Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

Mafia: Definitive Edition 

Cena: 999 Kč hce counter

Vydání předělávky první Mafie bylo obrovskou událostí. Poté, co na původní dvoudílnou sérii Mafia navázalo studio Hangar 13 kritizovaným třetím dílem, nebyla od avizovaného remaku prvního dílu ze stejné dílny žádná velká očekávání. Nakonec to ale dopadlo vcelku dobře. Pár výtek by se samozřejmě našlo, ale už jen kvůli nostalgii staronová Mafia stojí za pozornost.

Mafia_ Definitive Edition_20200922151839.jpg

Příběh se drží původní předlohy. Stále je to o taxikáři Tomovi, který se shodou okolností připlete do mafiánské rodiny dona Salieriho. Dějová linka je v remaku lehce upravená oproti originálu. Některé postavy mají trochu jinou osobnost, v určitých misích zase došlo k pár změnám jejich průběhu. Pointa nicméně zůstává stále stejná.

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Najde se spousta věcí, kvůli kterým se stále vyplatí vracet se k originálu. Původní soundtrack se neohraje, policie se v remaku občas chová podivně a o jízdním modelu ani nemluvě.

Co se ale nedá definitivní edici upřít, je parádní grafické zpracování. Lost Heaven vypadá nádherně. Známá místa jako Clarkův motel, hotel Corleone nebo Salieriho bar působí skvěle a Hangaru se podařilo ještě o něco zlepšit atmosféru díky živějšímu městu. Jen by nás zajímal důvod, proč se vývojáři rozhodli změnit názvy některých čtvrtí. 

V neposlední řadě nesmíme zapomínat ani na český dabing, ve kterém se vrátila většina známých hlasů z originálu. Kvalitativně je na tom lépe než ten původní. Pár ikonických hlášek sice chybí, ale i noví dabéři, kteří se s Mafií setkali poprvé, podali výborný výkon. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma