Nejlepší freeware hry roku 2008 - druhá část

Probrali jsme se hromadou her zdarma roku 2008 a pečlivě vybrali ty nejlepší kousky. Stačí si jen vybrat a máte o zábavu na desítky hodin postaráno.
Seznam kapitol
  1. Akce, Bývalé komerční hry, Mobilní hry
  2. Sportovní a simulátory, Logické, Webové hry

Akce

1. Warmonger

Pokud se ptáte, jestli by neměl být Warmoger zařazen spíše do kategorie Onlinových her, pak říkáme, že neměl. Vývojáři se totiž parádně poprali s umělou inteligencí botů, a tak se i v singleplayeru dočkáte skvělého herního zážitku. Jen si ale budete muset připravit krapet silnější stroj.

Warmonger01.jpgWarmonger02.jpg

„Warmonger je jedním z počinů, na který se recenze píše takřka samy. Už jen fakt, že hra byla původně plánovaná jako komerční plnohodnotný titul, je dost průkazný. Takový počin si jen velmi těžko hledá na freeware scéně konkurenta.“

2. Wormux

Wormux je další z řady klonů dnes již legendárních Wormsů, ovšem nutno dodat, že na rozdíl od většiny svých vrstevníků se může těšit z výsostné kvality. Ať už se podíváte do kolonky Zábava, Hratelnost, Grafika nebo Hudba, pokaždé tam objevíte slovo „výborná“.

wormux01.jpgwormux02.jpg

„Jak jsem se již zmínil, Wormux je skvělý počin, za což mluví mnoho věcí ze všech různých stran. Jednou z nich je i skvělé vynikající provedení map. Musím se přiznat: díky dlouhodobému pohybu vedle her Worms, jsem již značně rozmlsaný, co se kvality lokací týče. Tentokrát tedy není žádné zklamání na místě!“

3. Mondo Agency

Díky Mondo Agency se vám na mysl vkrade záludná otázka, jsou-li hry skutečně uměním, či nikoliv. Akční adventura s příběhem vyprávěným s chybami přeplněnou angličtinou je neskutečně unikátní, ale zároveň také značně hadrcore. V každém pádě je však jistě, že se vám z paměti jen tak nedostane.

mondo_m01.jpgmondo_m02.jpg

„Již od první spuštění na vás dýchá nepopsatelná atmosféra. Možná vás zamrazí díky fantastickému ozvučení, možná se usmějete lehce naivně působící, přesto sugestivní grafice, možná se rovnou pustíte do hraní. V každém případě budete vědět, že se nejedná „jen“ o hru.“

4. 10800 zombies – prvotřídní akce se zombíky

5. DeathFall – český skvost

Bývalé komerční hry

1. Savage 2: A Tortued Soul

Před rokem jsme zde měli první díl tohoto parádního MMO mixu RPG a RTS, přičemž dnes vám přinášíme pokračování, které bylo před několika týdny uvolněno s nálepkou freeware. Hodí se sem zvolání „Král je mrtev, ať žije král.“? Inu, to už záleží na každém z vás.

savage_2_01.jpgsavage_2_02.jpg

„Savage 2: A Tortued Soul je v mnoha věcech výjimečný. Přesto se však nejedná o převratnou novinku. MMORTS se již perou o své slovo nějakou tu dobu, ovšem tato hra z jejich vřavy viditelně vyniká. Snad jen dobrovolný poplatek, jenž vám zpřístupní spoustu možností, se mi zdá poněkud dotěrný a pro hardcore hráče zcela nevyhnutelný.“

2. The Suffering

Hlavní hrdina hry jménem Torque měl docela pech. Zavřeli ho do vězení, které však není takové, jak se na první pohled zdá... Peklo na svět vyhodilo své nejhorší zplozence a poslalo je právě za vámi do onoho vězení. Děsivá akce s hektolitry krve na vás už čeká.

P.S.: V případě psychické újmy při nočním hraní The Suffering nenesou servery Doupě.cz a FreeHry.cz žádnou zodpovědnost!

the_suffering01.jpgthe_suffering02.jpg

„Moje nervy byly opravu napnuté k prasknutí. Chodil jsem neznámými lokacemi, mnohokrát úplně temnými, kde jediným světlem byla má malá baterka. Nevěděl jsem, odkud zrůdy zaútočí, zato jsem si však byl jistý, že jestli mne zastihnou nepřipraveného, druhou šanci k jejich likvidaci nedostanu.“

3. Area 51

Tajemná Oblast 51 vzbuzuje nezodpovězené otázky u nejednoho člověka, pakliže vás tedy zajímá, co tam dole v podzemí americká vláda bedlivě střeží, zahrajte si akční FPS střílečku Area 51. Od nynějška to bude navíc zcela zdarma!

area_51_01.jpgarea_51_02.jpg

„Jste vrženi do tajného objektu, kde se nešťastná situace odehrála a teď je vše na vás a vaší jednotce. Jako první zbraň obdržíte malou pistolku, ale nebude trvat dlouho a tuto pomocnici vystřídá samopal a další výtečné zbraně, které leckdy až berou slova z úst. Ze začátku se máte malou chvíli prostřílet na terčích, avšak jakmile uběhne tato doba, nastává boj na život a na smrt.“

4. Full Spectrum Warrior – pravá tvář války

5. Command & Conquer: Red Alert – Sověti útočí

Mobilní

1. Brik-Link

Když se spojí dva principy logických her, stařičké jako sám svět, nemůže to dopadnout jinak než dobře. Pokud se o tom chcete přesvědčit na vlastní kůži, máme tu pro vás Brik-Link. Kromě výtečné hratelnosti se připravte i na relativně dlouhou hrací dobu.

brik_link01.jpgss459-1.jpg

„Hned po spuštění se vám na obrazovce ukáže jakési hlavní menu ve stylu příkazového řádku, kde si vyberete mapu, na které se budou samotné boje odehrávat, úroveň, které jsou celkem 4 a rozlišení, ve kterém chcete hrát. Lokací je celkem sedm, ale nikterak se od sebe neliší. Každá z map je nepěkně vymodelovaná a navíc je vidět pouze na krátkou vzdálenost.“

2. Supaplex

Starý dobrý Supaplex hraje prim i v dvacátém prvním století. Počítačovou podobu této legendy jistě netřeba představovat, a tak si raději stáhněte její neméně skvělou mobilní předělávku. Svět počítačových čipů už na vás čeká.

supaplex01.jpgsupaplex02.jpg

„Supaplex obsahuje i hudbu, jedná se sice jen o jednu stopu, vydržel jsem ji však poslouchat půl hodiny a ačkoliv jsem si zřetelně uvědomoval, že se páska neustále opakuje, nijak mi ve hraní nepřekážela. Supaplex pro mobilní telefony je naprosto dokonalý projekt, který si musí vyzkoušet naprosto všichni, fanoušci a pamětníci především.“

 

3. Device of Divinity

Již podruhé se v tomto článku setkáváte s počinem českého týmu FiolaSoft, tentokrát se jedná o mobilovku žánru logických puzzlů. Její kořeny sahají až na stolní počítače, přičemž nakonec se vývojaři rozhodli potěšit i majitele mobilních telefonů. Bez obalu říkáme, že to byla trefa do černého.

device_of_divinity01.jpgdevice_of_divinity02.jpg

„Samotný princip hry je jednoduchý, cílem je posunout šedou šipku do volného prostoru, který vytvoříte po systematickém odsunutí několika vedlejších kamenů, zjednodušeně řečeno, budete hrát ,,škatulata, hejhejte se‘‘. Může se vám to zdát jednoduché, avšak věřte, že autoři obtížnost vytáhli na velmi solidní příčku, o čemž také mluví celkově 40 levelů se stupňující se obtížností.“

4. 4x4 Extreme Rally 2006 – drrn drrn, drrrn, dr, drrrrn, drr, drrn

5. Johny Cash – všechno létá, co nemá peří

Související články
  1. Nejlepší freeware hry roku 2008 - první část

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 15 N/A