Nefér praktiky na fóru Starforce

Společnost Stardock, která stojí za úžasnou vesmírnou budovatelskou strategií Galactic Civilizations 2, prohlásila na oficiálních stránkách hry, že se jejich hra dobře prodává i bez jakékoliv protipirátské ochrany. Hra se totiž stala nejprodávanějším softwarem v obřím obchodním řetězci Walmart. Když odkaz na tento článek kdosi postnul na fórum společnosti stojící za kontroverzní ochranou Starforce, jeden administrátor svérázným způsobem reagoval. Do postu dal link na stránky obsahující několik torrentů se hrou Galactic Civilizations 2 a napsal: "Právě teď si jen z této stránky stahují tisíce lidí pirátskou verzi. Je to dobré pro prodej? Těžko."

Později byl sice odkaz smazán, ale samotný text zůstal. Stardock požádali o stažení hry z torrentu na oněch odkazovaných stránkách, v čem jim bylo vyhověno během pár hodin, a uvedli na svých stránkách vysvětlení. Jejich zbraní proti pirátství je prý odměňování hráčů pravidelnými vylepšeními hry. "Pokud uděláte pro uživatele jednoduché legitimně si koupit a plně využít produkt či službu, věříme, že tím získáte více uživatelů, než ztratíte pirátstvím," tvrdí Stardock.

Zdroj: 1UP


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A