Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Toto jsou hry, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

Metro Exodus

Cena: 1 350 Kč

Po několika letech od vydání Metro Last Light jsme se do tohoto post-apokalyptického světa, který do herní podoby převedlo ukrajinské studio 4A Games, opět podívali s pokračováním Exodus. Tentokrát to ale nebylo jen prolézání tunelů a stísněných prostor metra. V Metro Exodus se vydáte prozkoumat okolní krajiny, kde překvapivě žijí další lidské kolonie.  

metro.pngmetro4.pngmetro2.pngmetro3.png
Z klaustrofobických tunelů se konečně podíváte na denní světlo. 

Hra je rozdělena na několik velkých oblastí. I když je tento díl mnohem otevřenější než ty předchozí, tak to stále není open-world a hra se stále více méně drží vyprávění hlavní příběhové linky. Arťoma každá skupinka přivítá jinak. Někteří jsou rádi, že nakonec nezůstali na světě sami, jiní na něj berou zbraň hned jak ho zahlédnou.  

Kolem Metra Exodus se před vydání hodně probíraly dvě věci. První z nich je použitá technologie. Metro je totiž stále jedna z mála her, která využívá Ray Tracing, tedy vyobrazení odrazů světla v reálném čase.  

Metro Exodus: vzhůru na povrch (recenze)

Metro Exodus: vzhůru na povrch (recenze)

Druhou věcí je pak roční exkluzivita na digitálním Epic Games Store. Kvůli tomu se strhly vášnivé diskuze ohledně toho, jak si něco takového mohou vývojáři dovolit, ale nakonec jim to ani moc neuškodilo. Prodeje totiž byly několikanásobně vyšší než u obou předchozích dílů a pokud je vám tento žánr blízký, jen těžko budete hledat lepší příběhovou střílečku.