Nejlepší deskovky podle počítačových her. Je libo Assassin's Creed, Zaklínač nebo Minecraft?

Jaké deskovky na motivy počítačových her byste rozhodně neměli minout? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém vám představíme ty nejzajímavější tituly, mezi nimiž nechybí například Zaklínač, Skyrim nebo Wolfenstein.

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

Počet hráčů: 1-4 ● Doporučený věk: 12+ ● Herní doba: 90 minut ● Jazyk: čeština (Blackfire)

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice vás zavede do Benátek roku 1509, kde budete pomáhat se založením místní buňky Bratrstva. Čeká na vás celkem 26 misí rozdělených do 4 kapitol. Úvodní scénáře jsou výukové a postupně se v nich naučíte pravidla hry. Přestože se Assassin's Creed prezentuje jako kampaňová hra, nečekejte zde žádná klíčová příběhová rozhodnutí. Kouzlo této kampaňovky totiž (mimo jiné) tkví v postupném odemykání herního obsahu – každá mise vám přinese nějaké nové karty, ať už je to vybavení, události nebo další postavy. A pozor, těšit se můžete i na otevírání zapečetěných obálek!

hry3.jpg

Hraní za každou ze čtyř asasínských postav je jiné – zatímco Bastiana budete nejčastěji posílat se někam proplížit, Alessandra dokáže jedním útokem zabít klidně i tři strážné. Svou postavu si navíc během hraní budete vylepšovat, a to nejen pomocí různého vybavení, ale také odemykáním nových schopností. Vzhledem k tomu, že jednotlivé mise jsou poměrně variabilní a hru můžete hrát na více obtížností, vůbec bychom se nebáli opětovného hraní kampaně. Ačkoli podruhé už to nebude takový "wow" zážitek, Assassin's Creed se zkrátka hraje dobře.

hry1.pnghry2.jpg

Deskohernímu Assassínovi se podařilo takřka do puntíku přenést atmosféru ze své videoherní předlohy. Skáčete po střechách, likvidujete nepřátele skrytou čepelí, synchronizujete se na věžích, schováváte se v altáncích a mnoho dalšího. K celkové atmosféře rozhodně pomáhá i vizuální zpracování hry. Potěší také některé známé postavy z počítačových obrazovek, jmenujme například postavu Ezia, jenž vám může během misí pomáhat, a má tak svou vlastní figurku.

Váš názor Další článek: Letošní Call of Duty by mělo být od prvního dne v Game Passu. Předplatné kvůli němu projde změnami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,