Logitech G Pro X Lightspeed: nenápadný luxus
Cena: 4 990 Kč

Logitech se nedávno vytasil s bezdrátovým modelem G Pro X, který kombinuje luxusní zpracování se špičkovým prostorovým zvukem. Při testování těchto sluchátek jsme měli problém s hledáním výraznějších nedostatků.

G Pro X potěší kvalitními materiály, minimalistickým designem s trochou kovového luxusu na náušnících. Konstrukce je odolná a pohodlná, někomu by mohla vadit snad jen o něco větší hmotnost daná pevnou a robustní konstrukcí. Sluchátka nemají žádné rušivé elementy, RGB podsvícení ani jiné ozdoby. Působí jako vyspělý hi-fi model.
Logitech G Pro X Lightspeed: krásný zvuk bez zbytečného balastu | Recenze
Bezdrátové spojení na frekvenci 2.4 GHz je perfektní, s minimální latencí a absencí jakéhokoliv vypadávání či přerušování. Díky 50mm měničům je zvuk velmi bohatý na detaily, vyvážený vše všech ohledech a umí jak precizní výšky, tak výrazné basy bez nepříjemného dunění. V aplikaci G Hub si nastavíte spoustu možných parametrů, od ekvalizéru po jednotlivé profily a citlivost mikrofonu.



Velkou pochvalu si zaslouží prostorový zvuk 7.1, který je jedním z nejlepších a nejvěrohodnějších napříč herním trhem sluchátek. Směle se rovná např. technologii THX Spatial Audio, kterou používá Razer.
Razer BlackShark V2 Pro: stvořeno pro profíky
Cena: není v prodeji

Razer letos vyrukoval se skvělými sluchátky BlackShark, se kterými se zaměřil na esport a profesionální hráče. Pak ale dorazila i bezdrátová varianta Pro, která neztratila nic ze svých zvukových kvalit a navíc se zbavila kabelu.

Přestože jsou sluchátka V2 Pro dražší, nepůsobí na pohled tak hodnotně jako ta od Logitechu. Ale i tak je znát, že se jedná o pěkný kus techniky. Design není výstřední, převládá černá barva, esportoví profíci neprahnou po cirkuse. Sluchátka jsou i přes přítomnost akumulátorů poměrně lehká a na hlavě je snesete i delší dobu.
Razer Blackshark V2 Pro: esportová sluchátka bez omezení | Recenze
Díky bezdrátovému připojení (2.4 GHz) se napojíte na počítač, PS4 i Nintendo Switch. Ale jen na PC dostanete omračující možnosti přizpůsobení a nastavení. Zvuk je špičkový a jeho naladění si v mnohém můžete upravit přesně podle sebe nebo dané hry.

Sluchátka doplňuje výborný kordioidní mikrofon a prostorový zvuk THX Spatial Audio. Zatím sice není široce podporován, ale patří k tomu nejlepšímu v herní branži.
HyperX Cloud Flight S: bezdrátové nabíjení
Cena: 3 690 Kč až 4 539 Kč

HyperX letos přešel na nový design, do kterého se postupně oblékly všechny nové produkty včetně modelu Cloud Flight. Bezdrátová herní sluchátka se kromě vylepšeného designu dočkala i nových funkcí v čele s bezdrátovým nabíjením standardu Qi.

Jinak se tu vše řídí stejnými pravidly jako v případě dalších headsetů výrobce. Nový design sjednotil vše do minimalistického černého vzhledu, konstrukce je výborná a s otáčivými náušníky velmi přizpůsobivá hlavě. Na jednom z náušníků se navíc schovávají programovatelná tlačítka.
HyperX Cloud Flight S: prostorově a zcela bez drátů | Recenze
Sluchátka spolupracují s PC a PS4 a lákají na bohatý zvuk, ve kterém se dobře doplňují zvukové efekty a výrazné dialogy. Nechybí samozřejmě virtuální prostorový zvuk v konfiguraci 7.1. I když se nejedná o plnohodnotný prostorový zvuk ale jeho simulaci, odvádí výbornou práci a prostorový vjem je jednoznačný.



Sluchátka vydrží cca 30 hodin na jedno nabití a jsou výjimečná tím, že je nemusíte nabíjet kabelem. Stačí položit sluchátkem na plochu dokovací stanice nebo jakékoli nabíječky Qi.
JBL Quantum 100: jde to i levněji
Cena: 1 090 Kč

Zdaleka ne všichni potřebují nejnovější technologie, hodnotné materiály a prostorový zvuk; nebo prostě nemají na sluchátka tak velký rozpočet. Ke kvalitnímu hernímu zážitku ale stačí i tisícikoruna. Quantum 100 je jednoduchý headset z produkce JBL, který nabídne dobrý zvuk i pohodí na dlouhodobé hraní.

Sluchátka univerzálním 3,5mm audiokonektorem připojíte k PC, konzolím i mobilním telefonům (které ještě tento konektor nepostrádají). Nechybí tu ani odepínací mikrofon a integrované ovládání hlasitosti. Klasické 40mm měniče dokáží vybudit poměrně kvalitní zvuk, který byste od sluchátek v této cenové kategorii čekali.



Bohužel chybí jakékoliv dodatečné technologie, jako je například prostorový zvuk nebo naladění zvuku podle jednotlivých her, ale svou základní funkci sluchátka splní. Hry, které si na prostorovém vnímání zvuku zakládají, si sice moc neužijete, ale zato jsou sluchátka univerzální a cenově dostupná. Pro občasné hráče jde o skvělou volbu do začátku.
Steelseries Arctis 9 Wireless: vše, co byste chtěli
Cena: 5 490 Kč

Novinka od Steelseries láká na bohatou výbavu i kvalitní zpracování. Jsou to už poměrně drahá sluchátka, ale splňují asi všechny požadavky, které by i náročný hráč mohl na sluchátka klást.

Jedním z lákadel je duální připojení, takže si sluchátka můžete díky 2.4Ghz adaptéru a Bluetooth připojít víceméně k čemukoliv, od konzoli po PC až mobilní telefony. Můžete mít připojeny i dva zdroje najednou. Využitelnost je tedy extrémně široká, a to vše je doplněno skvělým zvukem s prostorovou technologií DTS. Výrobce hlásí také 20 hodin výdrže na jedno nabití, při využití Bluetooth to může být ještě víc.
Steelseries Arctis 9 Wireless: vysoká kvalita, co provětrá kapsu | Recenze
Pochválit musíme i design a konstrukci. Ta zůstává věrná velmi jednoduchému konceptu výrobce, sluchátka jsou pevná a díky dvojitému náhlavnímu mostu také přizpůsobivá. Skvělou vychytávkou je také přidané ovládání chat mixu přímo na náušníku.


Bezdrátové provedení, kvalitní konstrukce, prostorový zvuk, rádiové spojení, Bluetooth, v nouzi i klasický analogový kabel, dlouhá výdrž, výborný zvuk, kvalitní mikrofon... Těmto sluchátkům opravdu nic nechybí, ale je to znát na ceně.
HyperX Cloud Buds Wireless: něco pro mobilní pařany
Cena: 1 599 Kč

Pojďme ale trochu odbočit. Mobilní hraní se za posledních několik let neuvěřitelně rozmohlo a ne všichni rádi nosí klasická sluchátka přes uši. Právě od toho tu jsou nejnovější pecky od HyperX, které jsou díky svým malým rozměrům ideálním společníkem do autobusu.

Sluchátka fungují podobně jako tradiční hudební pecky. Mají 14mm měniče, tři druhy nástavců do ucha, integrovaný mikrofon a ovládání hlasitosti či asistenta. Jsou bezdrátová a připojují se k zařízením pomocí technologie Bluetooth. Pochopitelně tedy nejvíce sedí právě pro hraní na mobilním telefonu či tabletu, ale bez problémů je připojíte i k jiným zařízením. Na jedno nabití vydrží cca 10 hodin.



Po stránce zvuku nejsou sluchátka nijak výjimečná oproti jiným bluetoothovým headsetům v této cenové kategorii. Proč si tedy vysloužila naše doporučení? Více než doporučení je to spíše upozornění, že existují i mobilní sluchátka zaměřená na hráče, třeba už jen svým barevným provedením nebo záštitou herní značky. Za danou cenu nejsou vůbec špatná, takže pokud na mobilu převážně hrajete, mohou vás taková sluchátka nadchnout. Samozřejmě přehrají i písničky ze Spotify, zvuk nemají nijak agresivně zkreslený.
Corsair HS60 Haptic: vibrace do uší
Cena: 2 990 Kč

Americký Corsair je tradičním výrobcem různého herního příslušenství. Mezi herními sluchátky z jeho nabídky vyniká model HS60 Haptic, který kromě kvalitního zvuku láká haptickou odezvou a vibracemi.

Z vizuálního hlediska jde rozhodně o zajímavější sluchátka, která kombinují pěkné textury s barevným tématem. Nechybí ani hliníková konstrukce a kožený náhlavní most. Potěší odepínací mikrofon, který tak nemusí překážet při obyčejném poslechu hudby. Zvukově jsou sluchátka obdařena 50mm měniči a podporují Windows Sonic Surround. Zvuk je tedy výborný, hutný a bohatý na detaily, které se neztrácí v přehnaných basech a jiných šumech.



