlasit. V takovém případě neváhejte dát dalším hráčům tip prostřednictvím diskuze. 

Torchlight

Platformy: PC, X360

Torchlight vypadá jako čistá kopie prvního Diabla. S jedním ze tří hrdinů se ocitáte v malém městečku jménem Torchlight, odkud vyrážíte do hlubin čistit kobky od pekelných stvůr. Podobnost není náhodná, protože v tvůrčím studiu Runic Games pracuje několik vývojářů z bývalého Blizzard North, kteří měli na starosti právě první dva díly Diabla. Torchlight zaujme pěknou cartoonovou grafikou a celou řádkou zajímavých nápadů, jako je například pet, který umí nosit do města vybavení na prodej. Hra bohužel nenabízí žádnou formu multiplayeru, což má opravit blížící se druhý díl – vyjde někdy v létě. Hra na rozdíl od Diabla III stojí pár stovek a na Steamu najdete i demo.

Recenze Torchlight

Deathspank

Platformy: PC, X360, PS3

Na Deathspanku pracoval slavný herní designer Ron Gilbert. Moudří už vědí. Ano, je to tvůrci adventurního klenotu jménem Monkey Island. Stejně jako legendární série adventur, i akční RPG vsází především na humor. Zadání questů je vtipné, zbraně často bizarní a tak dále. Samotná hratelnost se pak velmi blíží Diablu. Deathspank stejně jako Torchlight vsází na barevnou grafiku, nicméně tedy je komiksový vliv ještě patrnější. Zajímavě působí i zakřivení herní plochy – jako byste běhali po malé planetce. Výhodou je nízká cena, za vtipnou diablovku dáte necelé 300 Kč.

 

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Platformy: PC, X360, PS3

S Kingdoms of Amalur se vzdálíme od klasického izometrického nadhledu spjatého s diablovkami. Reckoning totiž spíš připomíná takový mix jednoduššího RPG s third person bojovkami. Právě akční soubojový systém hraje prim, protože je výborně odladěný, neskutečně efektní a velmi zábavný. Pochválit se dá i systém rozvoje postavy, který je velmi flexibilní a umožní vám role kombinovat přesně podle vaší představy. Kingdoms of Amalur: Reckoning je neskutečně rozlehlou hrou, u které můžete strávit desítky a desítky hodin. Což je popravdě možná až zbytečně moc, protože hra začíná postupně zapadat do vyjetých kolejí.

Recenze na Kingdoms of Amalur: Reckoning

Borderlands

Platformy: PC, X360, PS3

A další změna. Pokud Borderlands neznáte a koukáte na video tady někde kolem, asi si ťukáte na čelo a divíte se. Ano, Borderlands vypadají jako střílečka z prvního pohledu. Hra kombinuje prvky FPS a RPG, přičemž to balí do stylového hávu postapokalyptického světa, který ze všeho nejvíce připomíná film Šílený Max. Máte tu několik hratelných postav, každá se stromem dovedností, sbíráte expy, levelujete, plníte questy, měníte si výzbroj a vybavení…prostě klasické RPG. Jen místo mlácení potvor mečem do nich střílíte. Borderlands stejně jako přechozí hry používá ne zcela klasickou grafiku, tentokrát se vsadilo na cel-shading.

Recenze na Borderlands

Magicka

Platformy: PC

Asi nejkontroverznější tip, protože Magicka není v podstatě RPG, ovšem nedá se zapřít, že se hra Diablem inspirovala. Postavu si nevyberete, hrajete vždy za mága. Na stromy dovedností taky nenarazíte. Ale je tu něco daleko lepšího – vytváření kouzel pomocí kombinace různých elementů – například země a oheň vytvoří klasický fireball atd. Kombinací je spousta a díky tomu vás Magicka dokonale vtáhne. Plusem je slušná výzva, smysl pro humor a neskutečně zábavný multiplayer. V počátku se hra nedala moc doporučit kvůli velké zabugovanosti, nicméně teď už je situace delší dobu stabilizovaná.  

Recenze na Magicku


Dungeon Siege III

Platformy: PC, X360, PS3

Dungeon Siege III je sice pokračováním oblíbené série clickfestů, jenže tentokrát od jiného vývojářského týmu a na hře je to znát. Fanouškům prvních dvou dílů se tedy nedá kvůli velkým změnám moc doporučit, pokud ale hledáte pohledné a docela nenáročné akční RPG, které neskrývá svoje konzolové zaměření, najdete v Dungeon Siege III zábavnou hru. Pochválit se dá zajímavý příběh a postavy, soubojový systém střídající dva styly (doporučuji na hrání joypad) a chytlavý kooperativní multiplayer. Nepotěší velká linearita map a hloupá kamera. V tento okamžik by měl být Dungeon Siege III k dostání za rozumnou cenu, takže zkuste. Dá se stáhnout i demo.

Recenze na Dungeon Siege IIII 


 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

včera |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |