11 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme naše tipy jak mezi novinkami, tak i stálicemi, napříč kategoriemi od těch pro občasné hráče až po ty náročnější.

Yogi

Cena: 275 Kč, počet hráčů: 2–12, herní doba: 15 min.

Yogi je bláznivá párty hra pro až 12 lidí, kde řádně protáhnete své tělo. V každém kole si hráč táhne z balíčku jednu kartu a jeho úkolem je splnit zadání. To může být třeba ukazovat palcem vzhůru či udržet danou kartu na levém obočí. A teď přichází hlavní háček – tento efekt musí udržet do konce hry!

69681_2.jpg69681.jpg69681_4.jpg 
Yogi je pestrobarevná hra, která vás donutí vytvářet bláznivé pozice.

Postupně tak budete mít čím dál šílenější pozice, jak si budete brát další a další karty. Až některý úkol porušíte a vypadnete. Poslední hráč vyhrává! Pravidly se tak jedná o velmi přístupnou hru, která pobaví jak menší, tak i dospělé. Jedna partie zabere přibližně 15 minut, snadno jich tak zopakujete pár za sebou a pokaždé se budete skvěle bavit.

Hra je v pevné kovové krabici a obsahuje dva plastové držáky na karty. Ty jsou z pevného materiálu, takže se nemusíte bát brzkého poničení. A díky kompaktním rozměrům si hru můžete snadno vzít s sebou.