Sluchátka doplňují zvukové vjemy vibracemi. Obzvlášť v akčních hrách s výbuchy a jinými hlasitými projevy je to zážitek. Sílu efektu můžete upravit podle svého vnímání přímo na sluchátku, aby haptické efekty nebyly příliš slabé, nebo naopak nepůsobily příliš agresivně.
Razer Nari Ultimate: na dlouhé hodiny hraní
Cena: 4 499 Kč až 6 259 Kč

Také Razer má v nabídce sluchátka s haptickou odezvou. Ovšem sluchátka Nari Ultimate nakonec doporučíme z jiného důvodu – patří k těm nejpohodlnějším, jaká jsme kdy zkusili. Budou se líbit těm, kteří hraním tráví hodně času.

Sluchátka Nari Ultimate nabízí kvalitní ozvučení a velké polštářky s paměťovou pěnou, které dokonale obepnou uši. Zvuk není nijak zkreslený nebo agresivní, takže se dá pohodlně poslouchat dlouhé hodiny.


K dispozici je prostorové podání zvuku s certifikací THX Spatial Audio. Zážitek pak umocňuje technologie HyperSense, neboli haptická odezva doprovázející zvuky ve hře. Celkově se jedná o velmi dobrá sluchátka s dobrým zvukem, kvalitní konstrukcí, jasným podáním prostoru a pohodlím i pro dlouhodobé používání.
Steelseries Arctis 7P Wireless: něco pro Playstation 5
Cena: 4 099 Kč

Nová generace konzolí právě nastoupila a tudíž není od věci se podívat na jejich specifická sluchátka. Playstation 5 láká novou technologií 3D Tempest Audio pro podání prostorového zvuku a výrobci ji neváhali nasadit. Najdete ji i ve výbavě sluchátek Steelseries Arctis 7P, která zaujmou i zbytkem výbavy, navíc je využijete i na PC, PS4 a Androidu.

Z hlediska designu byste těžko poznali rozdíl např. od nejnovějšího modelu Arctis 9 či Arctis 7. Sluchátka jsou k dostání v přitažlivé bílé barvě, která ladí ke konzoli PS5, ale můžete si je pořídit i v tradičním černém provedení.



Sluchátka lákají především oficiální certifikací PS5, bezdrátovým 2.4GHz Lossless připojením pro ultra nízkou latenci a špičkovým zvukem. Samozřejmostí je využití prostorové technologie 3D zvuku, takže si hry a 3D Tempest engine budete moci na konzoli PS5 užít přesně tak, jak vývojáři zamýšleli. Nechybí ani mikrofon, který má praktické vysouvání.
HyperX Cloud Orbit S: prostorový zvuk z jiné dimenze
Cena: 6 990 Kč až 8 176 Kč

Sluchátka Cloud Orbit S nejsou pro každého, ale jsou natolik unikátní, že si zaslouží pozornost. Jde totiž o sluchátka, která doplňují prostorový zvuk o technologii snímání pohybu hlavy, takže se zvuk v prostoru ukotví přesně tak, jak by působil i v realitě. Když před vámi někdo ve hře mluví a vy otočíte hlavou doleva, začnete zvuk vnímat jakoby zprava. Je to velmi přirozené, ale musíte si zvyknout – paradoxně je to totiž ve výchozím stavu mozek naučen, že se po nasazení sluchátek prostorové vnímání zvuku ustálí a stane se nezávislé na otáčení hlavy.

Jsou to sluchátka s kvalitními magneto-planárními měniči, které uspokojí i po zvukové stránce. Kvalitní je i záznam zvuku skrze odpojitelný mikrofon s funkcí filtrování okolního ruchu.
Při dané ceně je nevýhodou absence bezdrátové technologie. Přitom v sobě sluchátka mají akumulátory, aby mohl být napájen systém prostorového snímání hlavy i při připojení přes běžný analogový kabel. Díky tomu sluchátka připojíte nejen k počítači, ale také k jakékoli herní konzoli. Jen je trochu obtěžující, že si musíte sluchátka zapínat, i když nejsou bezdrátová.


Prostorové vnímání zvuku je zde ale na špičkové úrovni, navíc umocněno 3D vyrovnáním podle reálného natočení hlavy.
HyperX Cloud Orbit S: prostorový zvuk s novým rozměrem | Recenze
Přečtěte si další články, ve kterých poradíme, jaké produkty z oblasti domácí elektroniky se aktuálně vyplatí koupit. Na článcích pracujeme napříč technickými redakcemi našeho vydavatelství.