Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

Ghost of Tsushima 

Cena: 1 289 Kč až 1 641 Kč hce counter
Platforma: Sony Playstation 4

Novinka od studia Sucker Punch byla poslední velkou exkluzivitou pro konzoli PlayStation 4 a lepší uzavření generace si Sony nejspíš nemohlo přát. Není to zase tak dávno, co se Ghost of Tsushima stal nejrychleji prodávanou exkluzivitou na PS4, a to díky výborné hratelnosti a hlavně zasazení, které se ve hrách stále nevyužívá tak často, jak by si zasloužilo. 

lykfms7zl20y2wlkaji7.jpg

Podíváme se do druhé poloviny 13. století, kdy se Mongolové chystají na invazi do Japonska. Ještě před tím, než se dostanou k jeho hlavnímu území, jim ale stojí v cestě několik ostrovů a Cušima je jedním z nich. Jeho obrana proti přesile velmi rychle padne, ale samuraj Džin Sakaj se jen tak nevzdává. Je ochoten vzdát se svých samurajských zásad a stát se duchem, aby mohl Cušimu osvobodit od nadvlády Mongolů.  

Ghost of Tsushima: umělecký vánek a brutální řez katanou | Recenze

Ghost of Tsushima: umělecký vánek a brutální řez katanou | Recenze

Vesměs je ale na vás, jestli z Džina bude nadále samuraj, nebo duch. U většiny misí si totiž můžete vybrat, jestli na to půjdete potichu nebo nepřítele na rovinu vyzvete. Hratelnost je v těchto částech přirovnávaná například k sérii Assassin’s Creed, ale schopnosti a nástroje dělají průchod nepřátelskými základnami docela rozmanitý. 

Opět nesmíme zapomínat ani na to, že Ghost of Tsushima, stejně jako většina ostatních exkluzivit na PS4, vypadá naprosto skvěle. Zpracování tváří postav by se sice dalo ještě vychytat, ale samotným prostředím ostrova Cušima je radost procházet. Scenérie jsou živé, všude něco padá nebo se mihotá a kolem pobíhá divoká zvěř. Výborně se tvůrcům do hry podařilo zakomponovat nápaditý systém navigace. Obrazovku nehyzdí obří šipka. Stačí zkrátka následovat směr, kterým vane vítr. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie