Nejdřív Starcraft 2, až poté další Warcraft

Server GameDaily BIZ zveřejnil střípky z rozhovoru s Robem Pardem, viceprezidentem herního designu společnosti Blizzard, z něhož lze vyvodit několik zajímavých závěrů. Interview se v první části věnovalo v současné době nejhranějšímu MMORPG World of Warcraft a plánům společnosti na další online projekty. Ty se dle Parda v žádném případě nevydají na konzole a neexistuje ani naděje, aby na herní skříňky zavítala portace WoW. „WoW nebyl nikdy navržen pro konzole a pro nás by jeho konvertování představovalo herkulovskou námahu, jež by nás jen odvedla od možnosti pilně se starat o naše zákazníky,“ říká Rob a dodává, že PC zůstává stále lukrativní platformou pro všechna MMORPG. Stačí se podívat, kolik kanceláří je vybaveno pracovním počítačem, na nějž stačí nainstalovat hru.


Další zajímavostí je, že Blizzard plánuje dále rozvíjet svůj svět Warcraftu, místo aby se pouštěl do prozkoumávání nových vod. Nový díl fantasy ságy je v dlouhodobém plánu, nicméně společnost na něm nezačne pracovat dříve, než dokončí Starcraft 2.

Zdroj: GameDaily BIZ


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |