12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme naše tipy jak mezi novinkami, tak i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

Marvel Champions

Cena: 1439 až 1517 Kč, počet hráčů: 1–4, herní doba: 45–90 min.

Fanoušci komiksů a filmů od Marvelu si letos přijdou na své. Firma Fantasy Flight Games totiž vydala karetní hru Marvel Champions, ve které budete bojovat za pomoci oblíbených hrdinů proti podlým padouchům. V češtině hru vydává Blackfire, pokud tedy neholdujete angličtině, můžete sáhnout po lokalizované verzi. Dejte si ale pozor – jedná se o LCG, tedy živou hru, pro kterou budou vycházet další rozšiřující balíčky. V češtině se s nimi prozatím nepočítá, i základní krabice  ale poskytne dostatek zábavy.

Marvel-Champions.jpg
V Marvel Champions budete bojovat se svými hrdiny proti zlotřilým padouchům

Každý hráč si zvolí jednoho hrdinu, za nějž a jeho alterego hraje. Všichni bojují proti společnému nepříteli a vzájemně si pomáhají. Vyhrávají tedy buď všichni, nebo nikdo. V základním balení hry najdete tyto hrdiny a padouchy: Black Panther, Iron Man, Captain Marvel, Spider-Man, She-Hulk / Rhino, Klaw a Ultron.

Pokud se vám vše podaří, padouch je poražen a svět zachráněn, v opačném případě se zlotřilý plán podaří a vy prohráváte. Pro fanoušky komiksů se jedná o skvělou záležitost, jak prožít hodiny a hodiny zábavy s oblíbenými hrdiny.