Vybíráme nejlepší hry pro PC. Dlouhé zimní večery můžete trávit v rozsáhlých světech i řešením záhad

Stejně jako loni se i letošní herní rok nesl ve znamení odkladů. To ale neznamená, že na PC nebylo co hrát. Našli jsme mnoho her, které stojí za pozornost.

Elden Ring: Hardcore RPG s otevřeným světem

Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S|X
Cena: 1 241 Kč až 1 578 Kč

Novinka od studia FromSoftware je kandidátem na hru roku a není se čemu divit. Elden Ringu se totiž podařilo zasadit oblíbený koncept hardcore RPG z Dark Souls do otevřeného světa, který je opravdu obrovský. Mezizemí je zpracované v osobitém stylu, který sice může připomenout předchozí tvorbu studia, ale má vlastní příběhové pozadí. 

Zároveň je to i jedna z nejpřístupnějších her tohoto žánru. Otevřený svět vám dává volnost v tom, kterou jeho část prozkoumáte jako první. Když narazíte na silného nepřítele, stačí jít jiným směrem, zesílit nebo si vylepšit vybavení a můžete ho zkusit pokořit znovu. Stále ale platí, že vás nikdo nevede za ruku a v soubojích záleží na perfektním načasování úhybů a útoků. 

Elden Ring se drží i stylu vyprávění příběhu. Pro jeho plné pochopení musíte hledat detaily ve světě, číst popis každého předmětu a nemalou část si i sami domyslet. Základ je ale jednoduchý. Jakožto zástupce rasy Tarnished přijdete do Mezizemí, kde byl narušen řád a královna Marika je nezvěstná. Bylo předurčeno, že jeden z Tarnished bude novým Elden Lordem, takže váš cíl je jasný. Cesta je ale dosti strnitá.

Svět Elden Ringu je opravdu obří. Během průchodu můžete vynechat velkou část obsahu, a i tak se dostanete k závěrečným titulkům. Kouzlo hry tkví mimo jiné v tom, že hráče neustále překvapuje i po desítkách hodin novým prostředím, nepřáteli i vybavením.

Váš názor Další článek: Recenze hry Need for Speed Unbound. Městské závody v graffiti stylu

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,