Něco na faustovské téma

Po delší době zase nějaká adventure a ještě k tomu od Crya = záblesk naděje v očích adventuristů.

Legenda o Faustovi je snad v našich zemích dostatečně známá, takže podrobná informační fakta vypustím a omezím se na konstatování, že je to příběh o pokušení ďáblem a zaprodání duše.

Na hře pracuje tým Arxel Tribe, což jsou lidé, kteří stojí například za adventurami Ring, Pilgrim, Prisoner of Ice nebo za strašidelnou trilogií Alone in the Dark. Ve Faustovi přeberete roli postaršího muže jménem Marcellus Faust, který pracuje jako hlídač opuštěného zábavního parku. Nebude to zřejmě jen tak nějaký obyčejný park, protože leží kdesi tam, kde se to nazývá "na rozhraní mezi nebem a peklem." Role hlavního pokušitele se ujme Mefistofeles, aristikratický ďábel s dlouholetými manipulačními zkušenostmi. Jeho návrhům budete muset odolat v průběhu sedmi epizod, do kterých je hra rozdělena. Váš úkol se neomezí jen na odmítání neetických návrhů (i když i to by mohlo být při těch správných nabídkách dostatečně těžké :), ale pustíte se i do zachraňování zatracených duší sedmi jiných nešťastníků. Jejich sestava je docela kuriózní - například párek siamských dvojčat, malíř (předtsavující si, že je Casanova), alchymista nebo podivínský muž zamilovaný do ducha.

     

Ve hře bychom měli najít postavy takřka živé, modelované a animované pomocí nejmodernějších technologií (skulptury, 3D skenování, motion capturing, zachycování výrazů tváře a synchronizace pohybu rtů s mluvenou řečí). Prostředí hry bude tvořeno zcela novým typem enginu, který má být kombinací toho nejlepšího z dosud známých enginů. Kvalita grafiky by podle slov firmy neměla mít konkurenci. Po tomhle výčtu asi nikoho nepřekvapí, že Faust se bude rozkládat nejméně na čtyřech CD a krátce po vydání na cédéčku by se měla objevit i verze na DVD.

     

Domovská stránka Fausta je zřízena na adrese www.cryo-interactive.com/faust. Je velmi podrobná a o každé ze sedmi epizod si tam můžete najít spoustu informací, včetně děje a zúčastněných postav. Vzhledem k tomu, že Cryo je známo jako výrobce a vydavatel divných divnot, dá se očekávat, že i Faust by mohl být podobný.

     


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce