Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

Ghost of Tsushima 

Cena: 1 298 Kč hce counter
Platforma: Sony Playstation 4

Novinka od studia Sucker Punch byla poslední velkou exkluzivitou pro konzoli PlayStation 4 a lepší uzavření generace si Sony nejspíš nemohlo přát. Není to zase tak dávno, co se Ghost of Tsushima stal nejrychleji prodávanou exkluzivitou na PS4, a to díky výborné hratelnosti a hlavně zasazení, které se ve hrách stále nevyužívá tak často, jak by si zasloužilo. 

lykfms7zl20y2wlkaji7.jpg

Podíváme se do druhé poloviny 13. století, kdy se Mongolové chystají na invazi do Japonska. Ještě před tím, než se dostanou k jeho hlavnímu území, jim ale stojí v cestě několik ostrovů a Cušima je jedním z nich. Jeho obrana proti přesile velmi rychle padne, ale samuraj Džin Sakaj se jen tak nevzdává. Je ochoten vzdát se svých samurajských zásad a stát se duchem, aby mohl Cušimu osvobodit od nadvlády Mongolů.  

Ghost of Tsushima: umělecký vánek a brutální řez katanou | Recenze

Ghost of Tsushima: umělecký vánek a brutální řez katanou | Recenze

Vesměs je ale na vás, jestli z Džina bude nadále samuraj, nebo duch. U většiny misí si totiž můžete vybrat, jestli na to půjdete potichu nebo nepřítele na rovinu vyzvete. Hratelnost je v těchto částech přirovnávaná například k sérii Assassin’s Creed, ale schopnosti a nástroje dělají průchod nepřátelskými základnami docela rozmanitý. 

Opět nesmíme zapomínat ani na to, že Ghost of Tsushima, stejně jako většina ostatních exkluzivit na PS4, vypadá naprosto skvěle. Zpracování tváří postav by se sice dalo ještě vychytat, ale samotným prostředím ostrova Cušima je radost procházet. Scenérie jsou živé, všude něco padá nebo se mihotá a kolem pobíhá divoká zvěř. Výborně se tvůrcům do hry podařilo zakomponovat nápaditý systém navigace. Obrazovku nehyzdí obří šipka. Stačí zkrátka následovat směr, kterým vane vítr. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole