Need For Speed: Hot Pursuit 2 – novinka pro PlayStation 2

Nový díl legendárních závodů je ohlášen prozatím pouze pro PS2. Má přinést doposud nevídanou úroveň detailnosti a vytouženou možnost odchýlit se od pevně dané trasy. Potěšte se pohledem na přitažlivé screenshoty a poodhalte netrpělivě očekávaný příchod nejklasičtějších závodů moderní doby na novou konzoli.
Need For Speed: Hot Pursuit 2 – novinka pro PlayStation 2
Nový díl legendárních závodů je ohlášen prozatím pouze pro PS2. Má přinést doposud nevídanou úroveň detailnosti a vytouženou možnost odchýlit se od pevně dané trasy. Potěšte se pohledem na přitažlivé screenshoty a poodhalte netrpělivě očekávaný příchod nejklasičtějších závodů moderní doby na novou konzoli.

Electronic Arts oznámili, že pracují na pokračování své legendární závodní série Need For Speed. Tentokrát se hra jako první vydá (pokud nebude dokonce exklusivně pouze) pro PlayStation 2. Zdá se, že někdo v EA ucítil peníze. Hra by měla pokračovat v duchu svého předchůdce – Need For Speed 3: Hot Pursuit – který se objevil na starém PlayStationu. Opět se budete moci usadit za volanty extrémně drahých a velmi rychlých sportovních vozů od výrobců jako jsou Ferrari, Lamborghini nebo Porsche. K dispozici budete mít 12 tratí, které prověří všechny schopnosti, které jsou pro člověka s enormní potřebou rychlosti nepostradatelné. Každá trať by měla poskytovat jiný druh protivenství, klást před hráče jiný typ překážek. V cestě vám bude stát různorodé počasí, budete se muset probojovat skrz koryto řeky, vodopád nebo třeba písečnou pláž stejně jako skrz hořící les nebo velmi prašné silnice. Vaši rychlou jízdu budou také ohrožovat policisté a ostatní řidiči na silnici, běžný provoz, který bude reagovat na vaše snažení. EA slibují vylepšenou umělou inteligenci, která zajistí především lidštější chování policistů, kteří budou mít unikátní způsoby stíhání a zatýkání.

Need For Speed: Hot Pursuit 2Need For Speed: Hot Pursuit 2

Kromě klasického hlavního módu bude hra obsahovat také sérii závodních utkání, jejichž cílem bude vyhrát určitou odměnu, jako například nové vozy, jinou hudbu, nový nátěr vašeho vozidla, vylepšení a nové herní módy. Hra dvou hráčů bude možná na rozpůlené obrazovce. Samotnou hru vyvíjí Black Box, tým zodpovědný za Nascar 2001 pro PlayStation. Datum vydání je prozatím neurčitě vymezeno na druhé pololetí roku 2002.

Zajímavé je sledovat reakce PC hráčů na oznámení tohoto titulu, jelikož spousta z nich byla ke svým monitorům přikována celou věčnost, když hrála první díl(y) série. Někteří nyní začínají vážně přemýšlet o pořízení PS2, jiní se modlí, aby se co nejrychleji objevila (povedená!) konverze pro PC. Orientace nejstarších a nejlepších vývojářů her na konzolový trh se samozřejmě nelíbí nikomu z nich.

Need For Speed: Hot Pursuit 2Need For Speed: Hot Pursuit 2

Původní Need For Speed se před dlouhou dobou objevila na dnes již mrtvém systému 3DO, přičemž dokonale ohromila veřejnost svojí technickou kvalitou, teprve časem hráči docenili i vynikající herní vlastnosti. Hot Pursuit 2 má být stejně revolučně působivou podívanou, s dokonale tvarovanými stíny stromů na kapotách vozů a s perfektně věrným odstínem a vzorkem pneumatik, což dohromady s množstvím dalších detailů (kterých si většina hráčů ani nevšimne) učiní ze hry opravdovou perlu.

Pokud stále přemýšlíte nad tím, jak se proboha může změnit silnice v překážkovou dráhu, kterou jsem popsal výše, pak vězte, že v této hře konečně budete moci opustit silnici a uniknout policejním zátarasům skrz krajinu okolo, což bude příležitost pro další demonstraci schopností PS2 a spoustu originální zábavy.

Po všech stránkách vypadá tento titul velice slibně a nezbývá tedy než si přát, aby autoři nic nezkazili a přinesli nám takové pokračování legendy, které neudělá ostudu svým předchůdcům.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A