Need For Speed: Hot Pursuit 2 – novinka pro PlayStation 2

Nový díl legendárních závodů je ohlášen prozatím pouze pro PS2. Má přinést doposud nevídanou úroveň detailnosti a vytouženou možnost odchýlit se od pevně dané trasy. Potěšte se pohledem na přitažlivé screenshoty a poodhalte netrpělivě očekávaný příchod nejklasičtějších závodů moderní doby na novou konzoli.
Need For Speed: Hot Pursuit 2 – novinka pro PlayStation 2
Nový díl legendárních závodů je ohlášen prozatím pouze pro PS2. Má přinést doposud nevídanou úroveň detailnosti a vytouženou možnost odchýlit se od pevně dané trasy. Potěšte se pohledem na přitažlivé screenshoty a poodhalte netrpělivě očekávaný příchod nejklasičtějších závodů moderní doby na novou konzoli.

Electronic Arts oznámili, že pracují na pokračování své legendární závodní série Need For Speed. Tentokrát se hra jako první vydá (pokud nebude dokonce exklusivně pouze) pro PlayStation 2. Zdá se, že někdo v EA ucítil peníze. Hra by měla pokračovat v duchu svého předchůdce – Need For Speed 3: Hot Pursuit – který se objevil na starém PlayStationu. Opět se budete moci usadit za volanty extrémně drahých a velmi rychlých sportovních vozů od výrobců jako jsou Ferrari, Lamborghini nebo Porsche. K dispozici budete mít 12 tratí, které prověří všechny schopnosti, které jsou pro člověka s enormní potřebou rychlosti nepostradatelné. Každá trať by měla poskytovat jiný druh protivenství, klást před hráče jiný typ překážek. V cestě vám bude stát různorodé počasí, budete se muset probojovat skrz koryto řeky, vodopád nebo třeba písečnou pláž stejně jako skrz hořící les nebo velmi prašné silnice. Vaši rychlou jízdu budou také ohrožovat policisté a ostatní řidiči na silnici, běžný provoz, který bude reagovat na vaše snažení. EA slibují vylepšenou umělou inteligenci, která zajistí především lidštější chování policistů, kteří budou mít unikátní způsoby stíhání a zatýkání.

Need For Speed: Hot Pursuit 2Need For Speed: Hot Pursuit 2

Kromě klasického hlavního módu bude hra obsahovat také sérii závodních utkání, jejichž cílem bude vyhrát určitou odměnu, jako například nové vozy, jinou hudbu, nový nátěr vašeho vozidla, vylepšení a nové herní módy. Hra dvou hráčů bude možná na rozpůlené obrazovce. Samotnou hru vyvíjí Black Box, tým zodpovědný za Nascar 2001 pro PlayStation. Datum vydání je prozatím neurčitě vymezeno na druhé pololetí roku 2002.

Zajímavé je sledovat reakce PC hráčů na oznámení tohoto titulu, jelikož spousta z nich byla ke svým monitorům přikována celou věčnost, když hrála první díl(y) série. Někteří nyní začínají vážně přemýšlet o pořízení PS2, jiní se modlí, aby se co nejrychleji objevila (povedená!) konverze pro PC. Orientace nejstarších a nejlepších vývojářů her na konzolový trh se samozřejmě nelíbí nikomu z nich.

Need For Speed: Hot Pursuit 2Need For Speed: Hot Pursuit 2

Původní Need For Speed se před dlouhou dobou objevila na dnes již mrtvém systému 3DO, přičemž dokonale ohromila veřejnost svojí technickou kvalitou, teprve časem hráči docenili i vynikající herní vlastnosti. Hot Pursuit 2 má být stejně revolučně působivou podívanou, s dokonale tvarovanými stíny stromů na kapotách vozů a s perfektně věrným odstínem a vzorkem pneumatik, což dohromady s množstvím dalších detailů (kterých si většina hráčů ani nevšimne) učiní ze hry opravdovou perlu.

Pokud stále přemýšlíte nad tím, jak se proboha může změnit silnice v překážkovou dráhu, kterou jsem popsal výše, pak vězte, že v této hře konečně budete moci opustit silnici a uniknout policejním zátarasům skrz krajinu okolo, což bude příležitost pro další demonstraci schopností PS2 a spoustu originální zábavy.

Po všech stránkách vypadá tento titul velice slibně a nezbývá tedy než si přát, aby autoři nic nezkazili a přinesli nám takové pokračování legendy, které neudělá ostudu svým předchůdcům.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
Evropský PS Store láká na skvělé slevy, nechybí Detroit a God of War

Evropský PS Store láká na skvělé slevy…

Nejsou to jen malé hry, co dostanou slevy na Playstationu. Tentokrát jde o hity.

4.  10.  2018 | | 7 N/A