Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na zaručenou zábavu do kapsy

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

Portal Knights je kapesní Zelda

Cena: 159 Kč – Stahujte na Google Play a AppStore

Začneme pořádnou peckou. Hra, která se na počítačích nepostarala o žádný velký povyk, se na mobilech stala hitem. Portal Knights si totiž berou to nejlepší z matadorů žánru, jako je The Legend of Zelda, a přináší i svůj originální nápad. 

knights.jpg

Jedná se o akční fantasy RPG, ve kterém si vytvoříte vlastní postavu, vyberete jedno ze tří povolání (k mání je rytíř, hraničář a mág) a začnete prozkoumávat náhodně generované 3D světy. Na ně se valí temnota a vy jste jediní, kdo ji mohou zastavit. Musíte vždy najít cestu k dalšímu portálu a teleportovat se do dalšího pestrého světa, kde vás čekají další nástrahy a nepřátelé. 

Nintendo hledá posily do týmu, ve vývoji je nová Legend of Zelda

Nintendo hledá posily do týmu, ve vývoji je nová Legend of Zelda

Z PC bylo skvěle převedeno ovládání, které je velmi intuitivní a hbité, nehledě na kompletní 3D prostředí. Hrát můžete jak sólo v offline režimu, tak v kooperaci s přáteli, a to pak teprve začíná ta pravá zábava! Pokud vám tedy chybí na mobilu pořádné fantasy RPG, už nehledejte.